خانهاقتصادی۶۲ گروه بازرسی...

۶۲ گروه بازرسی در گیلان قیمت کالاهای پرمصرف یلدایی را رصد می‌کنند

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اعلام تشکیل ۶۲ گروه بازرسی و نظارت بر قیمت کالاهای یلدایی در استان گفت : این گروه‌ها علاوه بر رصد قیمت تمامی اقلام به صورت روزانه نرخ کالاهای پرمصرف شب یلدا نظیر آجیل، تنقلات، شیرینی و شکلات، میوه و هندوانه را مورد پایش قرار می دهند.

به گزارش گیل و دیلم، تیمور پورحیدری صبح دوشنبه در جلسه تنظیم بازار گیلان عنوان کرد: از ۲۴ تا ۳۰ آذرماه گروه‌های بازرسی متشکل از بازرسان ادارات صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی، بسیج و جهاد کشاورزی از میادین میوه و تره بار و واحدهای خرده‌فروشی در مراکز اصلی شهرهای استان بر مواردی چون رعایت ضرایب سود مجاز و نصب قیمت کالا و کیفیت آن نظارت گسترده تری اعمال می کنند.

وی گفت: در طول اجرای این طرح رسیدگی به شکایات و گزارشهای مردمی و پاسخگویی به آنها از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ در کوتاهترین زمان ممکن در اولویت قرار می گیرد تا موجبات رضایتمندی مردم فراهم شود.

نقش واسطه ها در افزایش قیمت تخم‌مرغ در گیلان

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به افزایش قیمت تخم‌مرغ در استان افزود: قیمت هر شانه تخم‌مرغ طی روزهای اخیر به بالای ۱۰۰هزار تومان رسیده در حالی که تولیدکنندگان می‌گویند این کالا به قیمت درب مرغداری عرضه می‌شود و مدت‌هاست افزایشی نداشته و ثابت مانده است.

وی عنوان کرد: به تاکید آنان اگر افزایش قیمتی هم صورت‌گرفته در شبکه توزیع است که بخشی از آن مربوط به هزینه حمل‌ونقل و بخشی دیگر شامل افزایش هزینه‌های جاری کسبه می‌باشد.

پورحیدری افزود: از افزایش قیمت تخم‌مرغ باید جلوگیری کرد چراکه با گران تر شدن آن تنها منبع غذای پروتئینی از سفره‌های مردم حذف خواهد شد و اقدامات لازم از جمله رصد و نظارت بازار در دست انجام است.

گیلان رتبه دوم پروژه طرح ملی کالابرگ الکترونیکی دارد

پورحیدری در این جلسه همچنین به اجرای طرح ملی کالا برگ در استان اشاره کرد و افزود: گیلان در جدول رده بندی توزیع کالابرگ استانها رتبه دوم کشور را دارد.

وی تصریح کرد : ۳۲ شرکت تعاونی مصرف توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی برای توزیع اقلام مربوطه معرفی شده است و فروشگاههای زنجیره‌ای سراسر استان نیز بصورت متمرکز از تهران به این شبکه وصل می شوند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.