×

ارتقای آگاهی روستاییان گیلان در حفاظت از پلنگ ایرانی

 • کد نوشته: 8295
 • ۱۳۹۵-۱۰-۰۵
 • 76 بازدید
 • ۰
 • آگاهی روستاییان گیلان در حفاظت از پلنگ ایرانی افزایش می‌یابد. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم،در پی مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در روستاهای انبوه و نوده شهرستان رودبار در چند ماه اخیر که باعث خسارت به تعدادی از اهالی گشته و همچنین نگرانی‌هایی را نیز در میان آنان سبب گشته بود، محیط‌بانان و […]

  ارتقای آگاهی روستاییان گیلان در حفاظت از پلنگ ایرانی
 • آگاهی روستاییان گیلان در حفاظت از پلنگ ایرانی افزایش می‌یابد.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم،در پی مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در روستاهای انبوه و نوده شهرستان رودبار در چند ماه اخیر که باعث خسارت به تعدادی از اهالی گشته و همچنین نگرانی‌هایی را نیز در میان آنان سبب گشته بود، محیط‌بانان و کارشناسان محیط زیست رودبار در نخستین روزهای دی‌ماه جاری برای دومین بار به مدت دو شبانه روز در منطقه حضور یافته و بصورت چهره به چهره با اهالی روستاهای فوق دیدار و گفتگو داشتند.

  در جلسات و گفتگوهای انجام شده که شورا و دهیار روستاهای فوق در آن حضور داشته‌اند، کارشناسان حیات وحش محیط زیست درخصوص رفتارشناسی‌، ارزش گونه پلنگ ایرانی،فواید آن برای کشاورزان خود منطقه و همچنین شیوه تکمیل پرونده و پرداخت ضرر و زیان در خصوص حمله احتمالی و خسارت توضیحات و آموزش لازم را ارائه دادند.

  در گفتگوهای انجام شده خوشبختانه اهالی دیدگاه،آگاهی و احترام خوبی به این گونه دارند.

  آژ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست رودبار با اعلام این خبر گفت:محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست رودبار اخبار مربوط به مشاهده پلنگ در ایام اخیر را رصد و طی چندین مرحله به روستا مراجعه و کسب اطلاع کرده بودند.

  وی افزود: پلنگ ایرانی بزرگ‌ترین گونه پلنگ دنیا و گربه‌سان ایران بوده که به لحاظ کنترل آفات کشاورزی همانند خوک،تشی می تواند بسیار مفید واقع شود/ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=8295

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *