×

توزیع ۶۵۰ تن بذر گواهی شده برنج در گیلان

 • کد نوشته: 87336
 • ۱۴۰۱-۱۲-۲۷
 • 67 بازدید
 • ۰
 • رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون ۶۵۰ تن بذر گواهی شده و مادری برنج برای کشت در سال زراعی جدید بین کشاورزان توزیع شده‌است. به گزارش گیل و دیلم ، صالح محمدی افزود: ۶۵۰ تن بذری که بین کشاورزان توزیع شده از نوع هاشمی، آنام، خزر و شیرودی است. وی با اشاره به مزایای […]

  توزیع ۶۵۰ تن بذر گواهی شده برنج در گیلان
 • رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون ۶۵۰ تن بذر گواهی شده و مادری برنج برای کشت در سال زراعی جدید بین کشاورزان توزیع شده‌است.

  به گزارش گیل و دیلم ، صالح محمدی افزود: ۶۵۰ تن بذری که بین کشاورزان توزیع شده از نوع هاشمی، آنام، خزر و شیرودی است.

  وی با اشاره به مزایای بذر گواهی شده گفت: کشاورزان برای دریافت بذرگواهی شده و مادری برنج می‌توانند به مراکز خدمات جهاد کشاورزی و کارگزاری‌ها در مناطق استان مراجعه کنند.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: از فواید بذرگواهی شده می‌توان به افزایش کیفیت و بهره‌وری محصول، مقاومت در برابر آفات و خشکسالی نام برد.

  صالح محمدی با اشاره به خلوص بالای بذر گواهی شده گفت: نداشتن آفت و نبود بذر‌های شکسته، نارس و حذف علف‌های هرز موجب کاهش هزینه زراعی بویژه مرحله داشت می‌شود.

  هزار و ۷۵۰ تن انواع بذرگواهی شده برنج در استان تولید شده و آماده توزیع در بین کشاورزان است.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به بارندگی‌های اخیر در استان از کشاورزان خواست تا از این فرصت برای شخم زمستانه استفاده کنند

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=87336

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *