×

استاندار گیلان: ظرفیت های آستارا در دولت یازدهم احیاء شد

 • کد نوشته: 12126
 • ۱۳۹۵-۱۲-۰۵
 • 133 بازدید
 • ۰
 • استاندار گیلان در آئین تکریم و معارفه فرماندار آستارا با بیان اینکه ظرفیت های آستارا در دولت یازدهم احیاء شد افزود : باید با اتکاء به ظرفیت های موجود، زیر ساخت های توسعه در گیلان تقویت شود تا مشکل بیکاری را به صورت کامل برطرف کنیم. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» به نقل […]

  استاندار گیلان: ظرفیت های آستارا در دولت یازدهم احیاء شد
 • استاندار گیلان در آئین تکریم و معارفه فرماندار آستارا با بیان اینکه ظرفیت های آستارا در دولت یازدهم احیاء شد افزود : باید با اتکاء به ظرفیت های موجود، زیر ساخت های توسعه در گیلان تقویت شود تا مشکل بیکاری را به صورت کامل برطرف کنیم.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در آئین معارفه فرماندار آستارا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: باید با اتکاء به ظرفیت های موجود، زیر ساخت های توسعه در گیلان تقویت شود تا مشکل بیکاری را به صورت کامل برطرف کنیم.

  وی اظهار داشت : سخنان امامان جمعه و نمایندگان مجلس با مدیران اجرایی و مسئولان فرق دارد و تذکرات خوب آنها در پیشبرد کارها و خدمات رسانی صحیح تأثیرگذار است.

  وی با تأکید بر اینکه مسئول اجرایی باید برای ادعاهای خود سند ارائه کند، ادامه داد: با تعامل و تلاش جمعی که در شهرستان آستارا انجام شد، شاهد اقدامات خوبی در شهرستان هستیم و باید به مردم بگوییم که عملکرد ما چگونه بوده است.

  دکتر نجفی با اشاره به قدمت ۲۰ ساله مطرح شدن طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، افزود: این طرح تا سه سال گذشته بلاتکلیف مانده بود که بالاخره با پیگیری های به عمل آمده در دولت تدبیر و امید به سرانجام رسید.

  وی با بیان اینکه ظرفیت های آستارا در دولت یازدهم احیاء شد افزود : امروز شانزدهمین سفر خود را به شهرستان آستارا انجام دادم و خوشبختانه سال به سال شاهد توسعه این شهرستان هستیم.

  دکتر نجفی توسعه گیلان را منوط به توسعه شهرستان آستارا دانست و گفت: دولت زیرساخت‌های گردشگری نظیر گمرک، راه آهن، هتل و بیمارستان را برای استقبال از گردشگران داخلی و خارجی در این شهرستان فراهم کرده و برای گردشگرپذیر بودن یک منطقه باید تمام زیرساخت‌های گردشگری لازم فراهم باشد.

  وی توسعه همه جانبه اسکله های بندر چندمنظوره آستارا و بخش های مختلف آن را از دیگر اقدامات دولت در استان گیلان برشمرد و خاطر نشان کرد: بهره برداری از سالن ۷۵۰ نفری آمفی تئاتر ارشاد پس از سال ها رکود و توسعه گمرک نیز فرصتی مناسب را برای شهرستان ایجاد کرده است.

  وی بیان کرد: دولت یازدهم توانست با فراهم کردن زیر ساخت های مناسب در حوزه های صنعت، کشاورزی، تجارت و خدمات نرخ بیکاری را از ۱۵.۶ به ۹.۶ در استان تقلیل دهد و امروز با افتخار اعلام می کنیم که مطابق آمار رسمی، بیست و چهارمین استان بیکار و هفتیمن استان شاغل در کشور هستیم.

  دکتر نجفی افزود : باید با اتکاء به ظرفیت های موجود، زیر ساخت های توسعه در گیلان تقویت شود تا مشکل بیکاری را به صورت کامل برطرف کنیم.

  استاندار گیلان با تاکید بر اینکه از سال ۹۳ در استان گیلان شرایط بسیار خوبی پیدا کردیم افزود: در حوزه اشتغال و رفع بیکاری عوامل متعددی دخالت دارد که از آن جمله می‌توان به حوزه بین المللی اشاره کرد.

  دکتر نجفی ارتقای مناسبات بین المللی ایران و جمهوری آذربایجان را لازم دانست و گفت: در زمان های نه چندان دور مرزنشینان با استفاده از ویزاهای ۴۵ کیلومتری به تجارت چمدانی می پرداختند اما به علت حاصل نشدن برخی تفاهمات بین المللی در دولت دهم، این ویزای ۴۵ کیلومتری به صورت یکطرفه قطع شد.

  وی به برگزاری کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان بعد از ۱۱ سال در شهرستان آستارا اشاره کرد و ادامه داد: در سه سال اخیر سه بار کمیسیون مربوطه برگزار شده و بسیاری از مشکلات از جمله راه آهن آستارا-آستارا برطرف شده است.

  دکتر نجفی با بیان اینکه راه آهن آستارا-آستارا تکمیل کننده کریدور شمال-جنوب خواهد بود، اظهار کرد: ما باید با فراهم کردن زیر ساخت های حوزه گردشگری، اقتصادی و صنعتی، خدماتی و بهداشتی جهت توسعه استان و رفع معضل بیکاری گام برداریم.

  استاندار با اشاره به توفیقات به‌دست آمده ایران در برجام و نقش آن در توسعه اقتصادی کشور گفت: رفع مشکلات شبکه‌های بانکی، فاینانس‌ها، افزایش مراودات تجاری با کشورها و توسعه حوزه کشتیرانی از جمله مواردی است که پس از برجام به‌دست آمد و قابل انکار نیست.

  در ادامه این آئین از خدمات ۳۴ ماهه سیروس شفقی فرماندار سابق آستارا و محمدمهدی مظفری سرپرست فرمانداری قدردانی و یونس رنجکش به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.

  رنجکش پیش از این مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بود.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=12126

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *