خانهعمرانینماینده لاهیجان و...

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس عنوان کرد: انتظار ۳۵ ساله برای بازگشایی محور بازکیاگوراب – سیاهکل

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس، با اشاره به تخصیص ۹۰ میلیارد تومانی به پروژه جاده سیاهکل – دیلمان، بیان کرد: محور بازکیاگوراب – سیاهکل نیز با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومانی اجرایی می شود که مردم لاهیجان و سیاهکل ۳۵ سال منتظر آن هستند و گلوگاه ترافیکی این دو شهرستان را برطرف می کند.

به گزارش گیل و دیلم ،رسول فرخی، با اشاره به اتحاد و همراهی نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری پروژه های ملی استان، اظهار کرد: آزادراه، راه آهن، بیمارستان ها، زباله سراوان و رودخانه های رشت از جمله پروژه های ملی گیلان است که همه نمایندگان پیگیر آن هستند و مردم به زودی اثرات آن را می بینند.

وی در ادامه به وضعیت بهداشت و درمان دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکلات بیمارستان پیروز لاهیجان را از طریق ارتش حل کردیم و بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان نیز در دو طبقه در حال انجام است.

نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی تلویزیونی، با بیان اینکه ساخت بیمارستان قدیمی ۲۲ آبان لاهیجان نیز در دستور کار است، تصریح کرد: کلینیک تخصصی شهرستان لاهیجان به زودی به بهره برداری می رسد که به سونوگرافی و آندوسکوپی و کلونوسکوپی تجهیز شده؛ برای درمانگاه سیاهکل هم دیالیز و سونوگرافی را فعال کردیم.

فرخی بیمارستان غدیر سیاهکل را قابل افتتاح دانست و متذکر شد: به دنبال راه اندازی اتاق عمل در این بیمارستان هستیم، اما درباره تامین پزشکان متخصص به وزیر بهداشت تذکر دادم و لذا در حال حاضر از پزشکان بیمارستان کوثر آستانه و پیروز لاهیجان برای همپوشانی بیمارستان غدیر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه مرکز بهداشت دیلمان به بیمارستان محلی تبدیل می شود، گفت: به زودی شاهد تسریع در انجام امور بهداشت و درمان سیاهکل خواهیم بود.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس در ادامه از پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه ملی میدان گیل لاهیجان خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰ روستای در شهرستان لاهیجان و ۱۰ روستا در شهرستان سیاهکل را آسفالت کردیم که خوشبختانه ۲۵ درصد مشکلات مردم حل شد. برای هر یک از ۴۳۰ روستای حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل نیز یک خدمت اجرایی می شود.

وی با اشاره به تخصیص ۹۰ میلیارد تومانی به پروژه جاده سیاهکل – دیلمان، بیان کرد: محور بازکیاگوراب – سیاهکل نیز با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومانی اجرایی می شود که مردم لاهیجان و سیاهکل ۳۵ سال منتظر آن هستند و گلوگاه ترافیکی این دو شهرستان را برطرف می کند.

فرخی محور سیاهکل – کلیشم – دیلمان را راه ابریشم دانست و اضافه کرد: برای این پروژه بودجه ملی گرفتیم؛ همچنین برای آسفالت تمام راه های فرعی لاهیجان و سیاهکل از طریق ملی اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به احداث اولین گلخانه شیشه ای ایران در دیسام سیاهکل، گفت: این پروژه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد و سال آینده شاهد فعالیت آن خواهیم بود.

نماینده لاهیجان و سیاهکل با اشاره به رفع مشکل آب زراعی شرق گیلان طی سال جاری به صورت موقت، عنوان کرد: از طریق ماده ۲۳ پیگیر سد دیلمان هستیم و ۲۵ میلیارد تومان اعتبار ملی تخصیص یافته و مشکل آب زراعی شهرستان سیاهکل را تا ۱۰۰ سال آینده حل می کند.

فرخی با بیان اینکه شهرستان سیاهکل به دو سد نیاز دارد، اضافه کرد: در حال حاضر چهار و نیم میلیارد تومان اعتبار مطالعاتی این سدها را گرفتم تا بتوانیم مشکل آب زراعی سیاهکل و لاهیجان و حتی لنگرود را حل کنیم.

وی با اشاره به اتمام رینگ آب شرب دور شهر لاهیجان و استفاده از اعتبارات تهاتر نفت برای فاضلاب، تاکید کرد: شهرستان سیاهکل هم در حوزه آب شرب از اعتبارات محرومیت زدایی بهره خواهد بود و برای حل مشکل فاضلاب درخواست تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی از بانک کردیم.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.