خانهاجتماعینماینده مجلس: آقای...

نماینده مجلس: آقای رئیسی! با هیاهو، شعار دادن و مَن مَن کردن نمی‌شود کشور را مدیریت کرد

نماینده دشت‌آزادگان و هویزه در واکنش به عملکرد تیم اقتصادی دولت می‌گوید: با هیاهو، شعار دادن و مَن مَن کردن نمی‌شود کشور را مدیریت کرد. به نظر من، دولت باید صاحب‌نظران اقتصادی را بدون درنظر گرفتن سلایق سیاسی، دعوت و نظرات آن‌ها را جویا شود. نباید گرایش سیاسی افراد، باعث نظر نخواستن از آن‌ها شود.

به گزارش گیل و دیلم ، قاسم ساعدی رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در واکنش به اوضاع و احوال نامساعد اقتصادی کشور می‌گوید: مجلس نسبت به سیاست اقتصادی دولت، رضایت ندارد و بنده به عنوان یکی از نمایندگان مردم در خانه ملت باید بگویم تیم اقتصادی آقای رئیسی نه تنها ضعیف است که حتی سردرگم است.

او می‌گوید: آقای رئیسی یکی از افرادی است که باید او را از رجال مذهبی نامید؛ فردی سال‌ها در دستگاه قضایی کشور جزو نفرات برجسته بوده است. ایشان در برنامه‌های تلویزیونی، وعده‌هایی داد و بسیاری از مردم هم به این قول‌ها دل بستند، پس شایسته است آقای رییس جمهور در روند کاری‌اش تجدیدنظر کند.
کشور را با شعار نمی‌توان مدیریت کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: دولت می‌گوید ما تورم را از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش دادیم، حال اگر دولت، به نمایندگان، نخبگان و مردم، آدرس این کاهش را بدهند، ممنون می‌شویم. مدیریت کشور با شعار نیست، بلکه باید مبتنی بر واقعیت‌ها باشد.

با هیاهو، شعار دادن و مَن مَن کردن نمی‌شود کشور را مدیریت کرد. به نظر من، دولت باید صاحب‌نظران اقتصادی را بدون درنظر گرفتن سلایق سیاسی، دعوت و نظرات آن‌ها را جویا شود. نباید گرایش سیاسی افراد، باعث نظر نخواستن از آن‌ها شود.

ساعدی می‌گوید: امروز با رهاسازی قیمت همه کالا‌ها روبرو هستیم. بنده یکی از مخالفان حذف ارز ترجیحی بودم و گفتم حذف این ارز، تنها معطوف به رهاسازی قیمت چند کالا نمی‌شود و این رهاسازی در همه اجناس خودش را نشان می‌دهد، اما دولت گفت ما بنیه نظارتی خود را قوی‌تر کردیم و به همه بخش‌ها ورود پیدا می‌کنیم و نمی‌گذاریم بازار ملتهب شود، اما امروز می‌بینیم که نه تنها نظارتی در کار نبود، بلکه بازار رها شده و اکنون قیمت گوشت و مایحتاج مردم، حکایت از این واقعیت دارد و این موضوع، همه را نگران کرده است.

وی می‌گوید: مردم ایران، مردم شریف و نجیبی هستند و این مردم، مستحق این‌گونه بی‌برنامگی‌ها نیستند. همه، حضور گسترده مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن دیدیم، پس عموم مردم هنوز نظام را دوست دارند و بهتر است برای حفظ این مردم، آقای رئیسی در تیم اقتصادی خود، تجدیدنظری داشته باشد.

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان می‌گوید: آقای رئیسی باید از افراد متخصص اقتصادی در تیمش بهره ببرد، مگر معاون اول رییس جمهور چه تحصیلاتی دارد که می‌خواهد فرماندهی اقتصادی کشور که آن هم بحرانی است را داشته باشد. ایشان رشته‌اش فنی است و نمی‌تواند تئوری‌های اقتصاد را، تحلیل درست کند و برای جامعه، سناریو‌های خوب اقتصادی را تنظیم کند. از این‌رو، فرماندهی اقتصادی در کشور، از بهبود اوضاع عاجز است و همین شرایط در تیم اقتصادی دولت و مخصوصاً وزارت اقتصاد و بانک مرکزی، نمایان است.
با هیاهو، شعار دادن و مَن مَن کردن نمی‌شود کشور را مدیریت کرد

ساعدی می‌گوید: با هیاهو، شعار دادن و مَن مَن کردن نمی‌شود کشور را مدیریت کرد. به نظر من، دولت باید صاحب‌نظران اقتصادی را بدون درنظر گرفتن سلایق سیاسی، دعوت و نظرات آن‌ها را جویا شود. نباید گرایش سیاسی افراد، باعث نظر نخواستن از آن‌ها شود؛ چه چپ و چه راست و با هر عقیده سیاسی، باید نظرش را خواست، چون این‌ها هم، شهروند و دلسوز مملکت هستند و اقتصاد کشور نیازمند فکر و اندیشه آن‌ها است. در کشور ما، همه چیز را می‌شود سیاسی کرد، جز مسائل اقتصادی، چون این اقتصاد است که معیشت مردم را رقم می‌زند.

او در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد در سال پیش‌رو، برخی وزرای دولت سیزدهم با استیضاح مجلس روبرو شوند؟ گفت: موضوعی که نمایان شده، ناراحتی مجلس از عملکرد دولت است و خیلی از نمایندگان، نگران آینده هستند. از طرفی، آقای رئیسی نباید گول عده‌ای از نمایندگان را بخورد که برایش کف می‌زنند و با تشویق خود، از برنامه‌های آقای رئیسی حمایت می‌کنند، این روند ایشان را از خدمت به مردم دور می‌کند. نه شأن نظام و نه شأن آقای رئیسی، نیاز به کف و تشویق کاذب ندارد، مخصوصاً که رجال دین، کاری به این مسائل احساسی ندارند. ما انتظار داریم آقای رئیسی بیاید مجلس و شفاف صحبت کند تا بفهمیم گره کار کجاست تا مجلس هم بیشتر در کنار دولت قرار بگیرد و در نهایت مشکلات به حداقل برسد. از این‎رو، اگر وضعیت نامساعد بازار جمع نشود و کنترلی در آن اتفاق نیفتد، خیلی احتمال دارد نمایندگان، استیضاح خیلی از وزرا که با معیشت مردم در ارتباطند را در دستور کار قرار دهند.

اگر دولت ضعف‌ها را ادامه دهد، آن‌ها را به حال خودشان رها نخواهیم کرد

ساعدی می‌گوید: نمایندگان فقط با خدا و مردم خودشان، عهد و پیمان بستند و برای همین، هیچ عهد اخوت دیگری با دیگران نداشتند و با جدیت کار نظارتی خود را خواهند کرد و هر مجری که جهادی کار کند و اثراتش را ببینیم، حتماً سپاسگزارش هستیم، اما اگر برخی مجریان بخواهند این ضعف‌ها را ادامه دهند، آن‌ها را به حال خودشان رها نخواهیم کرد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

آغاز دوباره بارش باران در گیلان از فردا

بارش تناوبی باران در مناطق مختلف گیلان از فردا به مدت ۳ روز ادامه دارد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان در شرایط فعلی صاف تا نیمه ابریست، اما از فردا بارش تناوبی باران...

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد : تردد نوروزی ۱.۵ میلیون خودرو در محورهای گیلان/ افزایش ۱۵ درصدی حجم ورودی ها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه همزمان با آغاز طرح نوروزی، شاهد تردد یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۶ وسیله نقلیه در محورهای استان بودیم، گفت: بالغ بر ۸۸۴ هزار خودرو وارد گیلان...

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد : امدادرسانی به ۱۷۳ حادثه دیده از ابتدای طرح امداد نوروزی در گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: از آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر در این استان به ۱۷۳ نفر حادثه‌دیده در ۵۷ مورد حادثه امدادرسانی شده است. به گزارش گیل و دیلم ، سیاوش غلامی در گفت وگو با...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.