خانهاجتماعیبارش‌های رگباری در...

بارش‌های رگباری در راه گیلان است

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد گفت: با تقویت سامانه بارشی از امشب بارش‌های رگباری، گاه موقتی شدید توام با وزش باد استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش گیل و دیلم ، رضا باقری عصر روز سه‌شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: با ورود این سامانه بارشی تا فردا هوا ابری توام با بارش های رگباری و گاه موقتی شدید همراه با وزش باد در برخی مناطق شدید، کاهش نسبی دما بین سه تا ۶ درجه، رعد و برق، مه آلودگی و احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه پنجشنبه هفته جاری هوای گیلان به صورت موقت پایدار می‌شود، اضافه کرد: از جمعه به تدریج توده هوای ناپایداری وارد استان خواهد شد.

کارشناس هواشناسی گیلان خاطر نشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ماسوله با حداقل ۹ درجه خنک‌ترین و دیلمان با ۲۹ درجه گرمترین شهر استان بوده اند ضمن اینکه دمای فعلی رشت ۲۴ درجه سانتیگراد و رطوبت ۵۰ درصد است.

وی اظهار کرد: برای دریا هم امروز ارتفاع موج ۲۰ تا ۷۰ سانتی‌متر، فردا چهارشنبه بین ۲۰ تا ۵۰ و پنجشنبه ۱۰ تا ۵۰ سانتی‌متر پیش بینی شده از این رو طی امروز و فردا شرایط برای بارگیری غلات به دلیل باران نامناسب است.

کارشناس هواشناسی استان با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تردد در مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها در این مدت اضافه کرد: از هرگونه عملیات سم‌پاشی در باغات و مزارع باید خودداری شود، ضمن اینکه ایجاد زهکشی متناسب در اطراف خزانه‌ها با توجه به بارش‌های پیش‌رو ضروری است.

وی از کشاورزان و عموم مردم خواست تا به رعایت نکات ایمنی در هنگام وقوع رعد و برق توجه جدی داشته باشند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.