خانهاجتماعیاستاندار گیلان مطرح...

استاندار گیلان مطرح کرد؛ آغاز فعالیت تعدادی از جایگاه های سی ان جی در گیلان

استاندار گیلان با اشاره به آغاز فعالیت تعدادی از جایگاه های سی ان جی برای رفاه حال شهروندان گفت: از هفته آتی ساعت فعالیت ادارات و مدارس به حالت عادی بازمی گردد.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی در جلسه قرارگاه جهادی مدیریت گاز و برق گیلان با اشاره به تعطیلی روز پنج شنبه جاری گفت: با توجه به همراهی مردم استان در مدیریت مصرف انرژی و در تداوم این همکاری در صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی و به منظور راه اندازی تعدادی از سی ان جی ها و واحدهای تولیدی که مورد تقاضای مردم بوده است، پنج شنبه جاری تعطیل خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلی راه حل نهایی برای کمک به مدیریت مصرف انرژی نیست، اظهار کرد: همانگونه که رئیس جمهوری بیان کردند تعطیلی‌ها باعث به سختی افتادن مردم می‌شود اما در این شرایط تعطیلی را پذیرفتیم تا مردم به زحمت نیافتند.

عباسی با بیان اینکه از فردا تعدادی از جایگاه‌های سی ان جی به منظور رفاه حال مردم بازگشایی می‌شوند، گفت: پنج شنبه را تعطیل اعلام کردیم تا در ۲ روز پنجشنبه و جمعه صرفه جویی بیشتری صورت گیرد و از شنبه ساعت کاری ادارات و تمامی فعالیت‌های مراکز آموزشی شامل مدارس و دانشگاه‌ها به روال عادی خود برمی گردد.

وی ضمن قدردانی از همکاری مردم در صرفه جویی مصرف گاز و برق افزود: توانستیم از طریق قرارگاه جهادی، مدیریت هوشمندانه‌ای داشته باشیم تا خانواده‌ها دچار مشکل نشوند.

استاندار گیلان عنوان کرد: با توجه به صرفه جویی صورت گرفته، از فردا تعدادی از خطوط واحدهای تولیدی نیز راه اندازی می‌شوند. در خصوص صنایع باید طوری برنامه ریزی شود که چرخ واحدها بچرخد و استان از تولید باز نماند.

عباسی با اشاره به کمک‌های انسان دوستانه مردم گیلان، افزود: خوشبختانه، صرفه جویی در استان گیلان منجر شد که استان‌های همجوار نیز در خصوص گاز، کمتر دچار مشکل شوند.

ساعت ۲۰ پایان فعالیت اصناف در گیلان

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای استان و همچنین شعب بانک‌های عامل موظفند نسبت به خاموش نمودن تمامی سیستم‌های گرمایشی و موتورخانه‌ها، یک ساعت قبل از خروج کارمندان از پایان وقت اداری چهارشنبه ۲۸ دی ماه تا اول وقت اداری شنبه اول بهمن ماه اقدام کنند.

رئیس قرارگاه مدیریت جهادی گاز و برق گیلان، ساعت ۲۰ را زمان پایان فعالیت اصناف در استان عنوان و خواستار جدیت دستگاه‌های نظارتی و همکاری اصناف در اجرای این مصوبه شد و گفت: براساس این مصوبه رستوران‌ها، اغذیه فروشی‌ها، مراکز تهیه و توزیع غذا می‌توانند تا ساعت ۲۳ فعالیت کنند.

استاندار گیلان ضمن تاکید بر نهادینه ساختن فرهنگ مصرف بهینه انرژی بیان کرد: مصرف برق وگاز باید همزمان و با برنامه ریزی مدیریت شود و صرفه جویی هوشمندانه تا هر زمان لازم باشد انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: گیلان در مدیریت انرژی‌های برق و آب موفق عمل کرده و امیدواریم زمستان را با مدیریت صحیح و مصرف بهینه گاز به پایان برسانیم.

عباسی اضافه کرد: هرگونه امتحانات دانشگاه‌ها در زمان مقرر برگزار می‌شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.