Homeاجتماعیآتش زدن کاه...

آتش زدن کاه و کلش برنج مطابق قانون جرم است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودسر از شالیکاران این شهرستان خواست کاه و کلش برنج باقی مانده در مزارع را آتش نزنند.

به گزارش گیل و دیلم ،رحمان پورحسین، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر گفت: آتش زدن کاه و کلش مطابق قانون هوای پاک جرم است و طبق قانون با متخلفان نیز برخورد قانونی خواهد شد.

او از برگزاری گشت‌های مشترک نظارتی مأموران اجرایی این اداره با ادارات جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت برای مقابله و برخورد قانونی با کشاورزان متخلفی که کاه و کلش برنج را می‌سوزانند، خبر داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر افزود: برخی کشاورزان به علت آشنا نبودن به قوانین مبادرت به سوزندان ضایعات برنج یا همان کاه و کلش با انگیزه از بین بردن آفات می‌کنند.

پورحسین افزود: به اعتقاد کارشناسان نه تنها آتش زدن کاه و کلش به حاصلخیزی خاک شالیزار کمک نمی‌کند بلکه با تخریب خاک، میران حاصلخیزی آن را نیز کاهش می‌دهد.

او تصریح کرد: دود ناشی از سوزندان آن‌ها هم موجب آلودگی محیط زیست، تشدید بیماری‌های قلبی، تنفسی و ریوی و نیز ایجاد نارضایتی شهروندان و ساکنان مناطق مجاور می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر به کشاورزان توصیه کرد: از آتش زدن کاه و کلش پس از برداشت محصول خودداری کنند، چون افرادی که اقدام به این کار می‌کنند، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

پورحسین همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده سوزاندن کاه و کلش، مراتب به ادارات محیط زیست، جهاد کشاورزی، پلیس ۱۱۰، بخشداری‌ها و دهیاری‌های محل خود اطلاع دهند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.