Homeاقتصادیامام جمعه رشت:...

امام جمعه رشت: فریب‌خوردگان سال گذشته پشیمان شده‌اند؛ امسال دیگر خبری از ترقه‌بازی نخواهد بود | در تمام آمارهای میدانی ما بیش از ۸۵ درصد مردم ایران طرفدار حجاب اسلامی هستند

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن امسال در طبل توخالی می‌زند چرا که فریب‌خوردگان سال گذشته پشیمان شده‌اند، افزود: بنابراین، امسال دیگر خبری از ترقه‌بازی نخواهد بود.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از فارس، رسول فلاحتی امام جمعه رشت ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان رشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رشت با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نشست اخیر با مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اظهار کرد: ایشان فرمودند معلومات اطلاعاتی ما نشان می‌دهد دولت آمریکا مجموعه‌ای برای بحران‌سازی در کشورها از جمله ایران ایجاد کرده که به دنبال ایجاد اختلافات قومی و مذهبی است.

وی توجه به مباحث جنسی و قومی مذهبی و نیز مسئله زن که آمریکا از این طریق توجه به آنان می‌خواهد به ایران ضربه بزند، گفت: رهبر معظم انقلاب در جواب تمام این حربه‌ها یک جمله گفتند و کار را تمام کردند و گفتند «شتر در خواب بیند پنبه دانه» همان طور که امام خمینی (ره) نیز آمریکا را شیطان بزرگ دانسته بودند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز آمریکا با جنگ ترکیبی وارد می‌شود و می‌داند انقلاب اسلامی بسیاری از معادلات قبل آنان را به زباله‌دان تاریخ فرستاد، افزود: در جنگ شناختی در ذهن و باور مردم و در اندیشه آنان در آنچه شناخته‌اند شبهه ایجاد کرده و در جنگ ترکیبی با ابزارهای گوناگون وارد عمل شده و با ترکیبی از دروغ‌ها به ایجاد شبهه در بین مردم می‌پردازند.

فلاحتی ریشه بحران‌سازی در تمام دنیا را آمریکا عنوان کرد و گفت: اختلاف میان ملت‌ها و امت‌ها و فتنه‌انگیزی بین ملت‌ها و نیز جنگ افروزی بین مردم از جمله تلاش‌های آمریکا است که انقلاب اسلامی در برابر تمام این جنایات ایستاد و آمریکا را به عقب برد، به همین دلیل از طریق جنگ ترکیبی و شناختی وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه یکی از طراحان این جنگ شوم برنارد لوئیس است که به دنبال تفکیک ایران است، افزود: او به دنبال این بود که ایران را به چنگ کشور کوچک تبدیل کند و در سایه ناآرامی‌ها در سال گذشته به دنبال اجرای این طرح بودند و تمام امکانات رسانه‌ای خود را در این راستا به کار گرفتند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به انسجام همه جانبه قوا و نیروهای نظامی وعدم پاسخگویی مردم، نقشه‌های شوم دشمن نقش بر آب شد، بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند که آحاد مردم و مسؤولان باید بیدار و مراقب باشند، گرچه نقشه آنان کار به جایی نبرد اما باید نسبت به حیله‌های دشمن بیدار و هوشیار باشیم.

فلاحتی دروغ‌پراکنی را نخستین هدف طراحان شوم دشمنان بشری دانست و تصریح کرد: در همین ایام عاشورای سال گذشته در راستای شایعات مسئله زن، زندگی و آزادی را با اخبار دروغ جعل کردند و پس از آن دروغ حکومت موروثی را منتشر کرده و سپس قتل یک دختر را مطرح کردند و با دروغ‌سازی مجدد به مسئله حجاب پرداختند تا به اهداف خود برسند.

وی با تأکید بر اینکه تنها راه برای برملا کردن دروغ‌های دشمن و زمین زدن آنان «تبیین» است، تصریح کرد: در تمام آمارهای میدانی ما بیش از ۸۵ درصد مردم ایران طرفدار حجاب اسلامی هستند اما آنچه در رسانه‌های دروغ‌پرداز این باور را القا کردند که غالب مردم حجاب را کنار گذاشته‌اند و باعث شد بسیاری از خودی‌ها نیز به این باور برسند.

امام جمعه رشت با تقدیر و تشکر از بصیرت مردم و حضور همیشگی آنان در صحنه‌های مختلف کشور بیان کرد: مردم مؤمن و مسلمان راستین و انقلابی گیلان و ایران همیشه در تمام صحنه‌ها، در تجمعات عاشورایی امسال و نیز در اربعین حسینی امسال حضور پرشور داشته و آمریکایی‌ها را خوار و ذلیل کرد و موجب قدردانی رهبر انقلاب نیز شد.

فلاحتی با بیان اینکه دشمن امسال در طبل توخالی می‌زند چرا که فریب‌خوردگان سال گذشته پشیمان شده‌اند، افزود: برخی از خانواده فریب‌خوردگان فرزندان و خویشان خود را برحذر می‌دارند، برخی از آنان از طریق دستگاه‌های امنیتی ایران توجیه شده و حرکتی نخواهند کرد، آن‌ها می‌دانند که خارج نشینان فقط وعده‌های دروغی می‌دانند و خود خارج نشینان نیز با یکدیگر دچار اختلاف شده‌اند و قدرت اقناعی جمهوری اسلامی بسیار قوی است بنابراین، امسال دیگر خبری از ترقه‌بازی نخواهد بود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضعف دشمن و رو به افول رفتن مواضع دشمن بیان کرد: این ضعف بدان معنا نیست که دشمن از توطئه و حیله دست برمی‌دارد، در آیه ۸۸ سوره حجر خداوند متعال این هشدار را به امت پیامبر می‌دهد که نسبت به دشمن آگاه بوده و گمان نکنند دشمن از مکر و نیرنگ دست برمی‌دارد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: یک وزیر که تغییر می کند، از بس همشهری هایش را می آورد، لهجه وزارتخانه...

یک نماینده مجلس می گوید: انتخاب وزرا در کشور چارچوب مشخص قانونی ندارد. برای انتخاب یک وزیر باید پیشینه و سوابقی تعریف شود. به گزارش گیل و دیلم به نقل از هم میهن نوشت: تغییرات در دولت طی دو سال...

احمد مسعود: تنها راه طالبان برای کسب مشروعیت، برگزاری انتخابات است

احمد مسعود، رهبر ضد طالبان افغانستان گفت: هیچ مذاکره ای با طالبان برای مذاکره برای حل و فصل صلح وجود ندارد و قول داد که جنگ چریکی را برای آوردن این گروه به میز مذاکره افزایش دهد. به گزارش گیل...

منتجب نیا: انجمن حجتیه ریشه خالص سازی هاست /خالص سازان به دنبال بالاتر از قالیباف هستند / بزرگان نظام بر دهان تندروها بکوبند /...

منتجب نیا، چهره شاخص اصلاح طلب به خبرگزاری خبرآنلاین، می گوید:شعار خالص‌سازی یعنی براندازی جمهوری اسلامی، جنگ با ملت، قرار دادن نظام در دست اقلیت ناکارآمد و غیرمردمی است. لذا شعار خالص‌سازی بسیار خطرناک است، امیدوارم بزرگان کشور بر...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.