Homeاجتماعیترقی، عضو ارشد...

ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه : تنها ۲ درصد مردم با اینترنت کار می‌کنند؛ فقط برای این ۲ درصد، اینترنت را به مساله اصلی کشور بدل کرده اید؟ / وعده دولت و مجلس برای اصلاحات بعد از ایجاد آرامش؟ دغدغه امروز مردم، دهه فجر است

یک چهره سیاسی اصولگرا اظهار کرد: در حال حاضر فقط ۲ درصد از مردم با اینترنت کار می‌کنند، تمام اقتصاد کشور از طریق اینترنت انجام نمی‌شود و ۹۸ درصد در جای دیگری است. فقط برای ۲ درصد به مساله اصلی کشور آن را بدل می‌کنید؟

به گزارش گیل و دیلم به نقل از انتخاب ، حمیدرضا ترقی در گفت‌وگویی در رابطه با وعده‌ای که دولتمردان دولت رییسی و نمایندگان مجلس برای اصلاحات بعد از ناآرامی‌ها داده بودند، اظهار کرد: دغدغه امروز مردم در حال حاضر مساله دهه فجر است و سالگرد پیروزی انقلاب است.

وی در رابطه با اینکه محدودیت‌های اینترنت کسب و کارهارا دچار مشکل کرده و هزینه‌های هنگفت برای بی اثر کردن وی پی ان‌ها توجیه اقتصادی ندارد، اظهار کرد: مگر چند درصد مردم با اینترنت کار می‌کنند؟ در حال حاضر فقط ۲ درصد از مردم با اینترنت کار می‌کنند، تمام اقتصاد کشور از طریق اینترنت انجام نمی‌شود و ۹۸ درصد در جای دیگری است. فقط برای ۲ درصد به مساله اصلی کشور آن را بدل می‌کنید؟

ترقی تاکید کرد: این همه مجلس وقت برای بودجه سال ۱۴۰۲ می‌گذارد، در تمام این جلسات کمک‌های مجلس و افزایش اعتبارات برای مردم و قشر‌های مختلف مردم آمده است تمام این مسائل را نمی‌بینید و فقط طرحی که ده نماینده در مورد حجاب و اینترنت امضا کردند را می‌بینید؟! یک نفر در مجلس فقط این حرف‌ها را گفته، مگر تمام وقت مجلس صرف حرف ایشان شده؟!

این چهره سیاسی اصولگرا در رابطه با دستاورد‌های انقلاب پس از گذشت ۴۳ سال گفت: تمام دستاورد‌ها که قرار نیست در ظرف یک سالی که دولت جدید بر روی کار آمده است به دست بیاید. دولت‌های قبلی که کاری انجام نداده اند و هیچ کدام از دستاورد‌هایی که باید را نداشتند. حالا تمام دستاورد‌هایی که باید ظرف چهل سال تحقق پیدا می‌کرده است باید در این دولت تحقق یابد؟! ما دستاورد‌هایی که از ابتدا برای انقلاب اسلامی پیش بینی کرده بودیم قطعا در درجه اول استقلال و یک نظام اسلامی در کشور بوده و پیاده کردن قوانین اسلامی در کشور است. این دستاورد مهم در طی این ۴۰ سال بخش قابل توجه آن تحقق پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در بخشی از دستاورد‌ها و اهداف انقلاب اسلامی به علت عدم توجه مجریان به سیاست‌های کلان نظام و قوانین اسلامی و عدم پایبندی آن‌ها به تعهداتی که داشتند و ترک فعل کردند عقب افتاده است و به آن اهداف نرسیده ایم، اما در کل به استقلال اقتصادی و استقلال سیاسی و استقلال نظامی رسیدیم در حالی که در قبل از انقلاب در تمام این عرصه‌ها وابسته بودیم و بدون تکیه به بیگانگان نمی‌توانستیم در این عرصه‌ها فعالیتی داشته باشیم.

عضو حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های انقلاب که به آن رسیده ایم حاکمیت ارزش‌های دینی درجامعه و رسیدن به نظام مردم سالار بوده است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین اهداف انقلاب تحقق پیدا کرده اضافه کرد: ما در رشد معنویت توفیق بسیار بالایی داشتیم. امروز شما می‌بینید که تعداد جوانانی که در مراسم اعتکاف در کشور شرکت می‌کنند و در مراسمات مذهبی حضور پیدا می‌کنند قطعا قابل مقایسه با اوایل انقلاب نمی‌باشد و صد‌ها برابر جمعیت در این حوزه‌ها افزایش یافته است و گرایش مردم قابل توجه به سمت معنویت افزایش یافته است و همین گرایش در کشور‌های منطقه و در جهان اسلام هم تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران افزایش چشم گیری پیدا کرده است.

وی در پایان گفت: دستاورد مهم دیگر انقلاب خوداتکایی ملت ایران است؛ مردم ما قبل از انقلاب آن قدر تحقیر می‌شدند که می‌گفتند شما در حد ساختن یک آفتابه بیشتر توانایی و عرضه ندارید، اما امروز این خود باوری در ملت و نسل جوان ما به سمتی رفته است که ما در تمام عرصه‌های علم و تکنولوژی در دنیا به رده‌های بالا دست می‌یابیم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

۱۲ گرداننده صفحات اینستاگرامی هنجارشکن در گیلان دستگیر شدند

جانشین فرمانده انتظامی گیلان از شناسایی و برخورد با گردانندگان صفحات اینستاگرامی هنجارشکن در این استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سردار حسین حسن‌پور روز سه شنبه اظهار کرد:...

دمای هوای گیلان تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

کارشناس هواشناسی گیلان اعلام کرد : پس از حدود یک هفته هوای صاف و آفتابی با استقرار سامانه ناپایدار جوی از عصر امروز (سه‌شنبه) در استان، دمای هوا حداکثر تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم...

پایان جولان قمه‌کشان خیابان تختی رشت

فرمانده انتظامی رشت از دستگیری دو نفر از اراذل و اوباش که با در دست داشتن قمه در خیابان تختی این شهرستان قصد نزاع و درگیری داشتند، خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ محمود حافظی در گفت‌وگو...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.