×

به‌بهانه حضور ناگهانی کحالی در فرمانداری؛ تاریخ در حال تکرار است؟!

 • کد نوشته: 7383
 • ۱۳۹۵-۰۸-۲۵
 • 87 بازدید
 • ۰
 • در چند روز اخیر باتوجه به حضور رضا کحالی در فرمانداری آستانه‌اشرفیه شایعه حضور وی در پست معاونت پررزنگ شده هرچند که بنظر نمی‌رسد فرماندار آستانه‌اشرفیه با این حضور موافق باشد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی گیل و دیلم به نقل از آستان خبر؛ فرمانداری آستانه‌اشرفیه پس از یک وقفه ۲۳ ماهه و علی‌رغم مخالفت‌های فرماندار […]

  به‌بهانه حضور ناگهانی کحالی در فرمانداری؛ تاریخ در حال تکرار است؟!
 • در چند روز اخیر باتوجه به حضور رضا کحالی در فرمانداری آستانه‌اشرفیه شایعه حضور وی در پست معاونت پررزنگ شده هرچند که بنظر نمی‌رسد فرماندار آستانه‌اشرفیه با این حضور موافق باشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی گیل و دیلم به نقل از آستان خبر؛ فرمانداری آستانه‌اشرفیه پس از یک وقفه ۲۳ ماهه و علی‌رغم مخالفت‌های فرماندار وقت با حمایت ویژه نماینده شهرستان آستانه‌اشرفیه در تاریخ ۸ دی سال ۱۳۹۳ رضا کحالی به‌عنوان معاون فرماندار این شهرستان انتخاب شد.

  با توجه به نوع انتصاب کحالی در سمت معاونت فرمانداری آستانه‌اشرفیه خداحافظی وی از آستانه‌اشرفیه قابل پیش‌بینی بود ولی تحقق این پیش‌بینی ۱۱ ماه به طول انجامید تا وی در تاریخ هفت آبان ۱۳۹۴ به‌عنوان شهردار لنگرود از سوی شورای اسلامی این شهر انتخاب شود.

  حالا پس از گذشت یک سال و اندی روز از گذشت شهردار شدن کحالی در لنگرود و شاید از چند ماه قبل زمزمه‌هایی از مخالفت‌های شورای اسلامی شهر لنگرود با عملکرد وی به گوش می‌رسد که اوج این جریان به شائبه طرح سؤال از وی در رسانه‌های محلی و استانی است.

  اوایل همین هفته بود که یکی از رسانه‌ها از طرح سؤال از شهردار لنگرود خبر داد که این خبر با واکنش یکی از اعضای شورای شهر و اظهار تعجب وی در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده توسط شورای اسلامی لنگرود از سمت کحالی همراه شد.

  واکنش کحالی نیز به این صحبت شورای اسلامی شهر لنگرود جالب بود. وی در گفتگو با پایگاه خبری لاهیجان مدعی شد که موضوع استیضاح اصلاً مطرح نبوده و تنها سؤالاتی عادی بود که معمولاً اعضای شورای شهر از شهردار در جلسات به‌صورت شفاهی یا کتبی می‌پرسند.

  گرمی بازار شایعات جایی گرم‌تر شد که کحالی روز یکشنبه برای دیدار با فرماندار آستانه‌اشرفیه در فرمانداری این شهرستان حضور یافت که علی‌رغم انتظار نزدیک به یک ساعته، موفق به دیدار وی نشد.

  با توجه به صندلی خالی معاونت فرمانداری آستانه‌اشرفیه و نظر مثبت احتمالی نماینده شهرستان و فشار احتمالی وی برای رضایت مسئولان استانی از طرق مختلف، شاید تنها مانع رضا کحالی برای معاونت، نظر رحیم حیدری فرماندار آستانه‌اشرفیه باشد که یحتمل کحالی به دنبال رضایت ضمنی فرماندار بوده زیرا به‌خوبی طعم معاونت بدون رضایت فرماندار را در دوره پیش در فرمانداری آستانه‌اشرفیه چشیده است.

  هرچند بخشدار شدن وی با توجه به معرفی گزینه‌های جدید یا فرضیه جابجایی فرماندار آستانه‌اشرفیه با فرماندار لنگرود با توجه به نزدیک شدن به زمان بازنشستگی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

  با رد تمام شایعات مطرح شده بسیار ساده انگارانه است که حضور گرینه محبوب نماینده شهرستان در فرمانداری آستانه اشرفیه دیدار با همکاران قدیمی و تجدید خاطره متصور شویم.

  اما ذکر یک نکته ضروری است که آیا در ماه‌های منتهی به انتخابات مجموعه استانداری گیلان ریسک تکرار تجربه ناموفق معاونت در آستانه‌اشرفیه و بی‌اعتنایی به گزینه‌های بومی را می‌پذیرند یا خیر؟ و یا اینکه فرماندار شهرستان در مقابل فشارهای احتمالی کوتاه خواهد آمد یا حیر؟

  انتهای پیام/

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=7383

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *