خانهاجتماعیامام جمعه موقت...

امام جمعه موقت تهران: ائمه جمعه و مسئولان مراقب حرف‌های‌شان باشند؛ جامعه ظرفیت ابتلا به حواشی اعصاب خردکن ندارد

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران گفت: ما ائمه نماز جمعه باید مراقب اظهارنظر‌های خود باشیم و نمایندگان مجلس و مسوولان دولتی هم باید مراقبت کنند. جامعه ما ظرفیت ابتلا به حواشی اعصاب خردکن را ندارد و همه باید پای کار حل مسایل کشور باشند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مساله جمعیت و نقش آن در تحقق آرمان‌های صادق آل محمد (ع) گفت: اینکه جامعه ما بتواند زینت باشد باید درباره کمیت و کیفیت جمعیت خود مراقبت کند و امیدواریم سیاست‌های جمعیت در محور خانواده با قوت توسط مسوولان و عموم مردم مورد توجه قرار گیرد تا از مرحله خطرناکی که پیش رو داریم به سلامت عبور کنیم.

وی درباره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: این یک رویداد بزرگ در حوزه کتاب و کتابخوانی و نشر است و با استقبال گسترده‌ای از سوی مردم مواجه می‌شود؛ این فرصت ارزشمندی است که جدای از انتشار آثار فرهنگی یک توجه عمومی به موضوع کتاب و کتابخوانی است. این مساله مهمی است و با وجود میدان داری رسانه‌های جدید کتاب جایگاه خودش را دارد و کتابخوانی باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه ما تبدیل شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در دهه پایانی ماه رمضان اتفاق‌های مهمی رخ داد و یک ماه رمضان با معنویت بسیار داشتیم، گفت: یکی از این اتفاق‌ها حضور شورانگیز مردم در شب‌های قدر بود و گزارش‌ها می‌گوید این شب‌ها با ترکیب جمعیتی متنوع، گسترده و عالی برگزار شد و در گلزار شهدا و بهشت زهرا جلوه ویژه‌ای داشت. اتفاق دیگر روز قدس بود که از نظر حضور مردم در سراسر کشور کم نظیر بود و در نهایت روز عید فطر و حضور ده‌ها میلیونی در سراسر کشور را شاهد بودیم که حکایت از تفاوت محسوس اش با سال‌های قبل داشت. در تهران با جمعیت صد‌ها هزار نفری برگزار شد و گفته می‌شود حداقل هشتصد هزار نفر حضور داشتند. این‌ها از عمق معنویت و بصیرت مردم ایران پرده برداری می‌کند. این‌ها موضوعی است که دشمن می‌خواهد کمرنگ جلوه دهد، اما این‌ها نعمت پروردگار ماست. این چنین نمازی را در جای دیگری سراغ دارید؟ امیدوارم این را قدر بدانیم و دست اندرکاران نماز عید فطر از حالا برای سال آینده به فکر باشند.

وی ادامه داد: در نماز عید فطر حکمت رهبری جلوه مجددی داشت؛ در خطبه دوم دیدید که راهبرد‌های پیش روی امت را بیان کردند. مساله تقویت اراده ملی مطرح است که در برابر جنگ اراده‌هایی است که از سوی دشمن گسترده انجام می‌گیرد. دیگری همکاری و همدلی ملی با تاکید بر مسوولان کشور و قوای سه گانه بود. دشمن برای ایجاد گسل‌های داخلی برنامه ریزی کرده است و مساله سوم هم تاکید بر حل مسایل کشور و پرهیز از حاشیه سازی‌ها بود.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: خیلی از حاشیه سازی‌ها هر چند از سوی دشمن هم هست، اما داخلی است. کسانی که مراقب زبان و موقعیت‌های خود نیستند با حرف هایشان بهانه دست دشمن می‌دهند و این‌ها را باید مراقبت کرد. در شرایطی که باید فرصت خدمت به مردم جدی گرفته شود و افکار عمومی نیاز به آرامش دارد این اتفاق‌ها را متاسفانه شاهد هستیم. ما ائمه نماز جمعه نیز باید مراقب اظهارنظر‌های خود باشیم و نمایندگان مجلس و مسوولان دولتی هم باید مراقبت کنند. جامعه ما ظرفیت ابتلا به این حواشی اعصاب خردکن را ندارد و همه باید پای کار حل مسایل کشور باشند.

وی درباره مهار تورم و رونق تولید که مهمترین مساله کشور است اظهار کرد: همه باید روی این موضوع تمرکز کنند و با اتحاد و همدلی این مسال قابل حل است.

امام جمعه موقت تهران درباره مساله گرانی در کشور گفت: این مساله حال مردم را بد و اعصاب آن‌ها را خرد می‌کند. مساله مسکن آن هم در بخش اجاره و رهن جزو موارد مبتلابه است که حدود ۳۰ درصد در سطح ملی در گیر آن هستند و در تهران نزدیک ۵۰ درصد درگیر هستند. مسکن از یک کالای زیستی به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و نتیجه اش فوران بی حساب و کتاب قیمت هاست که کمر مستاجر‌ها را می‌شکند. در هر حال حل مساله مسکن در شرایط فعلی به یک نسخه درمانی فوری نیاز دارد تا این مساله را تا حد زیادی در سراسر کشور با تاکید بر شهر تهران مدیریت کند.

وی همچنین خطاب به مردم و آن‌ها که خانه اجاره می‌دهند گفت: تا به اضطرار نیفتادید بر مستاجران سخت نگیرند.

علی اکبری در ادامه به مساله فلسطین و تحولات اخیر اشاره کرد و گفت: در این مساله چشم امید به نیرو‌های مقاومت اسلامی است و تسلیح غزه و کرانه باختری که دستور کار جبهه مقاومت به ویژه ایران بوده کار را به نقطه‌های قابل توجه و پیروزی بخشی رسانده است. صهیونیست‌ها گرفتار انفعال شدیدی هستند و حتی وقتی به یکی از سفاک‌ترین عناصر خود برای تشکیل کابینه متوسل شدند که به گفته خودشان دولت مجانین و مجرمین است نتوانتستند کاری از پیش ببرند و وضع داخلی شان با دولت جدید وخیم‌تر شد. الان وظیفه همه امت اسلامی این است که از جریان مقاومت فلسطین جانانه حمایت کنند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.