Homeاجتماعیآخرین مرحله آب‌گذاری...

آخرین مرحله آب‌گذاری کانال‌های آبیاری شبکه سفیدرود در گیلان آغاز شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از آغاز آخرین مرحله آبگذاری کانال‌های آبیاری شبکه سد سفیدرود از امروز(پنجشنبه پنجم مرداد ماه) خبر داد و گفت: این مرحله از آب‌گذاری به درخواست مردم انجام می‌شود.

به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود : ششمین مرحله آبگذاری امروز از کانال چپ سد سنگر برای آبیاری شالیزارهای مناطق مرکزی آغاز شده و به مدت سه روز ادامه دارد.

وی یادآورشد: آب‌گذاری کانال چپ سد سنگر برای آبیاری شالیزارهای مناطق مرکزی شامل رشت، خمام، بخش‌های سنگر، کوچصفهان، خشکبیجار و لشت نشاء انجام می شود.

خرمی ادامه داد: آب گذاری کانال راست سد سنگر هم برای آبیاری شالیزارهای شرق گیلان سیاهکل، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه و کیاشهر نیز از روز یکشنبه پیش رو آغاز و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: بارش های امسال کمبود ۱۳۰ میلیون متر مکعبی آبی را که نسبت به سال قبل در ابتدای فصل کشاورزی داشتیم، جبران کرد.

وی تصریح کرد: سال قبل، دشوارترین سال آبی در حوضه سدسفیدرود داشتیم که امسال با توجه به میزان ذخیره سد این وضعیت در ابتدای فصل کشت حادتر و نگران کننده بود اما با بارش ها و مدیریتی که انجام شد، این کسری جبران شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه این مرحله از آبگذاری به تقاضای تعدادی از کشاورزان انجام می شود، گفت: کشاورزانی که دیگر به آب برای این مرحله از کشاورزی شان نیاز ندارند، می توانند ورودی های مزارع خود را ببندند.

به گزارش ایرنا، سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است که آب مورد نیاز ۱۷۲ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزارهای استان را تامین می‌کند.

این سد بر روی رودخانه سفیدرود و در پایین دست محل تلاقی ۲ رودخانه قزل اوزن و شاهرود در ۷۵ کیلومتری جنوب شهر رشت و در مجاورت شهر منجیل احداث شده است.

بر اساس آمارها؛ میزان آب مورد نیاز سالانه در استان بیش از سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب در بخش ها و مصارف مختلف است که معادل ۹۲ درصد آن در بخش کشاورزی استفاده می شود و بیشترین بخش آب‌بر کشاورزی استان شالیزارهاست.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.