×

تحریم تجهیزات پزشکی خللی در سلامتی مردم ایجاد نخواهد کرد

 • کد نوشته: 10856
 • ۱۳۹۵-۱۱-۱۹
 • 145 بازدید
 • ۰
 • نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تحریم تجهیزات پزشکی هیچ خللی در سلامتی مردم ایجاد نخواهد کرد،گفت:بدون شک با تکیه بر دانش علمی کشور خواهیم توانست به پیشرفت های خوبی دست پیدا کنیم. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم،محمدحسین قربانی،نماینده مردم آستانه در مجلس درباره تحریم تجهیزات پزشکی از سوی دولت […]

  تحریم تجهیزات پزشکی خللی در سلامتی مردم ایجاد نخواهد کرد
 • نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تحریم تجهیزات پزشکی هیچ خللی در سلامتی مردم ایجاد نخواهد کرد،گفت:بدون شک با تکیه بر دانش علمی کشور خواهیم توانست به پیشرفت های خوبی دست پیدا کنیم.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم،محمدحسین قربانی،نماینده مردم آستانه در مجلس درباره تحریم تجهیزات پزشکی از سوی دولت آمریکا، اظهار کرد:این اقدامات نخستین باری نیست که از سوی آمریکا صورت می‌گیرد و موضوع جدیدی محسوب نمی شود چرا که در طول دوران بعد از انقلاب به ویژه در دهه اخیر چنین تحریم هایی مسبوق به سابقه بوده و حتی حوزه های دارویی و تجهیزات پزشکی را نیز در بر می‌گرفت.

  وی افزود:بی‌اعتمادی و دشمنی در دولت جدید آمریکا مشهود است و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری ما نسبت به آمریکا بی‌اعتماد هستیم و آن ها نیز بارها ثابت کردند که دشمنی‌شان با ایران مقطعی نیست چرا که این دولت با نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل دارد.

  قربانی گفت:تحریم های گذشته به ویژه در ایام دفاع مقدس باعث افزایش توانمندی های کشورمان در حوزه‌های مختلف به ویژه در زمینه دفاعی و علمی شد که توانستیم تحریم‌ها را در جامعه تبدیل به فرصت کنیم لذا از این شرایط می‌توان در جهت شناسایی ضعف‌هایمان استفاده کنیم.

  قربانی تاکید کرد:باید بر دانش درونی نیروهای خلاق در کشورمان تکیه کنیم و اگرچه هیچ کشوری بی‌نیاز از کشورهای دیگر نیست اما می توان با اتحاد و همدلی در زمینه تولیدات داخل و تجهیزات پزشکی گام های اثربخشی را برداشت و به خودکفایی رسید.

  این نماینده مردم در مجلس دهم،تصریح کرد:همانگونه که در حوزه های مختلف از جمله صنعت دفاعی،ساخت سانتریفیوژها و تولیدات دارویی توانسته ایم به پیشرفت‌هایی دست پیدا کنیم باز هم خواهیم توانست بر تولیدات داخلی و دانش و علم نخبگان کشورمان تکیه کنیم.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:اکنون شرایط به گونه ای نیست که اگر تحریم ها از سوی دولت آمریکا در حوزه دارویی شکل گیرد سلامت مردم ایران به خطر افتد چرا که پیشرفت های زیادی در این زمینه داشته ایم و با توجه به نحوه ارتباطامان با کشورهای مختلف دنیا می توانیم این خلاء را پر کنیم./ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=10856

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *