خانهاجتماعیاز ابتدای طرح...

از ابتدای طرح نوروزی؛ هشت نفر در تصادفات جاده‌های گیلان جانباختند

رئیس پلیس راه گیلان، گفت: از آغاز اجرای طرح نوروزی در روز ۲۴ اسفند تاکنون هشت نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند.

به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری، رئیس پلیس راه گیلان در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح نوروزی در روز ۲۴ اسفند تاکنون هشت نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه تاکنون در این مدت ۶۴ نفر هم در سوانح رانندگی مصدوم و روانه بیمارستان شدند افزود: سرعت و سبقت غیر مجاز مهمترین عامل سوانح رانندگی است.

رئیس پلیس راه گیلان هشدار داد: رانندگان برای جلوگیری از حوادث ناگوار از رفتار‌های پر خطر مثل مکالمه با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیر مجاز خودداری کنند.

صفاری با توجه به ورود مسافران نوروزی به استان توصیه‌های لازم به منظور ارتقاء فرهنگ ترافیک و رعایت مقررات رانندگی به هموطنان و مسافران نوروزی ارائه می‌شود.

وی افزود: با رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب، پرهیز از هرگونه عجله و شتاب بی‌مورد رانندگی کرده و وسایل‌نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی مجهز نمایند.

رئیس پلیس راه گیلان مهم‌ترین علل وقوع تصادفات را عدم توانایی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه دانست و از رانندگان خواست از ترمز ناگهانی در سطح جاده خودداری کرده و با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به هشدارهای ماموران پلیس راه مستقر در جاده‌های استان توجه کنند، چرا که توصیه‌های پلیس ضامن سلامتی آنان خواهد بود.

این مقام انتظامی خط قرمز پلیس را تخلفات حادثه‌ساز به ویژه سبقت، سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ و راست عنوان کرد و گفت: تجهیزات کنترلی و دوربین‌های هوشمند پلیس در مقایسه با نوروز سال گذشته افزایش داشته اما رفتارهای پرخطر رانندگان به طور جدی از سوی پلیس رصد شده و با متخلفان برخورد می‌شود.

صفاری تصریح کرد: هرگونه رفتار مخاطره‌آمیز از سوی رانندگان و سایر کاربران ترافیکی می‌تواند یک تهدید برای سلامت و ایمنی کاربران ترافیکی و بستر ساز یک تصادف باشد.

رئیس پلیس راه استان گیلان در پایان افزود: مأموران پلیس راه همچون سال‌های گذشته با تمام توان و با اجرای طرح‌های مختلف انضباط ترافیکی و با بکارگیری از تمام ظرفیت‌های موجود از قبیل گشت‌های محسوس و نامحسوس در جهت ایجاد امنیت ترافیکی و تسهیل در عبور و مرور در خدمت میهمانان نوروزی و گردشگران است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.