×

استعفای دو ژنرال ارشد ترکیه یک روز پس از پاکسازی ارتش

 • کد نوشته: 4472
 • ۱۳۹۵-۰۵-۰۷
 • 163 بازدید
 • ۰
 •   به گزارش دویچه وله به نقل از سی‌ان‌ان ترک دو ژنرال ارشد ارتش ترکیه از سمت خود استعفا دادند. یک روز پیشتر حدود ۱۷۰۰ نفر از پرسنل نظامی این کشور به اتهام ایفای نقش در کودتای نافرجام ترکیه از ارتش اخراج شدند. کامیل باش‌اوغلو و احسان اویار دو ژنرال عالی‌رتبه پیاده‌نظام ارتش ترکیه یک […]

  استعفای دو ژنرال ارشد ترکیه یک روز پس از پاکسازی ارتش
 •  

  به گزارش دویچه وله به نقل از سی‌ان‌ان ترک دو ژنرال ارشد ارتش ترکیه از سمت خود استعفا دادند. یک روز پیشتر حدود ۱۷۰۰ نفر از پرسنل نظامی این کشور به اتهام ایفای نقش در کودتای نافرجام ترکیه از ارتش اخراج شدند.

  کامیل باش‌اوغلو و احسان اویار دو ژنرال عالی‌رتبه پیاده‌نظام ارتش ترکیه یک روز پس از اخراج حدود ۱۷۰۰ نفر از پرسنل نظامی این کشور به اتهام ایفای نقش در کودتای نافرجام ترکیه، از سمت خود استعفا دادند.

  در پی آغاز پاک‌سازی در ارتش ترکیه چهارشنبه ۶ مرداد، ۱۴۰ ژنرال و آدمیرال که بر اساس آمار رسمی حدود ۴۰ درصد ژنرال‌ها و آدمیرال‌های ارتش ترکیه را تشکیل می‌دهند، برکنار شدند.

  بینالی یلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه نیز قرار است در صدر شورای عالی نظامی قرار گیرد که انتظار می‌رود تشکیل جلسه آن به تغییراتی اساسی در ساختار نظامی ارتش این کشور بیانجامد.

  شورای عالی نظامی ترکیه پنج‌شنبه ۷ مرداد تشکیل جلسه خواهد داد. پیش‌بینی می‌شود این شورا که تصمیمات مربوط به ارتقای رتبه و بازنشستگی کارمندان ارتش را اتخاذ می‌کند پس از جلسه روز پنج‌شنبه خبر اخراج نظامیان را اعلام کند.

  در پی شکست کودتا در ترکیه دولت این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است. بیش از ۱۶۰۰ نفر به اتهام ایفای نقش در این کودتای نافرجام دستگیر شده‌اند. ده‌ها هزار کارمند دولت نیز به اتهام داشتن ارتباط با فتح‌الله گولن، روحانی مسلمان ساکن آمریکا از شغل‌های خود برکنار شده‌اند. در این مدت همچنین بیش از ۸۹ روزنامه‌نگار بازداشت و چندین شبکه خبررسانی تعطیل شده‌اند.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4472

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *