×

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان عنوان کرد ؛
بهره مندی ۶۰ درصدی خانوارهای گیلانی مشمول طرح کالابرگ فجرانه

 • کد نوشته: 98987
 • ۱۴۰۲-۱۲-۰۵
 • 38 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، با اشاره به استقبال ۶۰ درصدی خانوارهای دهک های یک تا هفت استان از طرح کالابرگی فجرانه، گفت: با فروشگاه های متخلفی که موجب سردرگمی مردم و ایجاد ابهام برای آنها شده اند، برخورد می شود.‌...
  بهره مندی ۶۰ درصدی خانوارهای گیلانی مشمول طرح کالابرگ فجرانه
 • به گزارش گیل و دیلم ، سیاوش آقاجانی در گفت وگویی با اشاره به اجرای طرح کالابرگی «فجرانه» به مناسبت دهه فجر به مدت سه ماه، اظهار کرد: کلیه خانوارهای دهک‌های اول تا هفتم مشمول ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی جهت خرید ۱۱ قلم کالابرگی می‌شوند.

  وی مبلغ کل خرید ۱۱ قلم کالابرگی را ۷۴۳ هزار تومان دانست که فقط ۵۲۳ هزار تومان آن توسط سرپرست خانوار پرداخت می‌شود و ادامه داد: اعتبار جدید(۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی فعلی بوده و در راستای حمایت از امنیت غذایی خانوار ارائه می شود.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان هدف دولت و مجلس در طرح کالابرگ الکترونیکی را تقویت سبد غذایی خانوار دانست و تاکید کرد: شرط بهره مندی از اعتبار تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی، خرید کامل سبد کالابرگی با وزن مشخص است تا هدف طرح محقق شود.

  آقاجانی از برخورد با فروشگاه های متخلفی خبر داد که موجب سردرگمی مردم و ایجاد ابهام برای آنها شده اند و گفت: تاکنون دسترسی ۳۶۱ فروشگاه را مسدود کرده ایم.
  وی با اشاره به فعال شدن ۴۳۲ شعبه فروشگاه زنجیره‌ای و ۳۰۶۵ فروشگاه خرد در طرح کالابرگ الکترونیکی، یادآور شد: تشکیل هرگونه صف و ازدحام غیرطبیعی بوده و خبر از تخلف و تبانی می‌دهد که ذیل این تخلف، عمدتا تخلفات دیگری مثل عرضه بدون فاکتور، فاکتورهای صوری، گرانفروشی و فروش اقلام تاریخ مصرف گذشته نیز انجام می‌شود.

  مدیرکل تعاون گیلان با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق شرکت مجری طرح کالابرگ الکترونیکی(فارا) به صورت آنلاین نظارت بر فروشگاه ها را انجام می‌دهد، تاکید کرد: نظارت های میدانی نیز با محوریت گشت های مشترک اداره کل صمت استان در دستور کار است.

  وی هفدهم هر ماه لغایت هفدهم ماه بعد را فرصت استفاده از اعتبار تشویقی دانست و متذکر شد: هیچ الزامی برای خرید یک دفعه ۱۱ قلم وجود ندارد و سرپرست خانوار می‌تواند در طول ماه خرید خود را انجام دهد؛ هم‌چنین خرید اقلام در گروه لبنیات شناور است و افراد می‌توانند بسته به نیاز خود خرید کنند.

  آقاجانی استفاده از کالابرگ الکترونیکی را کاملا اختیاری دانست و اضافه کرد: نگاه دولت حفظ امنیت غذایی خانوارهاست و موضوع حذف یارانه نقدی را دنبال نمی‌کند.

  وی بالغ بر ۹۰ درصد جمعیت گیلان را گیرنده یارانه دانست و اظهار کرد: ۶۰ درصد مشمولان دهک‌های یک تا هفت تاکنون از طرح فجرانه استفاده کرده اند که نشان دهنده استقبال چشمگیر است.

  نویسنده: امید غمخوار

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=98987

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *