×

افتخار آفرینی تیم مخترعان گیلانی در بزرگ ترین مسابقات و نمایشگاه اختراعات آمریکا

 • کد نوشته: 2326
 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۳
 • 60 بازدید
 • ۰
 • به نقل از شبکه خبری دفتر فدارسیون جهانی مخترعین در ایران، درمراسم اهدای جوایز جشنواره اختراعات اینپکس آمریکا INPEX2016 تیم مخترعان دانشجویان ایرانی با ارائه اختراع «فرآیند و دستگاه موقعیت یابی و فراخوانی بهینه کادر بیمارستانی» موفق به کسب مدال و جایزه ویژه این جشنواره شدند. به نمایندگی از تیم مخترعان موسسه نوآوری و فناوری مارلیک […]

  افتخار آفرینی تیم مخترعان گیلانی در بزرگ ترین مسابقات و نمایشگاه اختراعات آمریکا
 • photo_2016-06-11_18-27-13-218x168
  به نقل از شبکه خبری دفتر فدارسیون جهانی مخترعین در ایران، درمراسم اهدای جوایز جشنواره اختراعات اینپکس آمریکا INPEX2016 تیم مخترعان دانشجویان ایرانی با ارائه اختراع «فرآیند و دستگاه موقعیت یابی و فراخوانی بهینه کادر بیمارستانی» موفق به کسب مدال و جایزه ویژه این جشنواره شدند. به نمایندگی از تیم مخترعان موسسه نوآوری و فناوری مارلیک اعضای در حال تحصیل خود در دانشگاه پیتسبورگ آمریکا و دانشگاه تورنتوی کانادا در رشته مهندسی مکانیک و دکتری مهندسی پزشکی – بیومکانیک در این جشنواره شرکت نمودند. در پایان نیز پس از کسب جایزه ویژه اختراعات انجمن مخترعان دولت تایوان، دو شرکت و یک دانشگاه اروپایی به منظور تجاری سازی این اختراع در خارج از ایران ابراز تمایل و شروع مذاکره نمودند.

  این جشنواره و نمایشگاه معتبر با قدمتی بیش از ۳۲ سال که با حمایت سازمان های جهانی مختلف از جمله فدراسیون بین المللی مخترعان ( IFIA – International Federation of Inventors Association )، وزارت علوم و انجمن مخترعین بیش از ۴۰ کشور جهان، شرکت های مختلف در امر تجاری سازی اختراعات و انتقال فناوری و همچنین دانشگاه مخترعان فورمن امریکا در خرداد ماه امسال برگزار گردید. به عنوان یکی از معتبرتین جشنواره های اختراعات با شیوه برگزاری متفاوت و داوری های چند مرحله ای بسیار فنی و سختگیرانه و داوری هر حوزه به صورت تخصصی پذیرای سالانه بیش از ۸۰۰ اختراع از سرتاسر جهان است.
  این اختراع پس از ۴ سال تحقیق و ساخت به صورت پایلوت و آزمایش آن در یک بخش بیمارستانی خصوصی در شهر رشت، به عنوان شیوه ای ابتکاری و نوین در جهان در بهینه سازی ارتباط کادر پرستاری و مدیریت بیمارستانی با پزشکان آن بیمارستان است که موجب تسریع خدمات رسانی و افزایش کیفیت آن در عین صرفه جویی زمانی و هزینه ای بسیار برای بیمارستان هاست و در موسسه نوآوری و فناوری مارلیک با تیمی ۱۰ نفره متشکل از متخصصین رشته های پزشکی، مهندسی پزشکی، مکانیک، برق و کامپیوتر داخل و خارج از ایران، آقایان دکتر مجید چینی کار، مهندس پویان پیردیر، مهندس سالار بصیری، مهندس مهدی فرض پور ماچیانی، پرهام چینی کار، کیهان درویشی، مهندس سامان قدیریان، دکتر آرمین جمشیدپی، سپند حقیقی و یاشار عاصی به عنوان اختراع در سازمان ثبت ایران، اداره کل مالکیت های صنعتی و همچنین سیستم ثبت اختراعات بین المللی سازمان ملل به ثبت رسید. این اختراع می تواند موجب نجات بیماران در شرایط اورژانسی است که ثانیه ها نیز با ارزش بوده و امکان حضور پزشکان متخصص توسط پرستاران به کمک این سیستم را به حداقل رساند و در عین حال خدمات فراوانی را به صورت هوشمند و دیجیتال به پزشکان و پرستان طی برنامه روزانه آنان دهد.
  تصویر نیز مربوط به آقایان یاشار عاصی دانشجوی رشته دکترای مهندسی پزشکی دانشگاه پیتسبورگ امریکا و پرهام چینی کار دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه تورنتو پس از دریافت جایزه در غرفه این تیم است.

  منبع: ندای گیلان

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=2326

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *