×

توضیحات جعفرزاده ایمن آبادی درباره سفر به برزیل و حواشی به وجود آمده

 • کد نوشته: 5766
 • ۱۳۹۵-۰۶-۲۸
 • 117 بازدید
 • ۰
 • نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر خود و چند نفر از نمایندگان به برزیل، گفت: متاسفانه در روزهای اخیر هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای علیه ما به راه افتاد؛ آن هم تنها با انگیزه‌های سیاسی. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با «برنا»، درباره سفر ریو و […]

  توضیحات جعفرزاده ایمن آبادی درباره سفر به برزیل و حواشی به وجود آمده
 • نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر خود و چند نفر از نمایندگان به برزیل، گفت: متاسفانه در روزهای اخیر هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای علیه ما به راه افتاد؛ آن هم تنها با انگیزه‌های سیاسی.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با «برنا»، درباره سفر ریو و همراهی کاروان ایران در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ گفت: با وجود هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای که علیه ما صورت گرفت، تا امروز سکوت کردیم اما بیش از این سکوت را جایز نمی‌دانیم.

  نماینده مردم رشت ادامه داد: در ابتدا باید بگویم که این تنها سفری نبود که نمایندگان در آن حضور داشتند و در همه بازی‌های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و جهانی قطعاً نمایندگانی به عنوان ناظر، تیم ملی را همراهی کرده‌اند و این مسبوق به سابقه بوده است، اما در زمان گذشته هیچ اعتراضی صورت نگرفته است، مضاف بر اینکه در این سفر همه نمایندگان همراه از افرادی بودند که به‌طور مستقیم به موضوع مربوط بوده‌اند، برای مثال من عضو هیأت رئیسه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان هستم و دیگران هم به نوعی با این موضوع مرتبط بودند، ضمن اینکه هیچ‌کدام از ما به تقاضای خود به این سفر نرفتیم و زمانی که با من تماس گرفتند و مرا به این سفر دعوت کردند تاکید داشتند که دیگر اعضای فدراسیون هم در این سفر حضور دارند.

  این نماینده مجلس دهم با تاکید بر مؤثر بودن این سفر خاطرنشان کرد: ما در این سفر جلساتی با رئیس فدراسیون جهانی داشتیم و همچنین جلساتی با رؤسای سازمان‌های معلولان جهان برگزاری کردیم و همینطور نشست‌هایی با انجمن‌های برگزارکننده مسابقات داشتیم، در کنار این جلسات دیدارهایی با بازیکنان در جهت تقویت روحیه آنها داشتیم که مؤثر بود، برای مثال شب قبل از بازی به خوابگاه‌ها می‌رفتیم با آنها صحبت می‌کردیم و البته جلساتی هم با مسئولان فدراسیون در راستای رفع مشکلات و موانع داشتیم.

  *هجمه‌ها با انگیزه‌های سیاسی

  وی با اشاره به تخریب‌های اخیر علیه نمایندگان مجلس گفت: متأسفانه در روزهای اخیر مشاهده شد، هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای علیه ما به راه افتاد آن هم تنها با انگیزه‌های سیاسی که حامیان دولت به صورت تصادفی در این سفر حضور داشتند این را دستاویز قرار دادند و مشاهده می‌شود که تنها می‌گویند لیست امید و نمی‌گویند نماینده‌ها، بنابراین مشخص است که تنها دلیل این هجمه‌ها، سیاسی است.

  جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه این مسأله در ادوار مجلس در همه دوره‌ها بوده است، گفت: مسأله عجیب و غریبی اتفاق نیفتاده است و من نمی‌دانم چه اتفاق تازه‌ای رخ داده که پیش از این نبوده است.

  عضو هیأت رئیسه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان یادآور شد: این یک رویه است که نمی‌توان در درستی آن شک کرد، چراکه تصمیم‌گیری در مورد جدایی المپیک از پارالمپیک باید توسط نمایندگان رقم بخورد، مضاف بر اینکه تصویب بودجه ورزش نیز در دستان نمایندگان قرار دارد اگر قرار است نمایندگان نباشند پس نقش نظارتی آنها چه می‌شود؟! مسلم است که باید از نزدیک ببینند و مشکلاتی که وجود دارد را ارزیابی کنند تا بتوانند برای آن تصمیم‌گیری کنند.

  این نماینده مجلس دهم همچنین اظهار کرد: در مسابقات پارالمپیک ۱۷۰ کشور حضور داشتند وقتی ما امکانات آنها را دیدیم واقعا متاثر شدیم، چراکه به هیچ عنوان قابل قیاس با آنها نبودیم و این سؤال ما از فدراسیون بود که چرا امکانات بیشتر در اختیار ورزشکاران قرار نگرفته و چرا بازیکنان باید با ویلچر شخصی در مسابقات حضور پیدا کنند و این‌ها مواردی است که باید برایشان چاره‌ای اندیشیده شود و این وظیفه نمایندگان بود تا بودجه‌های لازم برای آن لحاظ شود.

  *چرا دلواپسان از سفرهای خود چیزی نمی‌گویند؟!

  جعفرزاده ایمن‌آبادی با انتقاد از برخی خبرگزاری‌های وابسته به یک طیف خاص گفت: یک خبرگزاری طی ۴۸ ساعت هفت مرتبه خبر تکراری کار کرد که البته من اعتقاد دارم «نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش این است» و از این رسانه‌ها انتظار غیر از این نداشتم، اما تعجبم از دیگران بود؛ مگر چه عمل خلافی رخ داده است؟!

  وی تاکید کرد: همراهی نمایندگان در همه ادوار وجود داشته، اگر این رویه اشکال داشته است قبل از این هم که آقایان دلواپس به سفر می رفتند آن نیز اشکال داشته چرا آن زمان هیچ صحبتی نمی‌شد؟!

  *اگر ثابت کنند یک دلار یا یک سنت حق مأموریت گرفته‌ایم همه‌چیز را می‌پذیریم

  وی افزود: به نظرم تمام این مباحثی که امروز مطرح می‌شود به‌ویژه آنکه با تاکید بر اصلاح‌طلبی یا لیست امید مطرح می‌شود، همه با انگیزه انتخاباتی است، در حالی که این سفر بسیار سفر مؤثری بوده است.

  نماینده مردم رشت با اشاره به طرح مباحث موضوعات خلاف واقع گفت: متأسفانه برخی مغرضانه مباحثی مطرح می‌کنند که واقعاً ناراحت‌کننده است، آنها می‌گویند حق مأموریت گرفته‌ایم، آن هم به دلار. هر کسی بتواند یک دلار یا یک سنت را ثابت کند، ما همه‌چیز را می‌پذیریم چرا با این سخنان ذهن مردم را خراب می‌کنند؟!

  *فتوا می‌دهند و اطلاعات غلط در اختیار مردم می‌گذارند

  وی اضافه کرد: همیشه نمایندگانی از کمیسیون فرهنگی در مسابقات حضور داشتند و اساساً مگر می‌شود کمیسیون فرهنگی نماینده نداشته باشد؟! آن آیت‌الله که فتوا می‌دهد مجلس را رها کرده‌اند، چرا اطلاعات غلط به مردم می‌دهد؟! این سفر در زمان تعطیلی مجلس بوده است و حق مأموریت هم نگرفته‌ایم؛ مهمتر از همه اینکه ما هیچ مخفی‌کاری نداشتیم و قدم به قدم گزارش دادیم و حتی من عکس را در اینستاگرام خود منتشر کردم، در حالی که در ادوار گذشته هیچ کدام حتی یک عکس منتشر نمی‌کردند.

  جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اصل شفافیت گفت: این مجلس، مجلس شیشه‌ای است و پنهان‌کاری مانند دوره‌های قبل ندارد و ما هیچ چیزی را پنهان نکردیم؛ قبل از سفر اعلام کردیم، حین سفر گزارش دادیم و همه موضوعات را در شبکه‌های مجازی به اطلاع مردم رساندیم و هیچ مسأله مخفی نداشتیم. آیا افرادی که مخالف دولت هستند و ادعای بیت‌المالی دارند، کوچکترین اطلاعاتی از سفرهای خود در اختیار مردم قرار می‌دادند؟!

  وی با اشاره به اینکه مهمترین دلیل حضور در این سفر حمایت از معلولان بوده است، گفت: وقتی به دیدار بازیکنان می‌رفتیم، خود آنها می‌گفتند شما که هستید ما دلمان قرص می‌شود، مضاف بر اینکه اغلب پارلمان‌های دنیا آمده بودند، مگر می‌شود ایران تیم ملی خود را همراهی نکند؟!

  *در بدبین کردن مردم به نظام چه سودی دارند؟!

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید دوباره بر مرتبط بودن نمایندگان اعزام شده به این سفر، خاطرنشان کرد: اگر ما نمی‌رفتیم می‌گفتند شما اهمیت نمی‌دهید و امروز بهانه‌ای دیگر مطرح می‌کردند، ما در پارالمپیک شفاف‌سازی کردیم و اصلاً به درخواست ما صورت نگرفته است و یک دلار هم حق مأموریت نگرفته‌ایم چرا برخی رسانه‌ها بی‌تقوایی پیشه کرده‌اند و خلاف واقع می‌نویسند؟! اینکه ذهن مردم را به این سمت هدایت کنید که همه در حال دزدی هستند چه سودی دارد؟! آیا در بدبین کردن مردم به نظام منفعتی وجود دارد؟!

  این نماینده جانباز با انتقاد از موضوعات مطرح شده، گفت: می‌گویند چرا با هواپیما رفته‌اند، این درحالی است که همه می‌دانند من جانبازی ۷۰ درصد، با توانایی جسمانی مشخص هستم، این دوستانی که مدام انتقاد می‌کنند بگویند فردی با شرایط من چگونه باید به این سفر می‌رفت، آیا باید با گاری می‌رفتم یا با پای پیاده؟!

  وی با بیان اینکه “این سفر یک سفر کاری و بدون حق مأموریت و در عین حال شفاف بوده است”، یادآور شد: کافی است نگاهی به گذشته بیاندازیم و ببینیم کدام‌یک از سفرهای افرادی که امروز ردای انتقاد به تن دارند مرتبط با موضوع بوده است و آیا حاضرند یک عکس از سفرهای خود منتشر کنند؟!

  *بی‌تقوایی علیه تاجگردون

  جعفرزاده با اشاره به هجمه‌هایی که علیه شخص غلامرضا تاجگردون به راه افتاده است، گفت: شاید آقای تاجگردون راضی نباشد، اما ایشان بعد از کسب مدال نقره توسط آقای پاکباز بازیکن بویراحمدی از جیب خود به او هدیه قابل توجهی داد چرا در قبال این نماینده این همه بی‌تقوایی صورت می‌گیرد؟

  *نامه مرتضوی دلیل دیگر حاشیه‌سازی

  نماینده مردم رشت در پایان با اشاره به ماحصل این سفر و دستاوردهایی که برای وزارت ورزش و گام‌هایی که در جهت رفع موانع برداشته شده است، گفت: تخریب‌های امروز به دلیل نامه مرتضوی است در واقع آنها برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات خود دست به حاشیه‌سازی زده‌اند و قطعاً این پروژه‌ها را تا انتخابات به پیش می‌برند تا بتوانند از آن برای خود پیروزی بخرند.

  منبع: ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5766

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *