خانهاجتماعیاستاندار گیلان: مدیران...

استاندار گیلان: مدیران در صورت بارش برف نباید غافلگیر شوند/ لزوم تامین آرد و سوخت

استاندار گیلان، با یادآوری بارش های سنگین برف سال های گذشته در استان با تاکید بر اینکه مدیران در صورت بارش برف نباید غافلگیر شوند، اظهار کرد: یکی از مسائل جدی در جریان این بارش ها در آن زمان غافلگیری مدیران بود.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی امروز، ۱۸ دی ماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان گیلان، با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی انرژی در استان از مردم خواست به توصیه‌های ادارات گاز و شرکت برق در مدیریت مصرف توجه کنند تا زمستان امسال را هم با کمترین قطعی و مشکل و به خوبی سپری کنیم.

وی با بیان اینکه مصرف گاز به طور غیرعادی افزایش یافته است؛ حال آنکه در هفته های گذشته در استان چندان برودت هوا نداشتیم، اظهار کرد: همه مردم و دستگاه‌ها لازم است همکاری برای صرفه‌جویی انرژی را داشته باشند.

استاندار گیلان اظهار کرد: بارش برف و باران به ویژه در نقاط کوهستانی به دلیل حفظ ذخایر آبی در بالادست را نعمت الهی می دانیم ولی در جلگه باید تلاش کنیم تا تبدیل به نقمت نشود.

عباسی با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر ورود سامانه سرد و بارشی به استان و بارش برف در ارتفاعات و مخلوط برف و باران یا برف در جلگه تاکید کرد: مسافران سفر آخر هفته خود به گیلان را لغو کنند و به تعویض بیاندازند.

وی ادامه داد: در این رابطه پلیس راه از طرق مختلف اطلاع رسانی کند تا با توجه به برودت هوای سرد مشکلی برای مسافران در طول مسیرها ایجاد نشود.

استاندار گیلان در ادامه با تاکید بر ضرورت پرهیز از ترددهای غیرضرور در مناطق مختلف گیلان اظهار کرد: در صورت مسدود شدن راه‌ها در امدادرسانی دچار مشکل خواهیم شد؛ چه بسا ارائه خدمات امدادی امکان پذیر نباشد، باید برای همه این موارد آماده باشیم و همه این موارد در نظر گرفته و تدبیر شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر ضرورت آمادگی همه دستگاه ها برای خدمات رسانی احتمالی با توجه به بارش برف و باران در استان عنوان کرد: سال‌های گذشته تجربه تلخ و شیرین برف را داشتیم؛ از این‌رو باید پیشگیری های لازم در همه بخش‌ها انجام شود.

وی انسجام و وحدت دستگاه ها و مدیران برای خدمات رسانی در صورت بارش برف را ضرورتی جدی خواند و خاطر نشان کرد: اگر همکاری و هماهنگی در کارها نباشد حتی در صورت برخورداری از همه امکانات، تجهیزات و ناوگان خودرویی مورد نیاز باز هم دچار مشکل خواهیم شد.

عباسی، با یادآوری بارش های سنگین برف سال های گذشته در استان با تاکید بر اینکه مدیران در صورت بارش برف نباید غافلگیر شوند، اظهار کرد: یکی از مسائل جدی در جریان این بارش ها در آن زمان غافلگیری مدیران بود؛ از این رو آمادگی همه جانبه همه دستگاه‌ها ضروری است.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها مرخصی‌ها و ماموریت‌های خارج استان خود را باید از امروز تا اطلاع ثانوی لغو کنند، اضافه کرد: تمامی مسئولان از جمله فرمانداران و مدیران دستگاه های خدمات رسان و امدادی در محل ماموریت خود حضور داشته باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر تامین آرد مورد نیاز برای نانوایی‌ها و سوخت جایگزین و عدم مشکل در این زمینه با برنامه ریزی انجام شده، اضافه کرد: هشدارهای لازم در بخش صیادی و دریانوردی، بنگاه ها و واحدهای تولیدی، مرغداری‌ها و گلخانه‌ها از سوی دستگاه‌های مربوطه ارائه شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

رشیدی کوچی، نماینده مجلس: اساسا طرح و کمیسیونی به نام صیانت در مجلس وجود ندارد / برخی از همکاران باید پاسخ دهند که چرا...

یک عضو کمیسیون مشترک صیانت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا جایی که بنده و سایر همکارانم در جریان هستیم اساسا طرح یا کمیسیون ویژه‌ای تحت عنوان صیانت در مجلس وجود نداشته و برخی از همکاران باید پاسخ...

ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه : تنها ۲ درصد مردم با اینترنت کار می‌کنند؛ فقط برای این ۲ درصد، اینترنت را به مساله اصلی...

یک چهره سیاسی اصولگرا اظهار کرد: در حال حاضر فقط ۲ درصد از مردم با اینترنت کار می‌کنند، تمام اقتصاد کشور از طریق اینترنت انجام نمی‌شود و ۹۸ درصد در جای دیگری است. فقط برای ۲ درصد به مساله...

بستری ۱۲ بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۷ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۲ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.