×

تشکیل پرونده تخلف برای ۴۸۱ واحد مشاور املاک در گیلان

 • کد نوشته: 91312
 • ۱۴۰۲-۰۵-۱۴
 • 48 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از برخورد قاطع با بیش از ۷۰ واحد مشاور املاک در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۴۸۱ واحد مشاور املاک متخلف پرونده‌ای به ارزش ۴۵۳۹ میلیارد ریال جهت اعمال قانون تشکیل شده است. به گزارش گیل و دیلم به نقل از ایسنا، تیمور […]

  تشکیل پرونده تخلف برای ۴۸۱ واحد مشاور املاک در گیلان
 • مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از برخورد قاطع با بیش از ۷۰ واحد مشاور املاک در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۴۸۱ واحد مشاور املاک متخلف پرونده‌ای به ارزش ۴۵۳۹ میلیارد ریال جهت اعمال قانون تشکیل شده است.

  به گزارش گیل و دیلم به نقل از ایسنا، تیمور پورحیدری در گفت وگو با خبرنگاران، از اجرای طرح تشدید نظارت بر سوداگران بازار املاک و مسکن در راستای مصوبه شورای عالی مسکن خبر داد و اظهار کرد: هیچ واحد صنفی بدون اخذ پروانه کسب بر اساس ماده ۲۷ قانون نظام صنفی حق فعالیت ندارد.

  وی با تاکید بر لزوم رعایت قوانین صنفی توسط فعالین حوزه املاک و مسکن در گیلان گفت: این مدت بارها از رسانه‌های مختلف هشدار و تذکرات پیرامون طرح نظارتی مذکور صورت گرفته؛ بنابراین بازرسین این اداره کل مشاورین املاک فاقد پروانه را بدون اغماض پلمب خواهند کرد.

  پورحیدری برخورد قاطع و پلمب بیش از ۷۰ واحد مشاور املاک در گیلان را ماحصل اجرای طرح نظارتی علاوه بر جرائم و تشکیل پرونده‌های تعزیری برشمرد و تصریح کرد: مشاورین املاک فاقد پروانه بدون اغماض پلمب می‌شوند.

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۴۸۱ واحد مشاور املاک متخلف پرونده‌ای به ارزش ۴۵۳۹ میلیارد ریال جهت اعمال قانون تشکیل شده است.

  وی با بیان اینکه بیش از ۱۴هزار مشاور املاک به صورت رسمی دارای پروانه کسب در گیلان فعالیت می‌کنند که ۴۹۰۰ واحد آن در شهرستان رشت فعال است، گفت: با تشکیل تیمی متشکل از کارشناسان اداره کل مسکن راه و شهرسازی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، اماکن و بازرسین این اداره کل طی گشت مشترک با واحدهای صنفی که دستورالعمل‌ها و قوانین نظام صنفی را رعایت نکرده‌اند، برخورد قانونی و قاطع بعمل می‌آید و در این رابطه گزارشات مردمی به سامانه پاسخگویی ۱۲۴ نیز بسیار کارگشا و اثربخش است

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=91312

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *