خانهاجتماعینماینده مجلس: «کم‌کاری...

نماینده مجلس: «کم‌کاری مسئولان» باعث ورود رهبری به مسمومیت‌ها شد / «تندروها و متحجرها»، تحصیل دختران را هدف گرفته‌اند

عصرایران نوشت : نوری قزلچه گفت: آنهایی که می گویند موضوع را بزرگ نکنید و به آن نپردازید باید بدانند تذکرات رهبری نشان داد موضوع بسیار مهم است.

به گزارش گیل و دیلم ، نماینده مجلس درباره بحث حوادث اخیر در مدارس دخترانه گفت: معتقدم که دستگاههای متولی کم کاری و کوتاهی کردند و کار به جایی رسید که رهبری هم به موضوع ورود کردند و گفتند مسئولان باید با جدیت موضوع را پیگیری کنند و اگر عمدی باشد به اشد مجازات برسند.

غلامرضا نوری قزلچه با اشاره به سخنان رهبری درباره مسمومیت دانش آموزان ادامه داد: این نشان از اهمیت موضوع دارد. آنهایی که می گویند موضوع را بزرگ نکنید و به آن نپردازید باید بدانند تذکرات رهبری نشان داد موضوع بسیار مهم است و مسئولان باید جدی تر و محکم تر با این موضوع برخورد می کردند ولی آنها کوتاهی کردند و این کوتاهی برای کسی پذیرفته شده نیست.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اظهار کرد: اینکه در کشور ما چنین اتفاقی با این وسعت بیفتد ولی هنوز ندانیم ریشه و منشا چیست این خیلی علامت سوال بزرگی است و امیدواریم و سریع جمع شود و موضوع ریشه های خطرناکی نداشته باشد.

وی‌ ادامه داد: ما نگران رفتارهای افراطی و متحجرانه هستیم چون در مدارس دخترانه این اتفاقات افتاده؛ معلوم است که تحصیل دختران را هدف قرار داده اند. اگر در اماکن دیگر، این اتفاقات می افتاد احتمالات چیز دیگری بود اما الان معلوم است که تحصیل دختران هدف است و باید ریشه این فکر در جامعه خشکانده شود.

نماینده مردم بستان آباد (آذربایجان شرقی) در مجلس گفت: “معلوم است کسی که فکر متحجرانه و بسته ای دارد و روش های افراطی گرایی دارد دست به چنین اقدامی می زند. معمولا جریان های تندرو و افراطی خیلی زود در دام توطئه های مخالفین و دشمنان می افتند و کارهای را انجام می دهند که به نفع بدخواهان و دشمنان است و سنخ کار افراطی همین است”.

وی در مورد این سوال که برخی این اقدامات را توطئه های دشمنان نظام‌ می دانند گفت: من این را نفی نمی کنم ولی هر چه هست آنها عاملان و مزدوران کج فهم داخلی دارند که این کارها را انجام می دهند. دشمنان، دشمنی دارند و دشمنی آنها عجیب نیست ولی اینکه مزدوران داخلی آنها دست به چنین اقدامی می زنند جای تاسف دارد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سیاستگذاران باید پوشش جدید خانم‌ها را بپذیرند/ اگر می‌خواهید عزتتان حفظ شود، نادیده بگیرید

قرایی مقدم جامعه شناس می‌گوید: نسل جدید دیگر نسل پیرویی نیست و باید نوع لباس پوشیدن آن‌ها و روسروی نداشتن آن‌ها را به عنوان بخشی از جامعه جدید پذیرفت و مسئولیان اگر نمی‌خواهند عزتشان از بین برود، این مسئله...

مدیرکل صمت گیلان خبر داد: پلمب ۵ واحد صنفی گیلان به علت عدم رعایت قانون حجاب

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برخورد قاطع با بی‌حجابی در حوزه صنفی خبر داد و گفت: بیش از ۵ واحد صنفی در رشت به علت عدم رعایت عفاف و حجاب پلمب شدند. به گزارش گیل و دیلم...

هشدار حفاظت محیط زیست گیلان، خطر آتش سوزی در مناطق جنگلی و تالابی

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مردم و مسافران خواست از روشن کردن آتش در عرصه‌های طبیعی، نهم و دهم فروردین به دلیل وزش باد گرم خودداری کنند. به گزارش گیل و دیلم ،حمزه عشوری گفت : با توجه به...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.