خانهاجتماعیاستاندار گیلان تاکید...

استاندار گیلان تاکید کرد؛ شرق و غرب گیلان نیازمند مدیریت ویژه در بخش بحران است

استاندار گیلان گفت: شرق و غرب گیلان طی سال های اخیر در مواقع بحرانی دارای تهدیدهای بیشتری بوده و باید از امکانات و دانش روز برای مدیریت آن استفاده شود.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی ظهر چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران استان گیلان با بیان اینکه دانش و تجربه نقش مؤثری در مدیریت بحران دارد، اظهار کرد: گیلان استان حادثه خیزی است و اتفاقاتی نظیر زلزله، رانش، سیل و … را در آن شاهدیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه استحکام و نوسازی ساختمان‌ها و نوسازی بافت فرسوده با شعار میسر نمی‌شود و باید عمل کنیم، افزود: یکی از الگوهای ساخت در مسکن استحکام بنا است و اینکه افرادی بدون در نظر گرفتن استانداردها با رانت و آشنا بازی ساختمان سازی کنند زمینه ساز اتفاقات ناگوار است.

وی با تاکید بر آمادگی دستگاه‌ها پیش از وقوع حوادث طبیعی مانند برف و سیل و زلزله تصریح کرد: از ظرفیت‌های هلال احمر نیز در کنار راهداری استفاده شود.

عباسی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های هر منطقه برای مدیریت بحران استفاده شود، بیان کرد: بلوک شرق و غرب استان باید بیشتر تقویت شود زیرا تهدیدها در سال‌های گذشته در این مناطق بیشتر بوده است.

وی ادامه داد: منطقه امامزاده هاشم، پلیس راه سراوان و سنگر مناطق گلوگاه هستند و در مواقع بحرانی مسدود و امکان ورود نیروهای امدادی در آنجا نیست لذا با بهره گیری از امکانات و دانش روز اوضاع مدیریت شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه فرمانداران در هر شهرستان اوضاع بحرانی را مدیریت و دستگاه‌ها را هماهنگ کنند، افزود: از فناوری‌های روز استفاده شود و امکانات گذشته پلیس پایش و اگر دستگاه و امکاناتی قابل استفاده در عملیات نیست از دور خارج شود.

وی استفاده از ظرفیت سپاه، بسیج، گروه‌های مردمی و دهیاری‌ها برای مدیریت بحران در استان گیلان را مؤثر دانست و گفت: تشکیل قرارگاه برای مدیریت کمبودها مؤثر است و قرارگاه آب یکی از نمونه‌های موفق در این خصوص است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.