×

تلاش نمایندگان برای نظارت شفاف بر منابع مالی وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه/افزایش پلکانی مالیات کالاهای آسیب رسان در دستور کار

 • کد نوشته: 5023
 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۵
 • 106 بازدید
 • ۰
 • نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تلاش نمایندگان برای نظارت شفاف بر منابع مالی وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه خبر داد وگفت: همچنین در تلاشیم در طول برنامه ششم، مالیات بر کالاهای آسیب رسان مانند نوشابه به صورت پلکانی افزایش یابد. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم محمدحسین قربانی با تاکید […]

  تلاش نمایندگان برای نظارت شفاف بر منابع مالی وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه/افزایش پلکانی مالیات کالاهای آسیب رسان در دستور کار
 • نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تلاش نمایندگان برای نظارت شفاف بر منابع مالی وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه خبر داد وگفت: همچنین در تلاشیم در طول برنامه ششم، مالیات بر کالاهای آسیب رسان مانند نوشابه به صورت پلکانی افزایش یابد.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم محمدحسین قربانی با تاکید بر ضرورت نظارت دقیق بر منابع مالی وزارت بهداشت، افزود: بر این اساس تلاش داریم تا در برنامه ششم توسعه نظارت دقیقی بر منابع مالی وزارت بهداشت صورت گیرد تا براساس قانون و درچارچوب تعریف شده این هزینه ها از سوی وزارت بهداشت صورت گیرد.

  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بحث نظارت بر منابع مالی وزارت بهداشت در برنامه پنجم توسعه نیز گنجانده شده بود، ادامه داد: اما در برنامه پنجم به صورت شفاف به این موضوع اشاره ای نشده بود همین امر سبب شد که تا حدودی بحث جابه جایی های مالی در حوزه سلامت ایجاد شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که در برنامه ششم توسعه دولت را مجاب کنیم تا به طور شفاف به نظارت بر منابع مالی وزارت بهداشت اقدام کند تا این منابع در جهت قانون مصوب، هزینه شود.

  وی یادآور شد: همچنین نمایندگان کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس در نظر دارند تا دولت را مجاب کرده که در طول برنامه ششم توسعه، مالیات بر کالاهای آسیب رسان مانند نوشابه به صورت پلکانی افزایش دهد.

  قربانی افزود: با توجه به اینکه اخذ مالیات از کالاهای آسیب رسان در برنامه پنجم توسعه وجود نداشت لذا به دنبال آن هستیم که این مورد را در برنامه ششم توسعه بگنجانیم لذا برای تعیین درصد این مالیات با کارشناسان این حوزه در حال رایزنی هستیم.

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنین مدیریت بر تولیدات محصولات کشاورزی و باغی موضوعی است که باید در برنامه ششم توسعه لحاظ شود زیرا بی توجهی به این امر سبب شده تا شاهد گسترش سرطان ها از جمله سرطان‌های گوارشی در کشور باشیم که این معضل برای ما نگران کننده است.

  منبع : خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5023

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *