×

آیت الله زین العابدین قربانی: پیام روز قدس عدم سکوت در برابر ستم ظالمان است

 • کد نوشته: 3831
 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۱
 • 183 بازدید
 • ۰
 • آیت الله  زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت در مصلی امام خمینی(ره)، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار کرد: مسلمانان همواره از سوی خداوند توصیه به حمایت از برادران دینی خود در هر کجای جهان شده اند و حتی در آیات و روایات به مهربانی و عطوفت با غیر مسلمانان نیز […]

  آیت الله زین العابدین قربانی: پیام روز قدس عدم سکوت در برابر ستم ظالمان است
 • آیت الله  زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت در مصلی امام خمینی(ره)، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار کرد: مسلمانان همواره از سوی خداوند توصیه به حمایت از برادران دینی خود در هر کجای جهان شده اند و حتی در آیات و روایات به مهربانی و عطوفت با غیر مسلمانان نیز تاکید شده است.

  وی با اشاره به جنایت های تکفیری ها و داعش در کشورهای عربی، گفت: کسانی که این جنایت ها را با نام دین مرتکب می شوند دست نشاندگان استکبارند چون مردم را از دین و معنویت دور می سازند.

  امام جمعه رشت عنوان کرد: پیام روز قدس این است که مردم نباید در برابر مظلومانی که ستم ظالمان را تحمل می کنند سکوت کنند.

  وی با بیان اینکه نباید بگوییم که ما کاری به مردم یمن و سوریه و عراق نداریم چون آنها برادران دینی ما هستند، افزود: ما نمی توانیم در برابر ظلم و ستمی که به مردم فلسطین روا می شود ساکت بمانیم.

  نماینده ولی فقیه در گیلان، ادامه داد: مردم ایران  در روز جهانی قدس به ندای بنیانگذار انقلاب و مقام معظم رهبری لبیک می گویند و از مردم فلسطین حمایت می کنند.

  قربانی ضمن یادآوری حوادثی که در تیرماه از ابتدای انقلاب تاکنون توسط دشمنان به وقوع پیوسته است، گفت: ترور شخصیت های نظام در ۷ تیر، سقوط هواپیمای ایرباس به دست آمریکا و … همه نشان دهنده نقض حقوق بشر توسط استکبار است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به حیف و میل بیت المال با حقوق های نجومی مدیران اشاره کرد و گفت: امام علی (ع) در نامه خود به مالک اشتر بارها در خصوص اهمیت بیت المال فرمودند و در نظام مقدس ما نیز باید هر کسی که بیت المال را حیف و میل می کند مشخص شود.

  امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به دامن زدن برخی رسانه ها و سیاه نمایی در خصوص فیش های حقوقی، تصریح کرد: اینگونه هم نیست که تمامی خدمتگزاران نظام از حقوق های میلیونی برخوردار باشند و نباید مردم را از انقلاب و نظام با بزرگ نمایی برخی از مسایل دلسرد کرد.

  منبع: گیل خبر

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3831

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *