×

بسیجی دلاور فاتح بام اروپا: عشق به امام حسین(ع) لحظات سخت و طاقت فرسای صعود ‌را برایم ‌آسان کرد/داعش برای بریدن سرم جایزه تعیین کرده است

 • کد نوشته: 6741
 • ۱۳۹۵-۰۷-۲۴
 • 56 بازدید
 • ۰
 • یاسر ستوده اظهار داشت: پرچم عاشورایی یا حسین(ع) را در نخستین روز از ماه محرم و برای نخستین بار بر قله البروس در روسیه برافراشتم. کوهنورد بسیجی گیلانی گفت: صعود بر قله البروس روسیه به جهت فرارسیدن ماه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) انجام شد. وی با بیان اینکه صعود بر […]

  بسیجی دلاور فاتح بام اروپا: عشق به امام حسین(ع) لحظات سخت و طاقت فرسای صعود ‌را برایم ‌آسان کرد/داعش برای بریدن سرم جایزه تعیین کرده است
 • یاسر ستوده اظهار داشت: پرچم عاشورایی یا حسین(ع) را در نخستین روز از ماه محرم و برای نخستین بار بر قله البروس در روسیه برافراشتم.

  کوهنورد بسیجی گیلانی گفت: صعود بر قله البروس روسیه به جهت فرارسیدن ماه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) انجام شد.

  وی با بیان اینکه صعود بر قله البروس در روسیه برای نخستین بار انجام شد تصریح کرد: به اهتزاز درآوردن پرچم عاشورایی یاحسین(ع) برفراز بلندترین قله قاره اروپا،”قله البروس روسیه” تنها هدف این صعود بوده است.

  ستوده با اشاره به اینکه صعود بر قله البروس با کمترین امکانات و بسیجی‌وار بوده است مطرح کرد: پرچم عاشورایی یا حسین(ع) در نخستین روز از ماه محرم بر قله البروس در روسیه برافراشته شد.

  139507201449354008911833

  کوهنورد بسیجی گیلانی با تاکید بر اینکه فصل صعود به قله البروس اتمام یافته بود و با توجه به شرایط جوی، صعود به قله دشوار بود اعلام کرد: صعود به قله البروس روسیه به‌صورت انفرادی و با شرایطی طاقت‌فرسا انجام شد.

  ستوده با اشاره به اینکه صعود انفرادی بر بام اروپا در بدترین شرایط برف، یخ و سرما انجام شد و یک رکورد جهانی محسوب می‌شود اظهار کرد: ارتفاع این قله ۵ هزار و ۶۴۲ متر است که به‌دلیل واقع بودن در نیم کره شمالی بسیار سرد است.

  کوهنورد بسیجی گیلانی با بیان اینکه در فصل پائیز وضعیت جوی روسیه رو به سردی است و شرایط صعود به قله البروس تقریباً غیرممکن است مطرح کرد: تیم‌های کوهنوردی روسی در شرایط اینچنینی از صعود به قله البروس امتناع می‌کنند.

  وی با اشاره به تیم‌های بین‌المللی که برای صعود به قله البروس ۶ روز زمان نیاز دارند گفت: برای نخستین بار موفق شدم با صعود پیوسته و بدون توقف به مدت ۲ روز به قله البروس روسیه صعود کنم و در نخستین روز محرم پرچم را با موفقیت به اهتزاز درآورم.

  کوهنورد بسیجی گیلانی با بیان اینکه صعود به بلندترین قله قاره اروپا با تلاشی مضاعف و نفس‌گیر در شرایط جوی نامطلوب انجام شد مطرح کرد: این صعود همراه با بارش برف سنگین و دمای منفی ۳۰ درجه با موفقیت به سرانجام رسید.

  ستوده با بیان اینکه افتخار این صعود را به رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای تقدیم می‌کنم اظهار داشت: امام خامنه‌ای رهبر جهان اسلام است و همه باید پیرو ولایت و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

  کوهنورد بسیجی گیلانی خاطرنشان کرد: توسل و عشق به امام حسین(ع) لحظات سخت و طاقت فرسا را در صعود به قله البروس روسیه برایم سهل و آسان کرد.

  وی با بیان اینکه دو هفته قبل از فرارسیدن ماه محرم، صعود به قله البروس و نصب پرچم عاشورایی یاحسین(ع) بر فراز بلندترین قله قاره اروپا به ذهنم رسید افزود: جهت اخذ و صدور مجوزهای لازم از فدراسیون کوهنوردی جهت صعود به قله البروس، مدت  ۶ ماه زمان لازم بود.

  ستوده با اشاره به اینکه دو راه برای صعود به قله البروس وجود داشت گفت: راه نخست جهت صعود به قله البروس، صعود به قله بدون مجوز و راه دوم صعود، تحمل مدت زمان ۶ ماه جهت صدور مجوزهای لازم از فدراسیون کوهنوردی برای نصب پرچم یاحسین(ع) بود.

  وی با بیان اینکه راه دوم جهت صعود به قله البروس در فصلی گرم و با شرایط آسان و حتی با دریافت جوایز نقدی و مدال توام بود تصریح کرد: تحمل شرایط سخت و صعود بدون اخذ مجوز با هزینه شخصی در ماه محرم تصمیم نهایی اینجانب بود.

  139507201451527448911853

  کوهنورد بسیجی گیلانی با اشاره به اینکه صعود بر قله البروس در شرایط بد جوی، شرایط نامناسب مالی، انصراف از گرفتن مدال و جوایز مالی انجام شد اعلام کرد: صعود به قله البروس در روسیه با سخت‌ترین شرایط و نبود امکانات به نام اباعبدالله حسین(ع) ثبت شد.

  وی با اشاره به اینکه داعش برای بریدن سرش جایزه تعیین کرده است و گروهی از وهابیون نیز در روسیه تصمیم بر برداشتن پرچم از روی قله البروس گرفته‌اند افزود: وهابیون روسیه برای فردی که بتواند پرچم یاحسین(ع) را از روی قله البروس بردارد جایزه نقدی تعیین کرده که تاکنون کسی موفق به به انجام این کار نشده است.

   

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6741

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *