خانهاجتماعیاستاندار گیلان خبر...

استاندار گیلان خبر داد؛ آغاز عملیات تفکیک زباله از مبدا در ۲۳ دستگاه اجرایی گیلان

استاندار گیلان با بیان اینکه عملیات تفکیک از مبدا در ۲۳ دستگاه اجرایی استان آغاز شده است، گفت: فرهنگ سازی در این زمینه باید جدی گرفته شود.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی ظهر شنبه در نهمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد اظهار کرد: در پروژه‌های پسماند برخی فرمانداران پای کار هستند و برخی نیز هنوز این مسئله را جدی نگرفته‌اند که نیازمند عزم جدی در این پروژه است.

وی با بیان اینکه از هفته‌های آتی بازرسانی برای نظارت بر پروژه‌های پسماند در فرمانداری‌ها حضور پیدا خواهند کرد، افزود: ما بایستی با همدلی مشکلات این بخش را مرتفع کنیم.

عباسی با انتقاد از اینکه در ۳۸ سال گذشته هیچ اقدام عملیاتی برای رفع این مشکل انجام نشده بود، ادامه داد: بعد از سفر ریاست جمهوری به گیلان و تاکید وزیر کشور در حل این معضل گام‌های خوبی در این خصوص برداشته شده است.

وی بر ضرورت توجه به تفکیک زباله از مبدا اشاره و با بیان اینکه مدیران باید در این زمینه توجه و نظارت کافی داشته باشند، ادامه داد: فرهنگ سازی در زمینه تفکیک زباله از مبدا باید جدی گرفته شود.

عباسی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها و دهیاری‌های سطح استان می‌توانند از فروش زباله خشک درآمدزایی داشته باشند، گفت: حدود ۷۰۰ دهیاری تاکنون تفکیک زباله از مبدا را آغاز و روستا پاکسازی و به رنگ سبز در آمده است.

وی همچنین به مشکلات مردم سراوان و تعهد شهرداری به این قسمت اشاره کرد و افزود: بخش مربوط به شرکت شهاب خودرو آماده است اما هیچ علائمی در پیشرفت نمی‌بینیم.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه تکلیف تفکیک زباله از مبدا، کود آلی و سراوان باید تا اسفندماه مرتفع شود، اضافه کرد: جشن موفقیت ابر چالش گیلان می‌بایست در ایام نوروز گرفته شود.

عباسی با اشاره به اینکه طی بازدیدی که توسط مسئولین از سایت سراوان صورت می‌گیرد کارهایی که در آنجا انجام می‌گیرد برای آنها بازگو شود، ادامه داد: به مسئولین و مردم گزارش عملکرد بدهید دولت نباید اینقدر مظلوم واقع شود.

وی با بیان اینکه ۲۳ دستگاه اجرایی گیلان عملیات تفکیک از مبدا را آغاز کرده‌اند، گفت: دستگاه‌های دیگر نیز در این خصوص پای کار باشند و گزارش عملکردها نیز توسط رسانه‌ها به مردم اطلاع رسانی شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.