×

آمریکایی ها به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند

 • کد نوشته: 4324
 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۷
 • 159 بازدید
 • ۰
 • علی اکبر ولایتی، عضو هیأت نظارت بر اجرای برجام  که در اجلاس دبیران استان های حزب موتلفه اسلامی سخن می گفت افزود: اوباما باید بنویسد که تحریم ها برداشته شود اما برخلاف تعهد آنها، هنوز اوباما اینکار را انجام نداده است. ما به تعهدات خود قبل از زمانی که مشخص کرده بودند عمل کردیم اما متاسفانه […]

  آمریکایی ها به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند
 • علی اکبر ولایتی، عضو هیأت نظارت بر اجرای برجام  که در اجلاس دبیران استان های حزب موتلفه اسلامی سخن می گفت افزود: اوباما باید بنویسد که تحریم ها برداشته شود اما برخلاف تعهد آنها، هنوز اوباما اینکار را انجام نداده است. ما به تعهدات خود قبل از زمانی که مشخص کرده بودند عمل کردیم اما متاسفانه طرفهای غربی هنوز تحریم ها را برنداشته اند.
  ولایتی تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند آمریکایی ها شاید تحریم های هسته ای را بردارند اما به بهانه های دیگر دو مرتبه تحریم ها را از سر می گیرند که این موضوع مورد قبول ایران نیست. هدف از برجام این بود که ما برخی کارهای هسته ای را محدود کنیم وطرف مقابل تسهیلات مختلف را برای ایران فراهم و تحریم ها را بردارد تا مشکلی در ارتباطات به خصوص ارتباطات اقتصادی نداشته باشیم اما هنوز تعهدات آنها عملی نشده است.
  رئیس مرکز تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موقعیت جمهوری اسلامی در منطقه بیان داشت: ایران اسلامی امروز مقتدر تر از هر زمانی است و بعد ازاسلام هیچگاه اقتدار امروز را نداشته ایم، مردم با اعتقادات خود در میدان حضور دارند و این روزها می بینیم برای دفاع از حرم و اعزام به عنوان مدافعان حرم صف می بندند و این همان ارزشهایی است که حکومت را قدرت می بخشد.
  ولایتی همچنین با اشاره به وضعیت عراق گفت: کمر داعش در فلوجه شکست و عراق تثبیت شده است، آیت الله العظمی سیستانی به میدان آمده اند، عراق یکی از مهمترین کشورهای عربی است و در قضیه اخیر که عده ای با تحصن به دنبال تغییراتی بودند باید مر قانون رعایت می شد و همین گونه نیز شد.
  وی در ادامه با اشاره به تحرکات کردها در منطقه اظهار داشت: آمریکایی ها در منطقه به دنبال تقویت کردهای سوریه و اتصال آنها به کردهای عراق و دیگر کشور ها و تشکیل کردستانی مستقل هستند که این خطری بالقوه می باشد. اگر کردها مستقل شوند اسرائیل دومی شکل می گیرد.
  ولایتی خاطر نشان کرد: خوشبختانه امیدواری ما نسبت به مقاومت در منطقه بیش از گذشته است، آینده کشور و منطقه را آنهایی رقم میزنند که در خط مقاومت حرکت می کنند و ما همچنان در کنار خط مقاومت خواهیم بود.
  وی همچنین در خصوص حزب موتلفه اظهار داشت: بنده هر زمانی در مجموعه موتلفه اسلامی حضور پیدا می کنم احساس می کنم در جمع خودی ها هستم و کمتر جمع سیاسی مانند موتلفه اسلامی است که نسبت به آن احساس نزدیکی فکری داشته باشم.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4324

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *