خانهاقتصادیواکنش سازمان اوقاف...

واکنش سازمان اوقاف به خبر «اجاره یک میلیونی موقوفه ۱۵۰ هکتاری توسط عروس رئیس سازمان اوقاف»

روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص اخباری پیرامون اجاره یک میلیونی موقوفه ۱۵۰ هکتاری توسط عروس رئیس سازمان اوقاف اعلام کرد که موقوفه‌ی مذکوره از نوع موقوفات “غیرمتصرفی” است که تولیت خاص دارد و قرارداد مذکوره‌ی ایشان بدون دخالت ریاست سازمان به تأیید تولیتِ موقوفه رسیده است.

به گزارش گیل و دیلم ، روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص اخباری پیرامون اجاره یک میلیونی موقوفه ۱۵۰ هکتاری توسط عروس رئیس سازمان اوقاف جوابیه ای منتشر کرد.

سازمان اوقاف در بیانیه آورده است:

روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، به‌منظور تنویر افکار عمومی درخصوص شایعه‌پراکنی یکی از فعالین فضای مجازی، به اطلاع عموم می‌رساند که قرارداد متذکرِ ایشان قبل از حضور مسئول فعلی سازمان اوقاف بین یک نفر صاحب‌نسق که قانوناً صاحب‌نسق بوده و بین خریدار منعقد شده است.

موقوفه‌ی مذکوره از نوع موقوفات “غیرمتصرفی” است که تولیت خاص دارد و قرارداد مذکوره‌ی ایشان بدون دخالت ریاست سازمان به تأیید تولیتِ موقوفه رسیده است. سازمان اوقاف و امور خیریه در اینگونه موقوفات صرفاً نقش ناظر بر فعالیت‌های متولیان ایفا می‌نماید.

اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین پس از بررسی بدین نتیجه رسیده است که متولی، طبق نظر کارشناسی، پذیره‌ی انتقال را به‌تمامی (به مبلغ ۳۴۰ میلیون تومان) دریافت نموده است و اجاره‌ی سه ساله نیز بر اساس نظر رسمی کارشناس دادگستری تأیید و طبق ضوابط پرداخت شده است.

توجه مردم فهیم را به سند منتشره توسط این فعال فضای مجازی جلب می‌نماید که سندی رسمی است و قابل ارائه به محاکم قضایی است.

حال، مشخص نیست که این فعال رسانه‌ای چرا انتقال حق نسق بین دو نفر را که در جامعه جاری و ساری است و عمومیت دارد، مثل حق سرقفلی، بدین گونه به سازمان اوقاف نسبت داده است و کافی است مردم فهیم با دید کارشناسانه موارد منتشره ایشان را با سند ارائه شده توسط خود وی تطبیق دهند تا متوجه سلامت نحوه‌‌ی نظارت سازمان بر قراردادها شوند و متوجه شوند که مسئول محترم سازمان بی‌دلیل مورد هجمه قرار گرفته است، زیرا که مسئول سازمان هیچ‌گونه رابطه و دخالتی در این قرارداد نداشته و تاکنون تولیت موقوفه‌ی یادشده را ملاقات ننموده است، مانند بقیه موقوفات غیرمتصرفی که حق حفظ العین و افزایش منافع و اجرای نیت صرفاً با تولیت محترم است و نه با سازمان اوقاف. بنابراین، حق شکایت سازمان از این فعال مجازی محفوظ بوده و اقدام خواهد شد.

همچنین، به مردم فهیم و شهیدپرور ایران اسلامی این اطمینان را می‌دهیم که در هر سه گزاره‌ی: حفظ موقوفات و افزایش منافع و اجرای امینانه‌ی نیاتِ واقفین محترم، کمیسیون‌های تخصصی در سازمان فعال هستند تا بر موقوفات متصرفی ظلم و تعدی روا نشود و نسبت به اجرای نیات اقدامات لازم صورت پذیرد، و در مورد موقوفات غیرمتصرفی که تولیت خاص دارند ادارات تحقیق به وظایف قانونی خودشان عمل نموده و می‌نمایند.

گفتنی است که وحید اشتری، فعال رسانه‌ای مدعی شده که یکی از بزرگترین موقوفات چند صد هکتاری استان قزوین، با نام حسینیه امینی‌ها به عروس حجت‌الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف کشور واگذار شده است/انتخاب

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

فخرفروشی روزنامه دولت رئیسی به دولت روحانی؛ آنچه برای «ژنرال‌های نفتی» آرزوی محال بود تحقق یافت

روزنامه ایران نوشت: درآمدهای ایران از محل صادرات نفت و گاز در سال گذشته در محدوده عدد ۵۵ میلیارد دلار؛ افزایشی دست کم 43 درصدی در خلال تنها یک‌سال! روزنامه ایران امروز در گزارشی با عنوان «آنچه برای ژنرال های نفتی...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.