×

بارش شدید برف در آستارا / راه ۵ روستای کوهستانی شهرستان مسدود شد

 • کد نوشته: 11363
 • ۱۳۹۵-۱۱-۲۵
 • 38 بازدید
 • ۰
 • ‌در پی نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارش زا به کشور و آغاز بارش برف سنگین در مناطق کوهستانی و جلگه‌ای بندر مرزی آستارا، راه‌ ۵ روستا در مناطق بالادست شهرستان مسدود شده است. ‌به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» انور بی نیاز، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان […]

  بارش شدید برف در آستارا / راه ۵ روستای کوهستانی شهرستان مسدود شد
 • ‌در پی نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارش زا به کشور و آغاز بارش برف سنگین در مناطق کوهستانی و جلگه‌ای بندر مرزی آستارا، راه‌ ۵ روستا در مناطق بالادست شهرستان مسدود شده است.

  ‌به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» انور بی نیاز، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان مرزی بندر آستارا ‌اظهار کرد: در پی ورود سامانه ناپایدار و بارشی به کشور، از ساعت ۲۲ شب گذشته (یکشنبه ۲۴ بهمن) بارش به صورت برف در مناطق کوهستانی و از نخستین ساعات بامداد امروز (دوشنبه ۲۵ بهمن ماه) در مناطق جلگه‌ای شهرستان آغاز شده است.

  وی با اشاره به تلاش شبانه روزی مأموران راهداری در باز نگه داشتن محور اصلی آستارا به اردبیل، ادامه داد: بارش برف سبب شد تا راه ۵ روستای حیران، ونه بین، مشند، شاغوله و چملر در مناطق بالادست شهرستان مسدود شود.

  وی افزود: در این مدت در مناطق شهری و جلگه ای حدود ۵ الی ۱۰ سانتی متر، در مناطق بالادست شهرستان (از قبیل روستاهای ونه بین، حیران، حاجی امیر، آق مسجد، چملر، صیادلر، مشند و شاغوله)، بیش از ۵۰ سانتی متر و در حاشیه جاده آستارا به اردبیل در حدفاصل ایست بازرسی قلعه به بهارستان حدود ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر برف به زمین نشسته است.

  وی با تأکید بر اینکه، درحال حاضر بارش شدید برف ادامه دارد، توضیح داد: کلیه نیروها و ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان به حالت آماده باش درآمده و مأموریت‌های خود را برای پاکسازی و نمک پاشی جاده‌ای اصلی و روستایی آغاز کرده‌اند.

  بی نیاز با اشاره به اینکه در مجموع ۲۶۲ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و راه روستایی و فرعی استان گیلان تحت نظارت این راهداری قرار دارد، تأکید کرد: علاوه بر راه‌های روستایی مناطق بالادست و پایین دست حوزه استحفاظی شهرستان مرزی بندر آستارا از ونه بین تا چلوند و قره سو، راه اصلی جاده آستارا تا آقچای و جاده چهار بانده شهر آستارا تا شهر تالش نیز تحت نظارت عوامل و دست اندرکاران این راهداری است.

  وی تصریح کرد: کلیه عملیات‌های اکیپ راهداری شهرستان آستارا با بهره مندی از توان ۲۷ نیروی زبده راهدار و ۲ دستگاه گریدر، ۳ دستگاه لودر، یک دستگاه بلدوزر، ۳ دستگاه کامیون برای نمک پاشی، ۴ دستگاه کامیون برف روب و ۲ دستگاه خودروی کمک دار سبک انجام می‌شود.

  وی در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: با توجه به گستردگی بارش ها، از یک دستگاه لودر بخش خصوصی هم جهت بازگشایی محورهای برف گیر شهرستان دعوت بکار شده است.
  منبع:ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=11363

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *