خانهاقتصادیوزیر کار :...

وزیر کار : منتقدان آمار «ایجاد فرصت شغلی» می توانند راستی آزمایی کنند/ در سال ۱۴۰۲ یک میلیون فرصت شغلی ایجاد خواهد شد/ توسعه اشتغال در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات ضروری است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به ضرس قاطع در سال ۱۴۰۱ بیش از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد شده است و هر کسی که نظر مخالفی دارد، می تواند راستی آزمایی کند.

به گزارش گیل و دیلم ، سید صولت مرتضوی در گفت‌وگو با شفقنا درباره انتقادها به آمار ارایه شده در حوزه ایجاد اشتغال و فرصت شغلی، اظهار داشت: چندی پیش بنده اعلام کردم که در سال ۱۴۰۲ یک میلیون شغل ایجاد می کنیم و در سال گذشته نیز یک میلیون شغل ایجاد کردیم، برخی از عزیزانی که مدعی هستند در حوزه اقتصاد صاحب نظر می باشند، متأسفانه برداشت صحیحی از یک میلیون فرصت شغلی یا اشتغال ندارند.

وی ادامه داد: این افراد گمان می کنند که وقتی ما می گوییم نرخ بیکاری ۱۰ درصد است و از جمعیت فعال ۵/۲ میلیون نفر بیکار داریم، همین جمعیت تا ابد ثابت خواهد بود. در صورتی که جمعیت فعال کشور مثل رودخانه جاری است و افرادی به این جمعیت ورود پیدا می کنند. به عبارت دیگر کسانی که به سن اشتغال می رسند به جمعیت فعال اضافه می شوند و از آن طرف هم خروجی داریم.

آقای مرتضوی گفت: قیاسی که صورت گرفت قیاس مع الفارق است و اشتباهی اساسی در مبانی انجام دادند، ما نگفتیم ورودی را می بندیم تا کسی به جمعیت فعال اضافه نشود.

وی تأکید کرد: به ضرس قاطع در سال ۱۴۰۱ بیشتر از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد شده است و هر کسی که نظر مخالفی دارد، می تواند راستی آزمایی کند.

وی اعلام کرد که در سال ۱۴۰۲ نیز یک میلیون فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

آقای مرتضوی درباره اینکه ایجاد اشتغال در چه حوزه هایی اولویت است، گفت: ما معتقدیم که باید در حوزه صنعت و کشاورزی که نیاز امروز کشور است، توسعه اشتغال داشته باشیم. در بخش خدمات نیز سال گذشته وضع خوبی داشتیم و امیدوارم امسال وضعیت در این حوزه بهتر از سال قبل باشد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.