خانهسیاسیاجازه نمیدهم عده‌ای...

اجازه نمیدهم عده‌ای مانع پیشرفت گیلان شوند

استاندار گیلان با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی در تکمیل راه آهن رشت- آستارا، گفت: برخی افراد در گذشته جلوی پیشرفت گیلان را گرفتند ولی من به عنوان خدمتگزار مردم در این استان دیگر اجازه چنین کاری را نخواهم داد.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی در جلسه شورای معادن گیلان، با بیان اینکه معادن موجود در این استان از بهترین معادن فعال در کشور می‌شود، اظهار کرد: در اعطاء مجوز فعالیت معادن، اداره کل صمت و دستگاه‌های نظارتی باید نهایت دقت را داشته باشند تا حقی از مردم ضایع نشود.

وی با تاکید بر نظارت دقیق عملکرد مناسب از معادن موجود در استان تصریح کرد: نظارت بر عملکرد و فعالیت معادن گیلان باید توسط نهادهای نظارتی انجام شود و ماهانه به استانداری گزارش داده شود.

استاندار، تاثیر استفاده صحیح از معادن در افزایش اشتغال در این استان را بسیار موثر دانست و بیان کرد: اگر از ظرفیت معدن به خوبی استفاده شود هیچ‌مشکل اقتصادی و اشتغال در گیلان وجود نخواهد داشت و این امر از وظایف اداره کل صمت است.

عباسی با بیان اینکه ساماندهی معادن یکی از اهداف دولت سیزدهم در گیلان است، افزود: باید با اقدامی جهادی ساماندهی معادن در گیلان صورت گرفته و میزان اکتشافات انجام شده مشخص شود تا دیگر شاهد مشکلاتی مثل خرشت رودبار نشویم.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم در رعایت مسائل زیست محیطی در اکتشافات معدن کشور بیان کرد: حفظ زیست محیط یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت سیزدهم است لذا باید در تمامی معادن استان این امر اجرایی شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه مردم باید از ظرفیت معادن موجود در گیلان نهایت بهره را ببرند، گفت: در مناطقی که بهره‌بردار در حال برداشت از معدن است باید مردم نهایت استفاده را از آن معدن داشته باشند.

عباسی عنوان کرد: از نظر زیرساخت، تکمیل خط آهن کریدور شمال به جنوب برای گیلان یک فرصت تاریخی است زیرا اقتصاد این استان‌ را با پیشرفت قابل توجه ای مواجه می‌کند.

وی با اشاره به نقش معادن گیلان در تکمیل راه آهن رشت_آستارا یادآور شد: یکی از مسائلی که برای تکمیل این پروژه بزرگ نیاز است مسئله معدن است که باید به آن توجه شده و در هنگام انجام عملیات یک معدن به طور اختصاصی به این مسئله تعلق گیرد.

استاندار گیلان ضمن برشمردن جایگاه اقتصادی و ارتباطی این خط آهن بیان کرد: با تکمیل این راه آهن، طی مسیر حمل و نقل از ۶۰ به زیر ۴۵ روز می‌رسد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.