×

با موافقت نمایندگان؛ طرح تحقیق وتفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب شد

 • کد نوشته: 6776
 • ۱۳۹۵-۰۷-۲۶
 • 75 بازدید
 • ۰
 • نمایندگان مجلس طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را تصویب کردند. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را با ۲۰۰ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع […]

  با موافقت نمایندگان؛ طرح تحقیق وتفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب شد
 • نمایندگان مجلس طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را تصویب کردند.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را با ۲۰۰ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۵ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

  گفتنی است میرزاده به عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توضیح طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: طرح تحقیق و تفحص با استناد به ماده ۲۱۴ آئین‌نامه داخلی مجلس پیگیری می‌شود و تاکنون نمایندگان درخواست کننده تحقیق و تفحص موارد موردنظر خود را با ارسال درخواستی به وزیر مطرح کردند اما پاسخی دریافت نشد.

  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طی دو جلسه با حضور وزیر و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان متقاضیان دلایل خود را درباره تحقیق و تفحص مطرح کردند اما از پاسخ‌های مسئولان قانع نشده و اصرار داشتند تحقیق و تفحص بررسی شود.

  وی با اشاره به موارد موردنظر متقاضیان در تحقیق و تفحص گفت: بررسی خواسته به حق فرهنگیان در سرمایه‌گذاری در این صندوق، تعیین و تکلیف حکم برنامه دوم، سوم و چهارم توسعه راجع به واریز سهم دولت به این صندوق، بررسی وضعیت حساب‌ها و دارایی‌های صندوق و عملکرد مالی صندوق به ویژه در بانک سرمایه مدنظر نمایندگان بوده است.

  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین عدم ارائه گزارش شفاف در خصوص سهامداران، معرفی مدیران با استفاده از پارتی و لابی، دریافت حقوق و اضافه‌کار اعضای اصلی صندوق و مدیران، چگونگی پرداخت تسهیلات برای اعضا و بررسی اموال صندوق در سطح کشور از موارد دیگر موردتوجه نمایندگان در تحقیق و تفحص بوده است.

  منبع:خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6776

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *