×

استاندار گیلان: ادامه روند فرسایش خاک در استان گیلان نگران‌کننده است

 • کد نوشته: 12630
 • ۱۳۹۵-۱۲-۱۵
 • 59 بازدید
 • ۰
 • استاندار گیلان با اشاره به کمبود منابع آبی در سال‌های اخیر و با تاکید بر اینکه این کمبود سبب فرسایش خاک شده است، گفت: ادامه این مقوله امری نگران کننده برای محیط زیست و منابع طبیعی استان محسوب می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»، محمد‌علی نجفی صبح امروز در حاشیه مراسم جشن درختکاری […]

  استاندار گیلان: ادامه روند فرسایش خاک در استان گیلان نگران‌کننده است
 • استاندار گیلان با اشاره به کمبود منابع آبی در سال‌های اخیر و با تاکید بر اینکه این کمبود سبب فرسایش خاک شده است، گفت: ادامه این مقوله امری نگران کننده برای محیط زیست و منابع طبیعی استان محسوب می‌شود.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»، محمد‌علی نجفی صبح امروز در حاشیه مراسم جشن درختکاری همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی در دانشگاه گیلان، با اشاره به اینکه نیازمندی به درخت و درخت کاری در گذشته برای سرسبزی و نشاط طبیعت بود، اظهار داشت: امروز دنیا برای نفس کشیدن به گسترش درخت و درختکاری نیاز دارد.

  استاندار گیلان اهمیت درخت و درختکاری را در جامعه گسترده و یک ضرورت عنوان و خاطرنشان کرد: اختصاص یک هفته در سال به نام هفته درختکاری اهمیت ویژه ضرورت درخت در جامعه را مشخص می‌کند.

  نجفی با بیان اینکه طبیعت استان گیلان به‌واسطه درخت سرسبز و سرزنده است تاکید کرد: برای گیلان و گیلانی هر روز باید روز درختکاری باشد و حفظ و حراست از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست باید به‌عنوان یک هدف بلند مدت در گیلان گسترش یابد.

  وی با اشاره به کمبود منابع آبی در سال‌های اخیر و با تاکید بر اینکه این کمبود سبب فرسایش خاک شده و ادامه این مقوله امری نگران‌کننده برای محیط زیست و منابع طبیعی استان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه شهرنشینی و آلودگی شهرها تهدیدی بزرگ برای منابع طبیعی است.

  استاندار گیلان مشارکت مردمی در بحث درختکاری را یک ضرورت مهم برای استان دانست و افزود: آغاز برنامه‌های هفته منابع طبیعی از مدرسه و دانشگاه نشان‌دهنده اهمیت و ضرورت گسترش فرهنگ منابع طبیعی در بین جوانان و نوجوانان است و این ضرورت در جامعه احساس می‌شود.
  منبع:تسنیم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=12630

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *