×

باشگاه ملوان خبر داد؛ مخالفت فدراسیون با حضور زنان در ورزشگاه

 • کد نوشته: 88179
 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۵
 • 71 بازدید
 • ۰
 • باشگاه ملوان بندرانزلی اولین باشگاهی بود که در زمینه حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌ها بعد از بازگشت تماشاگران مرد، درخواست رسمی خود را مطرح کرد. شاگردان مازیار زارع فردا (شنبه) در ورزشگاه سیروس قایقران انزلی میزبان تراکتور تبریز هستند، اما با وجود نامه‌نگاری انجام شده از سوی مدیران باشگاه ملوان، خبری از حضور تماشاگران زن […]

  باشگاه ملوان خبر داد؛ مخالفت فدراسیون با حضور زنان در ورزشگاه
 • باشگاه ملوان بندرانزلی اولین باشگاهی بود که در زمینه حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌ها بعد از بازگشت تماشاگران مرد، درخواست رسمی خود را مطرح کرد. شاگردان مازیار زارع فردا (شنبه) در ورزشگاه سیروس قایقران انزلی میزبان تراکتور تبریز هستند، اما با وجود نامه‌نگاری انجام شده از سوی مدیران باشگاه ملوان، خبری از حضور تماشاگران زن در مسابقه فرداشب نیست و زنان علاقه‌مند به تیم ملوان بازهم شانسی برای حضور در ورزشگاه ندارند تا همچنان نتوانند از نزدیک مسابقه تیم مورد علاقه‌شان را تماشا کنند.

  به گزارش گیل و دیلم به نقل از فوتبال ۳۶۰: باشگاه ملوان بندرانزلی با صدور اطلاعیه‌ای درباره عدم حضور تماشاگران زن در ورزشگاه سیروس قایقران توضیحاتی را ارائه کرد.

  به گزارش  لیگ برتر فوتبال ایران به روزهای پایانی و سرنوشت‌ساز خود نزدیک می‌شود و تیم‌ها به دنبال آن هستند تا بتوانند با استفاده از حداکثر ظرفیت میزبانی خود، از علاقه‌مندان‌شان در دیدارهای خانگی میزبانی کنند و هفته گذشته، رفع محدودیت‌ها در تبریز باعث شد تا ورزشگاه یادگار امام بعد از حدود ۳ سال مملو از جمعیت شود و تقابل تراکتور و سپاهان در اوج حساسیت و هیجان پیگیری شد. با این‌حال یکی از چالش‌های تیم‌های شهرستانی در زمینه حضور تماشاگران‌شان در ورزشگاه، مخالفت با حضور تماشاگران زن بوده است.

  نساجی مازندران تنها تیم شهرستانی حاضر در لیگ بیست‌ودوم است که از حضور تماشاگران زن خود در ورزشگاه بهره برده است؛ البته که مازنی‌ها برای تماشای دیدار تیم مورد علاقه‌شان به تهران سفر کردند و از نزدیک مسابقه با استقلال را تماشا کردند اما هنوز در شهرستان‌ها به صورت رسمی، مجوز حضور تماشاگر زن صادر نشده که همین مسئله حاشیه‌ساز شده است.

  ملوانی‌ها پیش‌قدم شدند

  باشگاه ملوان بندرانزلی اولین باشگاهی بود که در زمینه حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌ها بعد از بازگشت تماشاگران مرد، درخواست رسمی خود را مطرح کرد. ملوانی‌ها ۴ روز قبل در در اطلاعیه‌ای رسمی در واکنش به اظهارات مهدی تاج درخواست حضور تماشاگران زن خود در هفته بیست‌وششم لیگ برتر و برای انجام مصاف ملوان مقابل تراکتور تبریز را مطرح کردند.

  ملوانی‌ها در بیانیه خود اعلام کردند: «با توجه به مصاحبه اخیر ریاست محترم فدراسیون فوتبال مبنی بر مهیا شدن ورود تماشاگران خانم به استادیوم‌های کشور و با عنایت به فراهم‌شدن زیرساخت مناسب در ورزشگاه زنده‌یاد سیروس قایقران بندرانزلی جهت ورود خانواده‌ها به این ورزشگاه، باشگاه ملوان با ارسال نامه‌ا‌ی رسمی به شورای محترم تامین شهرستان بندرانزلی و همچنین فدراسیون فوتبال، خواستار دریافت مجوز جهت ورود بانوان محترم هوادار خود به استادیوم در بازی هفته بیست‌و‌ششم لیگ برتر فوتبال ایران برابر تراکتور تبریز شد».

  شاگردان مازیار زارع فردا (شنبه) در ورزشگاه سیروس قایقران انزلی میزبان تراکتور تبریز هستند اما با وجود نامه‌نگاری انجام شده از سوی مدیران باشگاه ملوان، خبری از حضور تماشاگران زن در مسابقه فرداشب نیست و زنان علاقه‌مند به تیم ملوان بازهم شانسی برای حضور در ورزشگاه ندارند تا همچنان نتوانند از نزدیک مسابقه تیم مورد علاقه‌شان را تماشا کنند.

  شورای تامین مجوز داد، فدراسیون فوتبال مخالفت کرد!

  باشگاه ملوان با اشاره به موافقت شورای تامین در زمینه برگزاری مسابقه با حضور تماشاگران زن، از مخالفت مسئولان فدراسیون فوتبال خبر داده و مدعی شده که مسئولان فدراسیون معتقدند که ابتدا باید در ورزشگاه آزادی زمینه بازگشت تماشاگران فراهم شود و سپس در سایر شهرستان‌ها، زنان به ورزشگاه بروند و مسابقه تیم مورد علاقه‌شان به نظاره بنشینند.

  ملوانی‌ها با انتشار اطلاعیه‌ای در این‌باره توضیح دادند: «با پیگیری‌های به عمل آمده علی‌رغم صدور مجوز از سوی نهادهای مربوطه و شورای تامین شهرستان جهت حضور بانوان ملوانی در دیدار هفته پیش‌رو برابر تراکتور، فدراسیون فوتبال با بیان اینکه این حضور بانوان از استادیوم آزادی آغاز و سپس با صدور دستورالعمل برای شهرستان‌ها در استادیوم‌های دیگر اجرا خواهد شد، مجوز حضور طرفداران خانم را در استادیوم انزلی صادر نکرد».

  ملوانی‌ها امیدوار به طلسم‌شکنی

  مدیران باشگاه ملوان در اطلاعیه خود با عذرخواهی از تماشاگران زن علاقه‌مند به تیم‌شان از پیگیری بیشتر این موضوع خبر دادند و اعلام کردند: «این باشگاه وظیفه خود می‌داند ضمن تاکید بر اینکه زیرساخت لازم جهت حضور بانوان در استادیوم زنده‌یاد سیروس قایقران بندرانزلی فراهم است، با عذرخواهی از هواداران محترم خانم، اعلام دارد پیگیری‌های باشگاه در این خصوص ادامه داشته و سعی دارد در اولین مسابقه خانگی آینده خود پس از این دیدار، این مهم را به اجرا در آورده تا از ظرفیت همه هواداران عاشق خود اعم از زن و مرد بهره گیرد».

  گفتنی است که ملوان بندرانزلی در هفته بیست‌وهشتم و بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال ایران در ۲ بازی خانگی پیاپی در روزهای پانزدهم و بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه میزبان تیم‌های مس کرمان و مس رفسنجان است که مدیران باشگاه ملوان امید دارند در ۲ مسابقه پایانی تیم‌شان در خانه در فصل جاری بتوانند از حضور تماشاگران زن در ورزشگاه بهره ببرند.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=88179

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *