×

بروجردی : تامین امنیت پایدار اولویت کشور است

 • کد نوشته: 4111
 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۰
 • 112 بازدید
 • ۰
 • مخالفت بروجردی با پیشنهاد دولت برای حذف اعتبار۵هزار میلیاردتومانی از بنیه دفاعی/تامین امنیت پایدار اولویت کشوراست رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دلایل مخالفت خود با پیشنهاد دولت برای حذف اعتبار۵هزار میلیاردتومانی از بنیه دفاعی را تشریح کرد. علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به پیشنهاد […]

  بروجردی : تامین امنیت پایدار اولویت کشور است
 • مخالفت بروجردی با پیشنهاد دولت برای حذف اعتبار۵هزار میلیاردتومانی از بنیه دفاعی/تامین امنیت پایدار اولویت کشوراست

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دلایل مخالفت خود با پیشنهاد دولت برای حذف اعتبار۵هزار میلیاردتومانی از بنیه دفاعی را تشریح کرد.

  علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به پیشنهاد دولت در لایحه اصلاح بودجه مبنی بر حذف اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی از بودجه سال ۹۵، گفت: این موضوع بسیار مهم در چند هفته اخیر در مجلس به ویژه فراکسیون دفاعی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفته و قطعا نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صورت جدی و قطعی مخالف حذف این اعتبار از بودجه دفاعی هستند.

  نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کاهش بودجه و اعتبارات حوزه تقویت بنیه دفاعی یک امر نادرست است و تقویت و حمایت از این بخش یکی از ضرورت ها کشور در حوزه امنیت ملی است.

  وی تصریح کرد: قطعا بدون داشتن یک امنیت پایدار نمی توانیم در هیچ زمینه دیگری با خیال آسوده کار کشور را به جلو ببریم، که به طور حتم لازمه تحقق این مسئله، اختصاص اعتبارات و بودجه های مربوطه است.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حمایت از حوزه دفاعی کشور از اولویت های جدی و اصلی جمهوری اسلامی هست، افزود: قطعا به نظر من مجلس شورای اسلامی با حذف اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی از بنیه دفاعی کشور مخالفت خواهد کرد.

  ۵ هزار میلیارد تومان مذکور مربوط به پول حاصله از حکم دعاوی بین‌المللی به نفع ایران در یک پرونده قراردادهای تسلیحاتی قبل و بعد از انقلاب است که حدود ۱.۷ میلیارد دلار بوده است. علت مخالفت دولت با این مصوبه مجلس نهم، این بوده که پول مذکور را خرج کرده است./

   

  منبع:خانه ملت

   

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4111

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *