×

بیانات معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از واحد تولیدی مرغ مادر بوقلمون زرین جوجه شمال

 • کد نوشته: 5050
 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۷
 • 54 بازدید
 • ۰
 • معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی حسن رکنی ظهر امروز در حاشیه بازدید از واحد تولیدی مرغ مادر بوقلمون زرین جوجه شمال در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت و اولویت پرورش بوقلمون مادر نسبت به بوقلمون گوشتی اظهار داشت: در سطح کشور واحدهای متعدد پرورش بوقلمون گوشتی وجود دارد اما وضعیت پرورش مرغ مادر […]

  بیانات معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از واحد تولیدی مرغ مادر بوقلمون زرین جوجه شمال
 • معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی حسن رکنی ظهر امروز در حاشیه بازدید از واحد تولیدی مرغ مادر بوقلمون زرین جوجه شمال در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت و اولویت پرورش بوقلمون مادر نسبت به بوقلمون گوشتی اظهار داشت: در سطح کشور واحدهای متعدد پرورش بوقلمون گوشتی وجود دارد اما وضعیت پرورش مرغ مادر بوقلمون در کشور قابل قبول نیست.

  وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته برای محدود کردن واردات جوجه بوقلمون گوشتی در پرورش بوقلمون مادر سرمایه‌گذاری‌های مناسبی صورت گرفته است، افزود: بخش‌ خصوصی به‌صورت مناسبی در این حوزه ورود کرده است.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به واحد بازدید شده در شهرستان شفت تصریح کرد: این واحد از نظر بهداشتی، سازه‌های مهندسی شده و نوع پرورش با موازین روز تطبیق دارد.

  رکنی خاطرنشان کرد: به‌دنبال این هستیم که در حد امکان شرایط تولیدات داخلی را در حوزه جوجه بوقلمون به‌صورتی افزایش دهیم که در مقاطع مختلف سال نیازمند وارد کردن جوجه بوقلمون گوشتی از خارج از کشور نباشیم.

  وی با تاکید بر اینکه گوشت بوقلمون یکی از پروتئین‌های بسیار ارزشمند در سبد غذایی مردم محسوب می‌شود افزود: ایجاد تنوع پروتئین در سبد غذایی جامعه یکی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی است.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امروزه سرانه تولید و مصرف گوشت مرغ در کشور ۲۶ الی ۲۷ کیلو است تصریح کرد: سرانه تولید و مصرف گوشت مرغ در ایران دو برابر سرانه دنیاست.

  رکنی با اشاره به این که این سرانه در بحث گوشت بوقلمون در کشور قابل قبول نیست خاطرنشان کرد: سرانه تولید و مصرف بوقلمون  در کشور کمتر از ۳۰۰ گرم است که این امر قابل قبول نیست.

  وی تصریح کرد: اگر بتوانیم با ایجاد تنوع در سبد غذایی و تنوع در مواد پروتئینی جامعه مصرف سرانه محصولات سالم را در کشور افزایش دهیم در ارتقاء سلامت عمومی جامعه گامی مثبت و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گامی ماندگار را به جا می‌گذاریم.

  معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه بالغ بر ۷ واحد مرغ مادر بوقلمون در کشور فعالیت می‌کنند بیان کرد: ۴ واحد از تعداد مذکور به بهره‌برداری رسیده‌اند که امید است با فراهم آوردن زمینه‌های موجود، سه واحد باقیمانده را به بهره برداری برسانیم.

  رکنی با اشاره به ایجاد تناسب میان واحدهای مرغ مادر و واحدهای مرغ گوشتی بوقلمون خاطرنشان کرد: به‌دنبال ایجاد یک زنجیره تولید فی‌مابین مرغ مادر با واحدهای مرغ گوشتی و کشتارگاه‌ها هستیم  تا این عرصه به‌صورت فعالتری در سبد غذایی مردم جامعه ظاهر شود.

  وی با اشاره به اینکه فرآوری‌های گوشت بوقلمون می‌تواند در زنجیره تولید اثرگذار باشد افزود: با ایجاد و تقویت زنجیره‌های تولید می‌توانیم در قیمت تمام شده و گاه تعدیل قیمت و رفاه عمومی جامعه گام‌های مثبتی برداریم.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره اینکه کشور امروزه در تولیدات محصولات و فرآورده‌های دامی مسیری روشن را سپری می‌کند بیان کرد: در بحث تولیدات شیر اقدامات ارزشمندی در کشور صورت گرفته است.

  رکنی با اشاره به ایجاد بسته حمایتی دولت مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان شیر تحت عنوان “مشوق صادراتی ” خاطرنشان کرد: بخشی از محصولات لبنی کشور به کشورهای همجوار صادر می‌شود و امید است با اقدامات صورت گرفته این صادرات افزایش بیشتری به خود گیرد.

  وی  با اشاره به حمایت دولت از تولیدکنندگان تصریح کرد: در تمامی نقاط کشور اگر شیرهای تولید شده توسط کارخانه‌ها تحت هر عنوانی جذب نشود سازمان تعاون روستایی در وزارت جهاد کشاورزی موظف به دریافت شیر و پرداخت ضرر و زیان به تولیدکننده است.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاوزی اعلام کرد: امید است در طول دوره اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه بتوانیم بهبود خوبی را در سطح ارتقای مصرف لبنیات در جامعه داشته باشیم.

  رکنی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ایران بالغ بر ۶۰۰ هزار تن معادل شیر به کشورهای دیگر صادر می‌کند خاطرنشان کرد: تلاش است که تولیدات، مصرف و توسعه صادرات را در این حوزه افزایش دهیم.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5050

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *