×

جعفرزاده ایمن آبادی: عدم اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی برای از دست ندادن حیاط خلوت ها است

 • کد نوشته: 6944
 • ۱۳۹۵-۰۸-۰۸
 • 111 بازدید
 • ۰
 • عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس،با انتقاد از بی توجهی دولت به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،گفت: دولت ها برای حفظ حیاط خلوت خود از واگذاری شرکت های تابعه خودداری می کنند. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از عملکرد دولت در بحث اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،گفت: یکی […]

  جعفرزاده ایمن آبادی: عدم اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی برای از دست ندادن حیاط خلوت ها است
 • عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس،با انتقاد از بی توجهی دولت به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،گفت: دولت ها برای حفظ حیاط خلوت خود از واگذاری شرکت های تابعه خودداری می کنند.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از عملکرد دولت در بحث اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،گفت: یکی از دلایل کندشدن دولت،ایجاد فساد و رانت و همچنین عدم رسیدگی مطلوب به مشکلات این است که دولت ها بزرگ و چاق بوده و تمایلی در واگذاری شرکت های تابعه به بخش خصوصی ندارند.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت با عمل نکردن به اصل ۴۴ قانون اساسی بزرگ شده است، افزود: در حال حاضر دو سوم بودجه کشور یعنی رقمی بیش از ۶۵ درصد از بودجه فقط به شرکت های وابسته به دولت پرداخت می شود.

  *دولت با واگذاری شرکت های تابعه از بنگاهداری رها می شود

  وی ادامه داد: انتظار داریم که دولت به جهت کاهش تصدی بر شرکت ها حرکت کرده و خود را از بنگاهداری رها کند.

  این نماینده مردم درمجلس دهم،با اشاره به بی توجهی دولت ها به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،گفت: به هر دلیل علی رغم اینکه در بودجه سنواتی هم ما این اعداد و ارقام را می بینیم و در آنجا لحاظ می کنیم دولت ها به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی عمل نمی کنند.

  جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: همه شعارهای دولت ها درخصوص توجه به خصوصی سازی به دلیل حیات خلوتی که شرکت های تابعه برای دولت دارد نادیده گرفته می شود.

  وی با اشاره به اظهارات دولت دربحث چرایی تعلل در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی،گفت:دولت اعتقاد دارد انگیزه ای برای واگذاری شرکت های متضرر نیست که این درست نبوده؛زیرا دولت تمایلی در واگذاری شرکت ها ندارد،ضمن اینکه روند واگذاری هم تضمین شده نیست،یعنی اصولی برای واگذاری ها در نظر گرفته نمی شود.

  *روند واگذاری ها کند است

  این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه روند واگذاری ها کند بوده و سیاست تشویقی در این رابطه وجود ندارد، افزود: اصل ۴۴ که درخصوص واگذاری ثروت به ملت است تاکنون اجرایی نشده و در این رابطه بخش تعاونی ها هم ضعیف عمل کردند.

  عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:دولت در خصوص اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی باید جدیت بیشتری به خرج دهد.

  منبع :خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6944

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *