خانهاقتصادیپیش بینی برداشت...

پیش بینی برداشت ۶۰۵ تن پیله‌تر ابریشم در گیلان

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت:از ۴ اردیبهشت تا کنون ۵ هزار و ۵۰۰ جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور امروز در رشت با اشاره به پیش بینی توزیع ۱۶ هزار و ۴۰۰ جعبه تخم نوغان در گیلان گفت: تا کنون ۵ هزار و ۵۰۰ جعبه تخم نوغان در استان توزیع شده است.

جلیل سروی با اشاره به اینکه گیلان قطب تولید ابریشم در کشور است افزود: پیش بینی می‌شود ۹ هزار و ۲۰۰ ابریشم کار گیلانی بهار امسال ۶۰۵ تن پیله‌تر ابریشم برداشت کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان لنگرود بزرگترین تولید کننده ابریشم در گیلان است گفت: نوغانداران می‌توانند برای دریافت تخم نوغان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷، به ۱۱ شعبه در شهرستان‌های لنگرود، شفت، لاهیجان، فومن، صومعه سرا، لاهیجان، رشت، بندرانزلی و آستانه اشرفیه مراجعه کنند.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: نوغانداران دیگر شهرستان‌ها برای دریافت تخم نوغان در ساعات اداری به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه کنند.

جلیل سروی با بیان اینکه قیمت هر جعبه تخم نوغان ۲۰ هزار تومان اعلام شده، افزود:نوغانداران گیلانی با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی، بهتر است سریعتر برای دریافت تخم نوغان به شعب شهرستان خود مراجعه کنند.

نوغانداران گیلانی پارسال ۵۷۳ تن پیله‌تر ابریشم برداشت کردند.
برداشت پیله‌تر ابریشم در استان‌های گرم کشور از جمله خراسان از هفته دیگر آغاز می‌شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.