×

تمامی مسلمان‌ها دست به دست هم ‌در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند‌

 • کد نوشته: 3776
 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۰
 • 71 بازدید
 • ۰
 •  آیت الله زین العابدین قربانی چهارشنبه شب در جلسه تفسیر قرآن با توجه به ترجمه آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: شخصی که دارای قدرت است در صورتی‌که نتواند از روی منطق  با مردم سخن بگوید به زور سرنیزه و قدرت وارد می‌شود. وی با اشاره به اینکه حضرت ابراهیم(ع) با منطق خود و با […]

  تمامی مسلمان‌ها دست به دست هم ‌در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند‌
 •  آیت الله زین العابدین قربانی چهارشنبه شب در جلسه تفسیر قرآن با توجه به ترجمه آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: شخصی که دارای قدرت است در صورتی‌که نتواند از روی منطق  با مردم سخن بگوید به زور سرنیزه و قدرت وارد می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه حضرت ابراهیم(ع) با منطق خود و با بیان اینکه بُت بزرگ سایر بُت‌ها را شکسته و اگر قبول ندارید از بُت‌های شکسته شده سوال کنید فرعونیان زمان را متقاعد کرد افزود: چون آن‌ها بر مردم آن زمان استعمار کرده بودند و مردم نیز تحت تأثیر تعصبات قومی و اعتقادات خرافی فرعونیان زمان بودند بر این باور بودند که اگر بُت‌ها سخن نمی‌گویند از جلالت آن‌هاست نه اینکه توانایی حرف زدن ندارند.

  نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه جبرئیل به حضرت ابراهیم(ع) گفت اجازه دهید تا از خداوند بخواهیم تا آتش را خاموش یا شما را از آن نجات دهد خاطرنشان کرد: حضرت ابراهیم(ع) فرمود خداوند از حال و احوال من با خبر و از این امر آگاه است اگر خیر و صلاح خدا باشد من در آتش می‌سوزم در غیر این‌صورت نجات خواهم یافت.

  آیت الله قربانی با بیان اینکه آن‌ها به دلیل عدم منطق و نداشتن پاسخی مناسب در جواب حضرت ابراهیم(ع) به زور متوسل شدند گفت: دست و پای حضرت ابراهیم(ع) را بسته و با منجنیق، آتشی به سمتی که مانند کوه درست کرده بودند پرتاب کردند اما آن آتش به اذن خداوند تبارک و تعالی تبدیل به گلستان شد.

  وی با بیان اینکه خداوند گاهی سبب سوز و گاهی سبب ساز است افزود: پیغمبر(ص) در غار ثور مخفی شد و به اذن خدا عنکبوت با تارهای خود ورودی غار را دمید و کبوتری نیز در آن مکان نشست تا آن حضرت را در امان خود نگاه دارد که به این عمل سبب‌سازی می‌گویند.

  نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آتش با ذات گرمایی خود به سردی و گلستان تبدیل می‌شود و خداوند سبب احتراق را از بین می‌برد که به این عمل سبب سوزی می‌گویند گفت: کسانی که اعجاز پیغمبران را قبول ندارند بر این اعتقاد هستند که سبب سوزی محال است ولی این محال نیست بلکه خلاف عادت است.

  آیت الله قربانی با اشاره به اینکه تعصب بدون دلیل امری، ناپسند و امروزه دنیای فعلی ما دارای این نوع تعصب است اظهار کرد: حزب الله اقدام به جنگ علیه رژیم صهیونیستی نکرده بلکه اسرائیل حمله کرده و حزب الله خود را برای نجات دادن لبنان آماده کرده است.

  نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مدت‌هاست شهرهای لبنان را تسخیر و مدت‌ها در اختیار داشته و در تمامی موارد حمله از طرف اسرائیل بوده است گفت: اکنون کشورهای عربی و مسلمانان عرب بر این عقیده هستند که حزب الله تروریست است.

  وی با بیان اینکه تحریم جدیدی را برای ایران مبنی بر اینکه ایران به تروریست یا حزب الله کمک‌رسانی کرده اعمال کرده‌اند افزود: کشورهای اسلامی از حمایت حزب الله دست کشیده و به تروریست‌ها میدان داده‌اند.

  آیت الله قربانی با اشاره به اینکه آمریکا از روی مخالفت با حزب الله به آنان لقب تروریست داده است اظهار کرد: رژیم صهیونیستی ۶ میلیون نفر از مردم فسطین را آواره و میلیون‌ها نفر انسان را کُشته و یا در محاصره قرار داده است.

  نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مصر، ترکیه و هیچ‌کدام از کشورها و قارون‌های منطقه، ظلم و ستم رژیم صهیونیستی را نمی‌بینند و کشورهای اسلامی مُرده اند افزود: آن‌ها بر این باور هستند که ایرانیان مسلمان نیستند بلکه عزت برای خدا و اعراب است.

  آیت الله قربانی با اشاره به اینکه آن‌ها بر این گمان هستند که اگر از طرف ایران سخنی گفته شد حتی اگر منطقی باشد مورد قبول نیست و این منطق همانند منطق دوران حضرت ابراهیم(ع) است خاطرنشان کرد: آن‌ها هم بر این اعتقاد بودند تا از بت‌پرستی و نمرود حمایت کنند و منطق ابراهیم(ع) برای ما مورد قبول نیست.

  وی با بیان اینکه مردم دنیای اسلام، قدس را تنها گذاشتند و مردم مظلوم قدس هیچ حمایت‌کننده‌ای ندارند اظهار کرد: شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و موج حمایت از قدس را امام(ره) مورد حمایت قرار داد و در چنین روزی باید تمامی مسلمان‌ها فرموده مقام معظم رهبری را مقدس بشمارند و دست به دست هم بدهند و در راهپیمایی روز قدس کنند.

  نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه حتی آزادی‌خواهان دنیا باید در راهپیمایی روز قدس شرکت تا به دنیا ثابت کنند که ملت فلسطین مظلوم است افزود: اعرابی که حمایت خود را به رژیم صهیونیستی نشان داده ولی از فلسطین دریغ می‌کنند لباس اسلام را برعکس پوشیده و آل سعود، قطر و قارون‌های منطقه فقط اسم اسلام را دارند.

  منبع: خبرگزاری تسنیم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3776

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *