Homeاجتماعیبیش از هزار...

بیش از هزار نفر از اراذل و اوباش در گیلان احضار و دستگیر شدند

فرمانده انتظامی گیلان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰ نفر از اراذل و اوباش نوظهور در سطح استان شناسایی، ۴۹۵ نفر از اراذل دستگیر، ۶۵۳ نفر از اوباش احضار و ۱۰۴ فرد شرور نیز با دستور قضائی روانه زندان شدند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سردار عزیزالله ملکی روز سه شنبه با بیان اینکه اولویت پلیس امنیت عمومی، اقدام قاطع در برخورد با جرایمی است که امنیت روانی، جانی و مالی مردم را به خطر انداخته و باعث ایجاد رعب و وحشت در بین آنان می‌شود، افزود: برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمان خیابانی و گردانندگان قمارخانه‌ها سه مورد از مهمترین مطالبات مردم از پلیس است.

وی عنوان کرد: پلیس امنیت عمومی همواره با تدارک امکانات لازم، برنامه‌ریزی مستمر و انجام طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی، جلب رضایت شهروندان را در دستور کار خود داده و در این راستا با مخلان نظم و امنیت هیچ مماشاتی نمی کند.

سردار ملکی با تاکید بر رصد مستمر تحرکات اراذل و اوباش در فضای حقیقی و مجازی و روند افزایشی تشکیل پرونده‌های قضائی در این رابطه بیان کرد: از اینرو در طرح های مختلف با این تعداد از اراذل و اوباش برخورد شده است.

وی در ادامه گیلان را یک استان مهمان‌پذیر با مواهب الهی بکر و مقاصد سیاحتی و زیارتی بی‌نظیر عنوان کرد و گفت: فرماندهی انتظامی استان به دلیل ورود خیل عظیمی از مسافران، همواره دارای تنوع و تعدد ماموریتی بالاست و این مساله موجب شده تا طرح‌های سالم‌سازی دریا و نظارت بر اماکن گردشگری و تفریحی با جدیت بیشتری دنبال شود و ماموران پلیس آمادگی بهتری در خدمت‌رسانی به مردم داشته باشند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به سازماندهی گشت‌های هدفمند انتظامی، بررسی مستمر وضعیت واحدهای صنفی و نظارت بر بیش از ۲۸۰ کیلومتر از نوارهای ساحلی سطح استان از زمان آغاز تعطیلات تابستانی تاکنون، افزود: در این رابطه از هزار و ۷۸۳ واحد صنفی بازدید، برای هزار و ۵۱۵ واحد صنفی اخطار پلمب صادر، از ۵۱۹ واحد صنفی تعهد اخذ و ۸۹ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات برابر مفاد ۲۷ و ۲۸ قانون نظام صنفی پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر پشتوانه قانونی تمامی ماموریت‌های پلیس، ارتقاء احساس امنیت در میان مردم را مرهون هماهنگی و تلاش‌های مجموعه انتظامی و ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد همانند بسیج دانست و خاطرنشان کرد: هم‌پوشانی و هم‌افزایی در کلیه امور امنیتی مدیریت انقلابی و همت جهادی را می‌طلبد که این امر مهم در گرو همکاری‌های مستمر مردم با پلیس و نهادهای امنیتی و انتظامی است.

سردار ملکی در پایان ایجاد دلسردی و ناامیدی در میان آحاد جامعه به ویژه جوانان را حربه رسانه‌های معاند برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاه‌نمایی وضعیت کشور اعلام و خاطرنشان کرد: برقراری امنیت پایدار به عنوان به حق‌ترین مطالبه عمومی از پلیس، نیازمند مشارکت همه‌جانبه تمامی اقشار جامعه به خصوص جوانان است که دشمن نیز با سوء‌استفاده از این موضوع، سعی در ایجاد فاصله بین پلیس و مردم را دارد که هوشیاری رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی می‌تواند به خنثی‌سازی اثرات منفی اقدامات شرورانه معاندان کمک شایانی کرده و با انعکاس اقدامات انتظامی در سطح کشور تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس را برای همگان برجسته‌تر کند.

کشف چهار کیلوگرم تریاک از اتوبوس مسافربری
بنا به گزارش دیگری از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان رودبار امروز گفت: در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس مسافربری چهار کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف شد.

سرهنگ عیسی روشن‌قلب اظهار کرد: ماموران انتظامی ایست و بازرسی حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در محور مواصلاتی رودبار به رشت به یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از مسیر جنوب به شمال در حال تردد بود، مشکوک شده و برای بررسی آن را متوقف کردند.

وی از کشف چهار کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از این خودرو که به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بوده خبر داد و بیان کرد: در این رابطه متهم ۲۸ ساله دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.