Homeاجتماعیگیلان در تعطیلات...

گیلان در تعطیلات پیش رو بارانی است

اداره کل هواشناسی گیلان با صدور هشدار سطح زرد، بارش‌های تناوبی و هوای خنک را در تعطیلات پیش رو برای این استان پیش‌بینی کرده‌ است.

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه صدور هشدار زرد تا شنبه هفته آینده است، گفت: طی این مدت با فعالیت سامانه بارشی به تناوب بارندگی گاهی رگباری و شدید، وزش باد گاهی شدید، مه آلودگی و رعد و برق برای مناطق مختلف استان پیش بینی شده‌ است.

به گزارش گیل و دیلم ،سمانه نگاه روز چهارشنبه در گفت و گویی ، احتمال آبگرفتگی منطقه‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی و بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها را از مخاطرات این سامانه بارشی عنوان کرد و افزود: بر این اساس ضروریست تا از توقف، استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و در ترددهای جاده‌ای احتیاط لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی پنجشنبه و جمعه بین سه تا پنج درجه سلسیوس کاهش می‌یابد، خاطر نشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته اسب وونی تالش با ۱۰ درجه سلسیوس خنک‌ترین و شهرستان صومعه‌سرا با ۲۹ درجه گرمترین مناطق استان بودند و تغییرات دمایی رشت نیز بین ۲۰ تا ۲۸ درجه سلسیوس بود.

کارشناس هواشناسی گیلان دمای فعلی رشت را ۲۲ درجه سلسیوس و رطوبت را نزدیک ۱۰۰ درصد عنوان کرد و ادامه داد: دریا از امروز(چهارشنبه)، پنجشنبه تا جمعه به ترتیب با حداکثر موج یک، ۱.۵ متر، و ۸۰ سانتی‌متر برای فعالیت‌های دریانوردی و شنا نامناسب است و برای روز شنبه با احتیاط مناسب پیش‌بینی شده است.

نگاه اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی همچنین نشانگر تقویت سامانه بارشی بعد از تعطیلات پیش رو طی یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در این استان است که در ارتباط با فعالیت این سامانه در روزهای آینده با توجه به نقشه های جدید، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در زمان حاضر آسمان گیلان در مناطق مختلف استان ابری و مه آلود است، آب و هوای این استان طی یک هفته اخبر تقریبا در بیشتر روزهای بارانی و خنک بوده است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.