×

تولید«اَلوُپِم» داروی درمان سرطان ریه در کشور

 • کد نوشته: 4879
 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۰
 • 56 بازدید
 • ۰
 • نیما سپهری مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانو الوند  با اشاره به تولید این دارو گفت: این دارو با نام “ژنریک پَمتِرِکسِد” در دو دوز ۱۰۰ و ۵۰۰ میلی گرم از این پس با قیمت ارزان تر در مقایسه با داروی مشابه خارجی عرضه خواهد شد. وی تصریح کرد: آزمایش های بالینی این دارو با […]

  تولید«اَلوُپِم» داروی درمان سرطان ریه در کشور
 • نیما سپهری مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانو الوند  با اشاره به تولید این دارو گفت: این دارو با نام “ژنریک پَمتِرِکسِد” در دو دوز ۱۰۰ و ۵۰۰ میلی گرم از این پس با قیمت ارزان تر در مقایسه با داروی مشابه خارجی عرضه خواهد شد.
  وی تصریح کرد: آزمایش های بالینی این دارو با موفقیت انجام و نتیجه مناسبی از این آزمایش ها دریافت شده است.
  مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانو الوند تاکید کرد: این دارو پیش از این با نشان امریکایی و با قیمتی بالا وارد کشور می شد اما با دستیابی به فرمولاسیون این دارو به دست محققان این شرکت، نمونه ایرانی این دارو با ۴۰ درصد کاهش قیمت در بازار عرضه شده است.
  وی گفت: این شرکت دانش بنیان با هدف تولید داروهای ضد سرطان با جمع آوری نخبگان ایرانی تشکیل شده است.
  این فعال فناور تصریح کرد: با تولید این دارو از خروج ۱۰میلیارد تومان ارز جلوگیری شده است.
  سپهری گفت: “اَلوُپِم” توانسته اعتماد پزشکان ایرانی را تا سطح بالایی جلب کند و این شرکت توانایی تأمین بازار مصرف را به کلی داراست.
  مدیر عامل شرکت نانو الوند تاکید کرد: ایران تنها تولید کننده این دارو در خاورمیانه است و می توانیم بازار خوبی برای صادرات این دارو در منطقه داشته باشیم.
  وی افزود: ما توانسته ایم ۸ داروی ضد سرطان در این شرکت تولید و تجاری سازی کنیم.
  هستی روحانی معاون تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان نانو الوند با اشاره فرمولاسیون خاص این دارو خاطر نشان کرد: با تلاش و فعالیت محققان این شرکت توانستیم ظرف دو سال به فرمولاسیون این دارو دست یابیم که نسبت به نمونه امریکایی اثر گذاری مناسب دارد.
  وی گفت: این فرمولاسیون در ایران بومی سازی شده است و مختص محققان ایرانی است.
  هستی روحانی افزود: در ساخت این دارو از فناوری متفاوت تری نسبت به نمونه امریکایی استفاده شده است.
  معاون توسعه و بهره برداری شرکت دانش بنیان نانو الوند تاکید کرد: خط تولید این شرکت از فناوری روز دنیاست و بر مبنای بدون تماس مستقیم با نیروی انسانی طراحی شده است.
  مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانو الوند گفت: با استفاده از این فناوری توانستیم اثرات مخرب دارو بر نیروی انسانی در خط تولید را حذف و اثرپذیری و قدرت درمان دارو را بالاتر ببریم.
  نیما سپهری افزود: در ایران فقط دو شرکت از این نمونه خط تولید استفاده می کنند که این فناوری هم حاصل کار پژوهشگران ایرانی است.
  منبع: خبرگزاری صدا و سیما

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4879

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *