خانهاجتماعیامام جمعه آران...

امام جمعه آران و بیدگل: آشپزخانه اُپن مدل مناسبی برای منزل مسکونی نیست / زن نباید در معرض دید مهمان باشد

سلیمانی امام جمعه آران و بیدگل با بیان اینکه آشپزخانه اُپن مدل مناسبی برای منزل مسکونی نیست، ابراز کرد: زن باید هنگامی که در خانه مهمانی وجود دارد، بتواند بدون آنکه در معرض دید مهمان باشد کار‌های خود را انجام دهد و از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند.

به گزارش گیل و دیلم ، امام جمعه آران و بیدگل بر لزوم حفط فرهنگ دینی اسلامی در ساخت و سازها تأکید کرد و گفت: مهندسین ساختمان، با برنامه ریزی علاوه بر کاهش هزینه‌ها، مسائل ایمنی و فرهنگ دینی را نیز در ساخت و سازها حفظ نمایند.

شب گذشته مراسم با شکوه ضیافت افطاری و تجلیل از روزه اولی‌ها به همت سازمان نظام مهندسی آران و بیدگل با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، جمعی از مسئولان شهرستان آران و بیدگل، در مجموعه خدماتی رفاهی طلاییه کاشان برگزار شد.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه آران و بیدگل در این مراسم ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، اظهار داشت: تجلیل سازمان نظام مهندسی آران و بیدگل از روزه اولی‌ها همراه با ضیافت افطاری کار بسیار پسندیده‌ای است.

امام جمعه آران و بیدگل، گردشگری را یکی از پر درآمدترین شغل‌ها در منطقه کاشان عنوان کرد و گفت: عجین شدن مسائل فرهنگی، دینی و طبیعی در بناهای تاریخی شهرستان آران و بیدگل باعث شده تا گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند.

آشپزخانه اُپن مدل مناسبی برای منزل مسکونی نیست، زن باید هنگامی که در خانه مهمانی وجود دارد، بتواند بدون آنکه در معرض دید مهمان باشد کار‌های خود را انجام دهد و از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند.
وی، بر لزوم حفط فرهنگ دینی اسلامی در ساخت و سازها تأکید کرد و یادآور شد: مهندسین ساختمان، با برنامه ریزی علاوه بر کاهش هزینه‌ها، مسائل ایمنی و فرهنگ دینی را نیز در ساخت و سازها حفظ نمایند.

حجت الاسلام سلیمانی، بر لزوم الگو برداری از خانه‌های سنتی و تاریخی در ساخت و سازها تأکید کرد و گفت: خانه‌های مسکونی باید طوری ساخته شود که مانند بناهای سنتی و قدیمی، برای انسان روح بخش باشد.

امام جمعه آران و بیدگل، با بیان اینکه آشپزخانه اُپن مدل مناسبی برای منزل مسکونی نیست، ابراز کرد: زن باید هنگامی که در خانه مهمانی وجود دارد، بتواند بدون آنکه در معرض دید مهمان باشد کارهای خود را انجام دهد و از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند.

وی خواستار تحول در ساخت و سازها شد و خاطرنشان کرد: انتظار داریم مهندسین در سال جدید علاوه بر تحول در حال و زندگی خود، تحول در خیابان‌ها، معابر و خانه‌سازی مردم نیز داشته باشند.

در ابتدای این جلسه سمیعی‌نیا رئیس سازمان نظام مهندسی آران و بیدگل، با بیان اینکه در سایه اتحاد می‌توانیم جهت ارتقا و اعتلای نظام مهندسی آران و بیدگل در سطح استان گام‌های موثری برداریم، خاطرنشان کرد: مهندسین به عنوان سفیران نظام مهندسی باید برای اعتبار این مجموعه تلاش کنند.

وی بر لزوم رعایت اخلاق حرفه‌ای و توجه به معماری ایرانی و اسلامی در جامعه تأکید کرد و گفت: مهندسین با اعتماد سازی می‌توانند آرامش و آسایش عمومی را در سطح جامعه نهادینه کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی آران و بیدگل تصریح کرد: آرامش عمومی در گرو توجه به معماری اصیل اسلامی ایرانی در طراحی‌های مدرن می‌باشد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.