خانهاجتماعیبا صدور احکامی...

با صدور احکامی از سوی استاندار گیلان؛ سرپرست معاونت سیاسی فرمانداری و سرپرست بخشداری مرکزی لاهیجان منصوب شدند

با صدور احکامی از سوی استاندار گیلان، سرپرست معاونت سیاسی فرمانداری لاهیجان، سرپرست بخشداری مرکزی این شهرستان منصوب و معرفی شدند.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی استاندار گیلان، با صدور احکام جداگانه ای، اسدالله نظری را به عنوان سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لاهیجان و مرتضی نجف نژاد را به عنوان سرپرست بخشداری مرکزی لاهیجان منصوب کرد و جلسه معارفه روز یکشنبه ۱۱ دیماه برگزار شد.

فرهاد براتی فرماندار لاهیجان در این آیین گفت: این تغییر وتحولات در حوزه های مسولیتی یک امر کاملا عادی است و امروز نیز شاهد تکریم و معارفه معاون سیاسی و بخشدار مرکزی هستیم که بخشی از تحولات حوزه سیاسی است.

وی ضمن دعوت مسئولان و مدیران به رعایت فروتنی و برخورد مناسب با مردم یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زمینه لازم جهت خدمت صادقانه به مردم را فراهم آورده است لذا ضرورت دارد تا درب اتاق مدیران همیشه به روی مردم باز باشد و مردم بدون کمترین مانع با مدیران ملاقات کنند و مسئولان نیز با صعه صدر و گشاده رویی پاسخگوی مشکلات آنها باشند.

براتی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توجه مسئولان به اجرای دقیق قانون اشاره کرد و افزود: آنچه که نظام و دولت از ما مسئولان توقع دارد و مانیز به تبع آن از معاونان و بخشداران انتظاری داریم آن است که مر قانون عمل کنند. همه ما باید در مقابل قانون خاضع،خاشع و مطیع باشیم ولو اگر در جایی قانون به نفع ما نباشد.

فرماندار لاهیجان تصریح کرد: ما مدیران و مسئولان مجری قانون هستیم نه مفسر قانون؛ ما اجتهاد بر قانون نداریم پس سعی کنیم اعمال، رفتار، کردار و تصمیماتی که می گیریم بر اساس قانون باشد.

وی یادآور شد: اجرای سیاست های دولت یکی از مطالبات دولت از فرمانداران است و ما نیز به دنبال آن از مجریان انتظار داریم که این سیاستها را در سطح منطقه به بهترین شکل ممکن اجرا و بر آن نظارت و اشراف کافی داشته باشند تا به دنبال آن رضایتمندی مردم روز به روز بیشتر و امید به زندگی در آنها افزایش پیدا کند.

براتی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از دستور کارهای مهم مدیران را فعال‌سازی حلقه‌های میانی در ارتباط میان مردم و دولت دانست و خواست مدیران با تمامی ظرفیت‌هایی را که در گروه های مردمی جهت کار جهادی، تسهیل تولید و ارائه خدمات اجتماعی وجود دارد، فعال سازند.

جواد شفیعی ثابت نیز در این مراسم در جمع مدیران و شوراهای شهر وبخش و کارکنان فرمانداری به شاخصهای انتصابات و روند تغییرات برپایه بهره گیری از الگوی مدیریتی از شهیدحاج قاسم سلیمانی پرداخت.

مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان گفت: انتخاب الگو در زندگی بشر ازاهمیت خاصی برخورداراست و در مدیریت هم باید بدنبال الگو باشیم و یکی از بهترین الگوهای مدیریت که باید شاخصهای آن مورد مطالعه قرارگیرند روش مدیریتی و راهبری سردارشهیدحاج قاسم سلیمانی است.

وی گفت: دو نکته مهم مدیریتی اثربخشی و کارآیی است یعنی کاردرست را شناختن و درست عمل کردن و نتایج کار نشان دهنده اثربخشی و کارآیی است که در هر دو مورد شهیدسلیمانی الگوی موفقی بودند.

شفیعی با اشاره به شاخصهای مدیریت شهید سلیمانی گفت: پنج شاخص مهم مدیریتی ایشان اول تخصص به معنای داشتن دانش لازم دوم تعهد به ارزشها ومبانی سوم تلاش خستگی ناپذیر و چهارم تحول خواهی بمنای پرهیزازتشریفات و پنجم اخلاص درعمل به نیت خدمت خدا وخلق خدابود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گفت: براساس شاخصهای ابلاغی رئیس جمهور محترم و وزیر کشور که درسفر به گیلان کارامدی و تحول خواهی و فسادستیزی را سرلوحه شناسایی و انتصابات در دولت سیزدهم دانستند تلاش همه دست اندرکاران فرآیند انتصابات توجه به این شاخصها بوده و قطعا اگر در طول ارزیابی عملکردها اثربخشی و کارآیی لازم مشاهده نشود تغییرات انجام خواهدشد.

وی گفت: همیشه فرایند انتصابات شاهد اختلاف سلایق بوده مثلا برای انتخاب یک بخشدار یا معاون فرماندار شاهد بود ادمهای خوب و دلسوز از یک جناح درباره یک فرد ۱۸۰درجه احتلاف نظر داشتند لذا هیچگاه رضایت همه تامین شدنی و منطقی نیست اما ساختار خود را مکلف به تلاش و دقت در تحقق شاخصها از طریق استعلام و مشورت و مصاحبه و تحقیق و بررسی سوابق میداند.

شفیعی گفت: در همین شهرستان لاهیجان جوانترین بخشدار استان منصوب شده و باتجربه ترین معاون سیاسی از درون سیستم استانداری باسابقه پاکدستی معارفه میشود و از ظرفیت ایثارگران همچون فرزندان شهدا بهره میگیریم که بخشدار مرکزی که معارفه میشوند از این دسته هستند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استاندار ضمن قدردانی از امام جمعه انقلابی و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لاهیجان گفت: همدلی و همفکری اعضای محترم شورای اداری و تامین شهرستان بسیارخوبست و بهبود شرایط فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شهرستان در برنامه ریزی کارگروهای حوزه سیاسی فرمانداری با مشورت نخبگان شهرستان لاهیجان با محوریت سند الگوی ایرانی، اسلامی پیشرفت باید مدنظر قرارگیرد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.