خانهاجتماعیبیش از ۶۶...

بیش از ۶۶ هزار واحد خون در گیلان اهدا شد

مدیرکل انتقال خون گیلان از مراجعه و اهدای خون ۶۶ هزار و ۵۹۷ گیلانی به مراکز اهدای خون به بیماران نیازمند خون خبر داد.

به گزارش گیل و دیلم ، بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان در تشریح این خبر اظهار کرد: در ۹ ماه امسال ۶۶ هزار و ۵۹۷ گیلانی به مراکز اهدای خون مراجعه و به بیماران نیازمند خون اهدا کردند.

وی افزود: ۳۷ هزار و ۱۶۳ نفر از این خیران اهدا کنندگان مستمر و ۱۹ هزار و ۲۹۵ نفر اهدا کننده با سابقه و ۱۰ هزار نفر برای نخستین بار خون اهدا کردند.

مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: با اضافه شدن ناوگان خونگیری به اداره کل انتقال خون گیلان اهدا کنندگانی که به مراکز خونگیری دسترسی ندارند هم می‌توانند به بیماران خون اهدا کنند.

بابک پاکدل با اشاره به فصل سرد سال تصریح کرد: به دلیل سرمای هوا، اهدا کنندگان کمتر برای اهدای خون مراجعه می‌کنند و به همین دلیل ذخایر خونی استان کاهش می‌یابد.

سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی در استان اهدا می‌شود که این خون‌ها برای مصدومان حوادث، جراحی‌ها، بیماران هموفیلی، فاویسمی و عمل‌های جراحی مصرف می‌شود.

گیلان به علت گردشگر پذیر بودن و آمار بالای تصادفات، جراحی‌های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان‌های پرمصرف خون و فرآورده‌های خونی است.

پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان رشت، بندرانزلی، لاهیجان، آستارا، تالش، فومن، لنگرود و رودسر فعال است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.