×

امام جمعه اردبیل: شعار “زن زندگی آزادی”به هیچ وجه برای احیاء حقوق زن نیست بلکه یک شعار کاملاً سیاسی است

 • کد نوشته: 92315
 • ۱۴۰۲-۰۶-۱۷
 • 110 بازدید
 • ۰
 • امام جمعه اردبیل گفت: رسانه‌های معاند شیطنت‌های گسترده‌ای علیه کشورمان انجام می‌دهند و این روزها حدود دویست کانال خارجی و هزاران سایت اینترنتی و همه کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا برای ملت ما خیرخواه شده‌اند و همه یک دست و با تمام توان و با کارشناسان زبده ملت ما را دعوت می‌کنند که امنیت کشور […]

  امام جمعه اردبیل: شعار “زن زندگی آزادی”به هیچ وجه برای احیاء حقوق زن نیست بلکه یک شعار کاملاً سیاسی است
 • امام جمعه اردبیل گفت: رسانه‌های معاند شیطنت‌های گسترده‌ای علیه کشورمان انجام می‌دهند و این روزها حدود دویست کانال خارجی و هزاران سایت اینترنتی و همه کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا برای ملت ما خیرخواه شده‌اند و همه یک دست و با تمام توان و با کارشناسان زبده ملت ما را دعوت می‌کنند که امنیت کشور خود را بهم بریزید

  به گزارش گیل و دیلم ، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، ۱۷ شهریور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به شیطنت‌های گسترده این روزهای رسانه‌های معاند علیه امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: این روزها حدود دویست کانال خارجی و هزاران سایت اینترنتی و همه کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا برای ملت ما خیرخواه شده‌اند و همه یک دست و با تمام توان و با کارشناسان زبده ملت ما را دعوت می‌کنند که امنیت کشور خود را بهم بریزید. من نه از آن‌ها بلکه از ملت بزرگ ایران چند سوال دارم اول اینکه آیا در سابقه کشورهایی که این کانال‌ها را حمایت مالی می‌کنند یک نقطه حمایت و خیرخواهی برای ملت ایران می‌بینید تا خیرخواهی امروز را از آن‌ها قبول کنیم؟

  وی ادامه داد: سوال دوم من این است که به‌هم ریختن امنیت ایران چه نفعی برای آن‌ها دارد که اینگونه با حرص و ولع آن را دنبال می‌کنند؟ سوال سوم این است که در کل دنیا در کشورهای مختلف حوادث وحشتناکی رخ می‌دهد چرا آنجا این حساسیت و سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد؟ نمونه آن کشور سودان است که از فروردین امسال ارتش این کشور با نیروهای واکنش سریع (که هر دو طرفدار غرب هستند) درگیر شده و کشور به محلی برای قتل عام وحشتناک ملت سودان تبدیل شده است اما آنجا فقط تماشا می‌کنند و قطعاً و قطعاً خوشحال هستند که مسلمانان کشته می‌شوند. اگر یک اسرائیلی در فلسطین اشغالی کشته شود، ندای واویلا وا مصیبتا از اروپا و آمریکا بلند می‌شود و طوفان به پا می‌کنند اما اهالی سودان برای آنها اهمیتی ندارند.

  وی افزود: آنها با یک دخالت نظامی به راحتی مشکل را می‌توانند حل کنند ولی تماشا می‌کنند. دیروز آمریکا تصویب کرد که به نیجر که اخیراً انقلاب شده و حکومت طرفدار آمریکا و غرب سرنگون شده نیرو وارد می‌کند، چرا در سودان این کار را نمی‌کند؟ چون در سودان هر دو طرف غرب‌گرا هستند! یک نمونه دیگر این است که این هفته پلیس اسرائیل ۵ زن و دختر و فلسطینی را عریان کرده و سگ‌های پلیس را برای گاز گرفتن بدن عریان آنها به جان آنها انداخت و از آنها فیلمبرداری کرد. با این تعرض به ناموس فلسطینی‌ها کل فلسطین یکپارچه در ماتم ، غیض، غضب و آتش است.

  امام جمعه اردبیل در توضیح این جنایت رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: اسرائیل وارد منزل یک فلسطینی می‌شود، زن خانه و دختر جوان او و سه عروس او را عریان می‌کنند، سپس سگ‌های پلیس را وادار می‌کنند که بدن عریان آنها را گاز بگیرد. سپس از این حالت شنیع فیلمبرداری می‌کنند، آنگاه تمام جواهر و پول نقد خانه را می‌دزدند. آیا جرمی مانده که اسرائیل مرتکب آن نشده باشد؟ نهادهای بین‌المللی که ادعای دفاع از حقوق زن را دارند چرا اینجا حرفی نمی‌زنند؟ چرا به محض وقوع این جنایت، بلینکن با نتانیاهو تماس گرفت و حمایت خود را از اسرائیل مورد تاکید قرار داد. آیا زن‌های فلسطینی انسان نیستند یا مردان فلسطینی مرد نیستند؟ از اینجا معلوم می‌شود شعار “زن زندگی آزادی” از طرف کانال‌های معاند و کشورهای مخالف به هیچ وجه برای احیاء حقوق زن نیست بلکه یک شعار کاملاً سیاسی است.

  خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: مسلمان‌ها شدیدترین تعصب و حساسیت را نسبت به ناموس خودشان دارند و لذا فلسطین به آتشفشان فورانی تبدیل شده و هر لحظه ممکن است فاجعه مصیبت باری درست شود.
  دولت‌ها و نهادهایی که به حقوق زن حساس هستند و تمام توان خود را روی زن ایرانی متمرکز کرده‌اند کجا هستند؟ آیا اسرائیل از عقوبت تمام جرم‌ها معاف است؟ تبعیض در قانون مساوی با نفی قانون است. اما از این سکوت معلوم می‌شود که آنها از حقوق زن به عنوان زن دفاع نمی‌کنند، بلکه دنبال منافع خود هستند که امنیت کشور ما را بهم بریزند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نمونه دیگر اینکه دولت آمریکا تصویب کرده که پلیس آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند هرکس را بکشد و دولت آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند به هر کشوری حمله کند. در نتیجه این قانون پلیس آمریکا سالانه حدود هفتصد نفر را بدون قانون و بدون محاکمه می‌کشد، حال می پرسیم این کانال‌ها که خیرخواه ملت ما شده‌اند و به نام حقوق بشر یقه‌پاره می‌کنند چرا در برابر این جنایت بزرگ آمریکا یک کلمه حرف نمی‌زنند؟ پس اشک چشم آن‌ها برای ملت ما کاملاً سیاسی است.

  خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: چند کشور هم پیمان آمریکا هزاران انسان بی‌گناه را در بدترین وضع در زندان‌ها و سیاه چال‌ها حبس کرده و شکنجه می‌کند و یک دیکتاتوری تمام عیار درست کرده‌اند و ذره‌ای خبر از دموکراسی نیست اما چون کشور خود را تمام عیار در اختیار اسرائیل گذاشته‌اند آنجا نه آمریکا نه اروپا و نه دویست کانال به ظاهر دلسوز حقوق بشر هیچ حرفی نمی‌زنند، پس تمرکز آنها روی ایران کاملاً سیاسی و به خاطر منافع خودشان است نه ملت ایران.
  نمونه دیگر اینکه روزی نیست که اهل دنیا خبر کشتار از فلسطین نشنوند. هر روز جوانی، طفلی و انسان بی‌گناهی کشته می‌شود، چطور شده که کشورهای حامی کانال‌های ضد ایران به آنها خیرخواهی نمی‌کنند ولی برای خود لازم می‌بینند که برای ملت ما خیرخواهی کنند و اشک تمساح بریزند و مثل شیطان که به حضرت آدم و حوا قسم خورد هر لحظه قسم می‌خورند که ای ملت ایران ما خیرخواه شما هستیم؟

  عاملی گفت: سوال چهارم من این است که برای این کانال‌ها میلیاردها دلار خرج می‌شود. پول همه را اسرائیل، اروپا و آمریکا تامین می‌کند. اگر این پول برای گرسنه‌های آفریقا داده می‌شد یک نفر گرسنه نمی‌ماند. هزینه این کانال‌ها آن قدر بالاست که من خودم نمی‌توانم دو ساعت در “ترک ست” کانالی را اجاره کنم. من از ملت بزرگ و فهیم و بصیر ایران می‌پرسم چطور شده که این کشورها میلیاردها دلار به نفع ملت ایران در کانال‌ها صرف می‌کنند. یعنی چطور دو آتشه عاشق چشم و ابروی ملت ما شده‌اند؟ قطعاً اگر نفعی نباشد خرجی نخواهد بود.

  امام جمعه اردبیل خطاب به ملت ایران گفت: به نظر شما ملت ایران، آنها چه نفعی در این سرمایه‌گذاری سنگین که با مالیات ملت خودشان تامین می‌شود، دارند؟ سوال پنجم من این است که در اثر محاصره دارویی که این کشورها برای ملت ما درست کرده‌اند هر روز بیماران خاص در اثر کمبود دارو جان خود را از دست می‌دهند. این داروها در دست این کشورهای جنایت کار و جنایت پیشه است. اگر این کشورها واقعاً خیرخواه ملت ما هستند چرا به جای کانال‌ها محاصره دارویی را بر نمی‌دارند؟ بیماران خاص ما چه گناهی و چه تقصیری دارند که توسط آنها یک طرف دعوا قرار داده شده‌اند؟ در زمان سابق در جنگ، طرفین دعوا شرف و جوان مردی خود را از دست نمی‌دادند. بهترین منشور جنگ را رسول خدا(ص) نوشته است در آنجا فرموده هیچ وقت به مریض و مجروح حمله نکنید.

  وی ادامه داد: نتیجه این ۵ سوال یک کلمه است و آن اینکه ملت ما آگاه باشید که گرگ درنده لباس عوض کرده است.

  وی خطاب به کانال‌هایی که از آمریکا کنترل می‌شوند، گفت: وقتی وزیر خارجه اسبق آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را به فاضلاب توالت تشبیه می‌کند و وقتی کاندولیزا رایس می گوید مشروعیت دولت‌ها با رای صندوق نیست بلکه با سوگیری بین‌المللی است و وقتی دولت آمریکا قاضی دادگاه بین‌المللی لاهه را تحریم می‌کند و وقتی وزیر دفاع اسبق آمریکا می‌گوید دنیا به منزله قطاری است که مسیر آن را ما مشخص می‌کنیم، شما به هیچ وجه حق ندارید کلمه حقوق بشر را به زبان بیاورید و برای ملت ما خیرخواهی کنید. در جنگ صفین عده‌ای به امیرالمومنین(ع) مراجعه کردند و گفتند ما به تردید افتاده‌ایم. شما تماماً با نمازخوان‌ها جنگ می‌کنید. امام فرمود برای حل تردید خودتان به عمار مراجعه کنید، عمار به آنها فرمود آن پرچم سیاه را در لشکر معاویه می‌بینید آن پرچم همان پرچمی است که من با آن در جنگ بدر و احد جنگ کرده‌ام و حالا رنگ و لعاب عوض کرده و به نام مسلمان به جنگ ما آمده‌اند. ماهیت و حقیقت عوض نشده است صاحبان آن پرچم همان مشرکین بدر و احد هستند، فقط اسم خود را عوض کرده‌اند.

  عاملی در خاتمه با اشاره به خسارت‌های سیل اخیر در شهرستان مشگین شهر گفت: در سیل اخیر در منطقه مشگین شهر در بخش مرکزی ،قصابه و مرادلو سیل خسارت بزرگی به برنج کاران و باغداران زده است. با توجه به اینکه برنج از محصولات استراتژیک نیست و کشت آن در مناطق کم آب ممنوع است، مشمول صندوق بیمه کشاورزی نمی‌شود اما مسئله مهم این است که این عزیزان روی این محصول حساب باز کرده‌اند. قرض کرده و نیازهای ضروری دارند. آن‌ها جزو افراد متمول دارای پس‌انداز هم نیستند و حالا در زندگی کاملاً مستاصل شده‌اند و قطعاً شرمنده اهل و عیال هستند. من از دولت محترم می‌خواهم حالا که دادن بیمه قانوناً ممکن نیست با تسهیلات ارزان قیمت حتماً دست این هم وطنان را بگیرند و نگذارند آنها از دایره تولید خارج شوند.

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=92315

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *