×

امام جمعه کرج: خرج زیادی می‌کنند که جوان ایرانی را از مسیر انقلاب و نظام بیرون کنند، ولی نتیجه اقدامات آن‌ها عکس بوده

 • کد نوشته: 88375
 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۱
 • 61 بازدید
 • ۰
 • حسینی همدانی امام جمعه کرج گفت: دشمنان خرج زیادی می‌کنند که جوان و نوجوان ایرانی را از مسیر انقلاب و نظام بیرون کنند، ولی نتیجه اقدامات آن‌ها عکس بوده و همین حضور می‌شود و کسانی که برای این نسل نسخه می‌پیچند خودشان این جوانان را به خاک و خون می‌کشند. به گزارش گیل و دیلم […]

  امام جمعه کرج: خرج زیادی می‌کنند که جوان ایرانی را از مسیر انقلاب و نظام بیرون کنند، ولی نتیجه اقدامات آن‌ها عکس بوده
 • حسینی همدانی امام جمعه کرج گفت: دشمنان خرج زیادی می‌کنند که جوان و نوجوان ایرانی را از مسیر انقلاب و نظام بیرون کنند، ولی نتیجه اقدامات آن‌ها عکس بوده و همین حضور می‌شود و کسانی که برای این نسل نسخه می‌پیچند خودشان این جوانان را به خاک و خون می‌کشند.

  به گزارش گیل و دیلم به نقل از ایرنا ، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: دشمنان به شیوه های مختلف به دنبال تغییر نگاه مردم نسبت به سپاه و سپاه هراسی و سپاه ستیزی هستند که خوشبختانه تاکنون موفق نبوده اند.

  آیت الله سید “محمدمهدی حسینی همدانی” در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روز دوم اردیهشت ماه سال ۱۳۵۸ که به دستور بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی انجام شد، افزود: امام خمینی (ره) با دستور تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال تاسیس نیرویی بود که مهمترین وظیفه اش حفظ انقلابی بوده که در طول بیش از ۴۰ سال مهمترین و بیشترین نقش را در حراست از ایران اسلامی ایفا کرده اند.

  وی اظهار کرد: سپاه پاسداران هر جا که لازم بود در کنار ارتش از تمامیت ارضی کشور دفاع کند با اقتدار وارد عرصه شده و کمک کرده در حالیکه اصل حفاظت از تمامیت ارضی متوجه ارتش به صورت مستقیم است ولی کمک و همکاری این دو نیرو ستودنی است.

  وی با بیان اینکه حراست و صیانت از تمامیت ارضی وظیفه تمام مردم است، گفت: ولی حضور قدرتمند سپاه در عرصه صیانت از انقلاب حتی خارج از مرزهای جغرافیایی و سیاسی توسط سپاه قدس که بخش عمده حفاظت از عمق راهبردی انقلاب اسلامی را دارد دشمنان را عصبانی کرده و می کند.

  آیت الله حسینی همدانی افزود: سپاه به کشورهای مستضعف عالم که در صدد رهایی هستند کمک می کند و یکی از افتخارات سپاه راضی بودن امامین انقلاب از آن ها بوده است به طوریکه رهبر معظم انقلاب اسلامی گفته اند که «شما فرزندان عزیز این حقیر هستید که اگر کسی بپرسد از این فرزندان راضی هستید می گویم ۱۰۰ درصد راضی هستم ولی قانع نیستم».

  وی همچنین به تذاکرات اخیر رهبری به ارشدهای نظامی اشاره کرد که گفته اند «نباید از دشمن غافل شد»، اظهار کرد: باید در تمام عرصه ها در هیچ حالی از مکر و طراحی دشمن غافل نباشیم و به وضعیت موجود قانع نباشیم.

  تلاش دشمنان برای جوانان نتیجه عکس داد

  امام جمعه کرج در ادامه با قدردانی از حضور مردم البرز به خصوص جوانان و نوجوانان در راهپیمایی روز قدس، افزود: دشمنان خرج زیادی می کنند که جوان و نوجوان ایرانی را از مسیر انقلاب و نظام بیرون کنند ولی نتیجه اقدامات آن ها عکس بوده و همین حضور می شود و کسانی که برای این نسل نسخه می پیچند خودشان این جوانان را به خاک و خون می کشند.

  وی با بیان اینکه سید جوانان کرج را با حقد و کینه با وضعیتی دلخراش به خاک و خون کشیدند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با شعرا گفتند که «ابعاد جنگ نرم را همه باید بشناسند که این شناخت به خصوص باید در ابعاد فرهنگی و هنری باشد که همان جهاد تبیین است».

  نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه ما دشمن را می شناسیم ولی دشمنی شناسی ضعیفی داریم، گفت: رهبری فرمودند «فعالان فرهنگی هنری باید طوری کار کنند تا دیگران متوجه تاخت و تاز دشمن شده و دشمنی ها را دقیق بشناسند».

  ماه مبارک رمضان سال جاری سیر اضمحلال و نابودی صهیونیست آشکار و عیان شد

  آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه ماه رمضان امسال برای فلسطین و قدس ماه رمضان متفاوتی بودند و سیر اضمحلال و نابودی کاملا آشکار و عیان شد، افزود: اگر حوادث سیاسی و دیپلماتیک این روزها را در جهان به خصوص در منطقه دیده باشیم می بینیم که تغییرات مهمی در حال شکل گیری است و روابط جدیدی در حال به وجود آمدن است.

  وی یادآور شد: امروز آمریکایی ها و صهیونیست ها از روابطی که محورهای مقاومت با کشورهایی که با آن ها تنش داشت، از یمن و بازگشایی سفارت خانه ها در دمشق و قدرت گرفتن کرانه باختری و نوار غزه به شدت عصبانی است و برای آینده به شدت نگران است ولی ما خوشحال هستیم که به فضل الهی این جرسومه فساد و این ننگ بشریت و تمدن انسانی به زودی از روی زمین محو خواهد شد.

  روند افول آمریکا از شکست آمریکا در طبس کلید خورد

  امام جمعه کرج به فرارسیدن روز پنجم اردیبهشت سالگشت مفتضحانه شکست آمریکا در حمله به ایران اشاره کرد و که درس های فراوانی دارد و برای آیندگان مفید است گرچه باید از عبرت های آن نیز امروز استفاده کنیم.

  وی با اشاره به واقعه طبس در سال ۱۳۵۸، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی شکست بزرگ و تاریخی آمریکا رقم خورد و روند افول آمریکا از همین زمان کلید خورد.

  وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا هنوز به افراد و عوامل نفوذی در قسمت های مختلف اعم از احزاب و گروه های سیاسی و حتی در بدنه دولت و دستگاه های نظامی و امنیتی امید داشت و امیدوار بود تا خود را از مخمصه ای که گرفتار شده نجات دهد.

  نماینده ولی فقیه در استان البرز اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران به سرعت در حال پاک کردن آثار منحوس استعمار و استکبار بود و سفارت اسراییل را به سفارت فلسطین تبدیل کرد و قانون کاپیتولاسیون را لغو کرد و دیگر کارهایی که در ابتدای انقلاب انجام داد در حالیکه بیشتر اعضای دولت موقت یا از آمریکا می ترسیدند یا شیفته آن بودند ولی بیشتر افراد انقلابی تجربه ای در دولت نداشتند و اوضاع خاصی بود که تمام این ها فضای سختی را برای اداره کشور فراهم کرده بود.

  خداوند با شن های بیابان پنجه عقاب را خرد کرد

  آیت الله حسینی همدانی گفت: در این شرایط یکباره سفارت آمریکا توسط تعدادی دانشجو اشغال شد که دنیا را در شوک بزرگی به فرو برد و تنها کاری که توانست انجام دهد در روز ۲۰ فروردین سال ۱۳۵۹ اعلام قطع رابطه با ایران کرد و پنجم اردیبهشت در عملیات پنجه عقاب با استفاده از مدرنترین تجهیزات و رعایت شیوه های مخابراتی و بکارگیری نیروهای توانمند جنگی دلتا با درصد بالای موفقیت وقتی همه خواب بودند به ایران در صحرای طبس حمله کرد ولی خدای تعالی با شن های بیابان پنجه عفاب را خرد کرد.

  وی افزود: امام خمینی (ره) فرمودند «جز این نبود که یک دست غیبی در کار است و شن های بیابان هلی کوپترهای کارتر را ساقط کرد که مامور خدا بودند».

  وی با بیان اینکه این واقعه درسی است که اراده خدا و طراحی الهی تمام طرح ها را بر هم می زند و امداد الهی بزرگترین کمک ها است، تصریح کرد: وقتی از دستورات خدا فاصله نگیریم که آن روزها نیز همه این گونه بودند و اعتماد به وعده الهی داشتند و در حمایت از حق کوتاهی نمی کردند پیروز خواهیم بود.

  امام جمعه کرج گفت: دشمن اگر در ظاهر قوی بود ولی در مقابل مردمی که گفته بودند از خدا و امام خود پیروی می کنیم، هیچ بود و در این ۴۴ سال نقشه ای نبود که علیه مردم و کشور ما نکشند تا شاید اراده مردم ما را سست کرده و برای خود کلاهی بسازند ولی موفق نبودند و به فضل خدا با درایت و هوشمندی ملت ایران که تاکنون داشته و با هدایت های داهیانه رهبر انقلاب هرگز ضعف و شکست ملت ایران را نخواهند دید.

  ایران هر روز قوتی تر و مستقل تر می شود

  نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه ایران هر روز قوی تر و مستقل تر می شود، افزود: اقتدار منطقه ای و هویتی ایران و اثرگذاری اش بیشتر شده و در عرصه های مختلف پیشرفت هایی کرد که هیچکدامش را احتمال نمی دادند و علیرغم فشارهایی که بر مردم وارد کردند در مردم ایجاد امید شده است.

  وی با اشاره به یاوه گویی های آمریکایی ها و اذناب پلیدش و دادن پاسخ های لازم به آن ها، تصریح کرد: دشمنان دائم توطئه می کنند و شیطنت آن ها هر روز رنگی دارد به طوریکه اپوزسیون از دشمن درجه یک ملت که با تمام وجود به ایران آسیب زده و به تحریم ها کمک می کند خواستند کمک کنند که این ها به ایران برگردند.

  وی همچنین به مساله برگزاری دوباره رفراندوم و همه پرسی که از سوی برخی معاندان مطرح شده اشاره کرد و گفت: برای مسایل کشور ساز و کار قانونی تعریف شد و تا کنون امر کشور با همان ساز و کار و کار تخصصی پیشرفته است در حالی که هیچ کسی برای این امور در دنیا همه پرسی نمی کند.

  امام جمعه کرج به موضوع بیان رهبر معظم انقلاب در خصوص «امکان تحلیل» که برای مردم سخن گفته اند اشاره کرد و افزود: امکان تحلیل با قدرت تحلیل شباهت و تفاوت دارد که دشمنان درصدد تشویش ذهن مردم در خصوص این بیانات هستند و می گویند رهبری گفته مردم قدرت تحلیل ندارند در حالیکه اینگونه نیست و را برطرف کرد.

  نگاه به موضوع جمعیت باید تغییر یابد

  نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین در بخشی از سخنان خود در نخستین خطبه این هفته نماز جمعه کرج به موضوع جمعیت و زادآوری اشاره کرد و گفت: نظر به جمعیت باید تغییر یابد و یک راهبرد باشد و هرکسی که عرق دینی و ملی دارد باید نگاه به افزایش جمعیت داشته باشد.

  وی افزود: آیاتی در قرآن کریم داریم که تشویق به ازدواج می کند که همان نگاه به جمعیت است و در آیاتی دیگر به حفظ نسل اشاره شده است.

  وی تاکید کرد: هدف اصلی ازدواج حفظ نسل است و روی فرزندآوری به خصوص فرزند صالح تاکید شده است و هدف از ازدواج بقای نسل سالم و صالح است که در آیاتی از سوره واقعه به این نکات اشاره می شود.

  آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه اصل ازدواج مستحب است، گفت: جلوگیری از اولاد دار شدن در حالات عادی حرام نیست و روایاتی وارد شده لذا در صورت ضرورت روایاتی داریم که تشویق به افزایش جمعیت می کند و زیاد شدن نسل شده است

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=88375

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *