خانهاجتماعیبیمه سلامت گیلان...

بیمه سلامت گیلان ۵.۳ میلیارد تومان به بیماران خاص پرداخت کرد

مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: از ابتدای فعالیت صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در استان یعنی طی ۴ ماه گذشته پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بابت هزینه‌های مازاد بر پوشش بیمه پایه و تکمیلی به این بیماران پرداخت شده‌است.

به گزارش گیل و دیلم ،دکتر محمود عاطف‌راد روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج با پشتوانه دولتی بند «ن» تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ شکل گرفت، اساسنامه این صندوق در ۲۷ شهریور ماه به تصویب هیات دولت رسید و در سوم آبان ماه ۱۴۰۱، این صندوق با حضور مسئولان کشوری رونمایی شد و در ادامه روند در ۱۴ آبان ماه کارگروه استانی تشکیل شد.

وی با اشاره به تشکیل صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج با پشتوانه دولتی در آبان ماه امسال اضافه کرد: در ۱۴ آبان ماه کارگروه استانی صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در گیلان تشکیل شد که بر این اساس اسناد بیماران باید از ۲۷ شهریور ماه به بعد مورد رسیدگی قرار گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان خاطر نشان کرد: در این صندوق هزینه‌های مازاد بیمه پایه و بیمه تکمیلی برای برخی از بیماری‌ها شامل تالاسمی، هموفیلی، ام اس، دیالیز صفاقی، دیالیز خونی، بال پروانه‌ای، اس ام آی، اوتیسم، سرطان، پرفشاری شریان خون، سکته مغزی، پیوند کلیه، پیوند قلب و انواع بیماری‌های بدخیم پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه از آغاز اجرای این طرح ۵ میلیارد و ۳۷۹ میلیون تومان اسناد هزینه برای پرداخت ارسال شد که تاکنون ۵.۳ میلیارد تومان آن به بیماران پرداخت شده‌ است، خاطر نشان کرد: ۳۰ هزار بیمار در گیلان از ۱۰۷ بیماری، نشان‌دار شده‌اند که با احتساب یک نفر با چند بیماری این رقم شامل افزون بر ۳۷ هزار بیمار نشان‌دار در استان است، ضمن اینکه ۹ هزار و ۲۰۰ بیمار نشان‌دار نیز از خدمات بیمه سلامت برخوردار شدند.

دکتر عاطف‌راد با تشریح وضعیت جمعیت بیمه‌شدگان تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت گیلان اظهار کرد: ۱۷۹ هزار و ۸۲۰ نفر از کارکنان دولت، ۸۴۴ هزار و ۹۳۸ نفر از روستائیان، هشت هزار و ۵۷۶ نفر از ایرانیان، ۲۱۰ هزار و ۷۴۵ نفر بیمه سلامت همگانی و ۷۵ هزار و ۵۵۹ نفر در مجموع یک هزار و ۳۱۹ هزار و ۶۳۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت استان هستند.

بیماران در گیلان برای بهره‌مندی از مزایای صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب العلاج می‌توانند با مدارک لازم شامل تشخیص بیماری خود، گواهی پزشک مرتبط و فاکتورهای معتبر پرداخت شده به ادارات بیمه سلامت شهرستان‌ها و یا در رشت به میز خدمت اداره کل بیمه سلامت استان مراجعه کنند تا ۹۵ درصد از هزینه های اسناد پرداخت شده تا سقف ۵۰ میلیون تومان پس از تایید در کمیته استانی طبق ضوابط دریافت کنند.

هزینه‌های مازاد بر پوشش بیمه پایه و تکمیلی برای تمام ۱۰۷ نوع بیماری به افراد تحت پوشش هر نوع بیمه پایه اعم از بیمه سلامت شامل “روستائیان، کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه ایرانیان، بیمه سلامت همگانی”، تامین اجتماعی، بیمه نیروهای مسلح و سایر بیمه ها پرداخت می‌شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

تشدید فعالیت سودجویان همزمان با تعطیلات ؛ مجروح شدن ۳ مامور منابع طبیعی در درگیری با قاچاقچیان چوب در سیاهکل

قاچاقچیان چوب در روستای بالارود سیاهکل ۳ جنگل‌بان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیاهکل را زخمی کردند. فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیاهکل به دلیل ضربات شدید و جراحت به بیمارستان پیروز لاهیجان منتقل شدند. به...

استاندار گیلان: ارائه خدمات به افراد هنجارشکن فرهنگی خلاف قانون است

استاندار گیلان با اشاره به اینکه قرارگاه جهادی فرهنگی متمرکز باید در استان تشکیل شود گفت: ارائه خدمات به افراد هنجارشکن خلاف است و با مدیر متخلف برخورد می‌شود. به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی صبح پنجشنبه در...

فرمانده انتظامی انزلی : ۲۷ سارق در انزلی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی بندرانزلی از دستگیری ۲۷ سارق و کشف ۳۹ فقره سرقت با اجرای طرح ۳ هفته‌ای ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سید مهدی نجفی‌پور با اشاره به اجرای طرح ۳...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.